Sankcije Rusija vs civiliziran svet

Steve

Guru
13. avg 2007
10.011
1.905
113
Tukaj bi lahko kako rekli glede samih sankcij. Za prepucavanje sta ze 2 temi odprti. Moje skromno mnenje je da se je Putinu komplet odpeljalo, oz ego mu ne dopusca da bi zdaj popustil.
Ker samo ce z ocmi osvignemo stevilke koliko je rusija odvisna od nas in mi od njih je jasno, da je to vojna ki je niti teoreticno ne more dobit in bo rusijo katapultirala 20 let nazaj, ce se bo to razvijalo dalje s tako dinamiko, kot se zdaj.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Ti temu rečeš civiliziran svet?

https://www.youtube.com/watch?v=cEtdw7Z04QQ

ne-ne-1.gif
 

KKK

Pripravnik
18. maj 2009
897
0
16
putin bo kupoval kitajsko robo in tja lifral plin , mi pa bomo crknili.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.311
7.312
113
Izvoz ki so ga prizadele ttenutne sankcije obsega 30mio EUR. Zaradi tega kot ekonomija ne bomo ravno propadli. Tezava lahko nastane ob kakih dodatnih omejitvah ampak bodo hkrati take kontra sankcije, da niti kupne moci ne bodo imeli. Lahko od kitajcev kupujejo. Konec koncev lahko sami probajo vse proizvest ampak to jih bo vrnilo 20 let nazaj kot je napisal OP
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Za rusijo smo nepomemben dejavnik, fasali smo kazen ker podpiramo ZDA in EU politiko.

Rusija ne bo resno čutila posledic EU sankcij, mi pa bomo. Laži o plinu iz ZDA so tudi utopija, ZDA uvozi 83 miljard m2 plina, kje bojo še izvažali za pol Evrope? Tudi infrastrukture ni da bi lahko transportirali naprej po kopnem, tudi ladij ni....

Drugi problem je izgradnja južnega toka, če bodo ZDA pritisnile, ta projekt propade, verjetno tudi bodo, dovolj je da ena južnejša država zaštrajka, pa mi nimamo nič. Lahko bi dobili denar pri izgradnji, lahko bi pobirali koncesijo za pretok plina, lahko bi imeli sorazmerno nizke cene...
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
ksz

Fire Putin As Russia, Inc. CEO For Mismanagement

Although Putin touts the benefits of his brand of state capitalism, two examples confirm its inefficiency.

The first example is Gazprom , the state gas monopoly: In 2007, Putin set the goal to make Gazprom the world’s first trillion dollar corporation. At the time, Gazprom was valued at $360 billion and was the world’s third most valuable company. Today, Gazprom is worth $77 billion and does not even show in the top one hundred world companies.

How did Gazprom, under Putin’s cronies, manage to lose almost $300 billion of value, despite its fifteen percent share of world gas reserves and its stranglehold over the lucrative European energy market? Easy. Gazprom serves as a piggy bank for three purposes: It funnels clandestine income to its managers and to Putin’s inner circle. Second, it funds Putin’s favorite projects, such as its $3 billion social obligation for the Sochi Olympics. Finally, it serves as an instrument of Russia’s foreign policy. It is not really interested in creating value for its owners, but in promoting Russia’s policy interests abroad.

The second example is Rosneft, Russia’s national oil company and the world’s largest oil producer. Let’s compare Rosneft with Exxon Mobil. The Russian state has invested heavily in acquisitions of reserves, technology, and international partners for Rosneft, including a rigged acquisition of Yukos assets for pennies on the dollar. Rosneft has more reserves than Exxon Mobil and produces more barrels per day. Rosneft’s market value is $385 billion less than Exxon Mobil’s, even worse than the $295 billion deficit before all the spending to boost Rosneft’s value. Rosneft, the world’s largest oil producer, today does not even place among the world’s top hundred corporations. Why is this? The answer, as with Gazprom, lies in politics.

Putin confidants, Alexei Miller and Igor Sechin, are the CEOs of Gazprom and Rosneft, respectively. Miller presided over a decline in Gazprom’s share price from $51 in May of 2006 to its current $7. Sechin has seen Rosneft’s price almost halved since June of 2008 despite massive investments and rising debt. In the West, both would have been fired. In Russia, they are safe in the embrace of Putin’s inner circle.

Gazprom and Rosneft dividends account for a significant share of the approximately $400 billion state budget. Their contribution, however, is scheduled to fall from the current $22 to $4 billion in 2015 as a consequence of declining performance. Putin will have to make up the loss with new sources of revenue, such as tax increases on Russian families. After all, Russia’s armies must be in top form for more international adventurism.

P.S.

Sicer imajo javne finance v odličnem stanju - dolg znaša 8% !!!!! BDP-ja. Ampak, če jim zaradi sankcij nihče ne posodi denarja jim to prav malo pomaga.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
10.011
1.905
113
Potem lahko tudi svojo drzavo zapre, ker dohodek od energentov jim je prakticno edini dohodek. Drugam pa ga nima kam prodat, kitajcom komaj cez nekaj let, ko bo infrastruktura postavljena
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Direktne sankcije bodo Rusijo prizadele okoli 4.8 % BDP-ja inderektne pa še več, saj se bo Rusija obrnila na trge; ki so odaljeni in rizični. EU pa naj bi prizadelo okoli 0,3 % BDP-ja...

Govoriš na pamet kot fata. Kr se tiče plina nimaš pojma, saj EU regulira vse torej tudi pretok. Naš največji zunanjetrgovinski patner je še zmeraj EU predvsem Nemčija in ne Rusija.


V Rusiji, se že bojijo močno povečanje rasti hrane in podražitev energentov, pri nas pa cenitev, ker bodo presežki.... Z Kitajsko pa vemo kako je, so ameriški ritolizniki, saj imajo tam skoraj vse naložbe in predvsem trg.

Nekako si vzemi sliko iz Irana, ki je konkretna izvoznica nafte, vendar tam vlada močno pomankanje bencina in predelane nafte. Vse to imajo v rokah Z....

Eni jim pravite tudi zionisti...

Rusko sposobnost se pa vidi pri OI v Sočiju.....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj pa če se Putinu dvigne in pod sankcijami, pritiskom zahoda preveri kaj bo zahod, če on polje vojsko in 'svoje' brate reši Ukrajincev?
da ne bo več separatistov, ampak še ena aneksija.

kaj bo pol zahod?

in zakaj se zahod sploh ukvarja s tem, ko pa ima baske, irce, šiptarje.....še celo štajerce.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
42.372
5.646
113
Sej lih zarad stajercev je zahod v prednosti....rus dobr ve da ga je naj.... ce stajercem stop na zulj!
 

B81

22. jul 2007
37.617
10.911
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Izvoz ki so ga prizadele ttenutne sankcije obsega 30mio EUR. Zaradi tega kot ekonomija ne bomo ravno propadli. Tezava lahko nastane ob kakih dodatnih omejitvah ampak bodo hkrati take kontra sankcije, da niti kupne moci ne bodo imeli. Lahko od kitajcev kupujejo. Konec koncev lahko sami probajo vse proizvest ampak to jih bo vrnilo 20 let nazaj kot je napisal OP

Rusija za slovenske živilske izvoznike majhen trg
Ljubljana, 8. avgusta (STA) - Za slovenske proizvajalce živilskih izdelkov ruski trg večinoma predstavlja majhen delež v njihovem izvozu, čeprav je Rusija sicer za Slovenijo šesti največji tuji kupec slovenskega blaga. Od živil na seznamu ruskega embarga na uvoz, tam največ prodamo mesa in mesnih izdelkov, danes piše časnik Delo.

Od živil, ki so na seznamu, za katera bo veljala prepoved ali omejitev uvoza, v Rusijo prodamo največ mesa in mesnih izdelkov. V prvih štirih mesecih smo jih na ruski trg izvozili za 632.000 evrov, od tega za 304.000 evrov rib ter za 189.000 evrov kokoši, piščancev in izdelkov iz njihovega mesa, navaja Delo.

Mleka in mlečnih izdelkov smo izvozili za 141.000 evrov, od tega največ sira - za 94.000 evrov. Precej manj smo v Rusijo izvozili sadja in zelenjave - za 20.000 evrov. Od tega je bilo izdelkov iz paradižnika za 13.000 evrov, vloženih paprik za 11.000 evrov, sadnih pripravkov za 9000 evrov, drugih živil iz te skupine pa še manj.

Žit in izdelkov iz njih smo v prvih štirih mesecih v Rusijo izvozili za 24.000 evrov, od tega je bila vrednostno tretjina ovsenih kosmičev.

Slovenija je v Rusijo sicer lani izvozila za 1,47 milijarde evrov blaga, v prvih štirih mesecih letos pa za 493 milijonov.

Kot so v četrtek opozorili v Zbornici kmetijskih in živilskih podjetij pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), kmetijska in živilska podjetja, ki so včlanjena v zbornico, zaenkrat sicer ne poročajo, da bi že imela težave pri poslovanju z Rusijo. Jih pa prepoved uvoza kmetijskih in živilskih izdelkov iz Slovenije v Rusijo precej skrbi, opozarjajo, da jim bo embargo povzročil poslovno škodo, bojijo pa se tudi viškov izdelkov na evropskem trgu.

Predstavniki nekaterih podjetij so za medije podrobneje spregovorili o embargu in posledicah. Družba Pivka perutninarstvo v Rusijo izvaža le Delamarisove konzerve, letos jih bo skupaj 400.000 oz. 144 odstotkov več kot lani, s tem pa bodo ustvarili 3,3 odstotka celotnih prihodkov, je za Delo pojasnil direktor trženja v Pivki Damjan Oblak.

Delamaris je na ruski trg znova vstopil v letu 2011, v trg so veliko vložili. "V primeru blokade ne bomo imeli samo škode zaradi izpada prihodkov, vlaganja pa bi se nam morala povrniti v prihodnjih letih. Izpad iz polic ruskih trgovin bi za nas verjetno pomenil dokončno izgubo trga, tudi zato, ker Rusija sama veliko vlaga v to industrijo," je še dejal Oblak.

V Tovarni olja Gea, ki v Rusijo izvaža samo specialna olja, še ne vedo, ali se prepoved uvoza nanaša tudi na te vrste olja. Rusija je za njih zelo pomemben trg, čeprav ima le eno- do dvoodstotni delež v njihovi prodaji - vrednostno je to 200.000 do 300.000 evrov, piše Delo.

Rusija je za kamniško Eto eden izmed strateško pomembnih izvoznih trgov, je za Finance povedala izvršna direktorica družbe Ksenija Jankovič Banovšek in dodala, da za zdaj njihovi izdelki niso na seznamu tistih, ki jim je uvoz prepovedan. "Če uvedejo blokado, se bo izredno težko vrniti na trg in na prodajne položaje, zato upamo, da se to ne bo zgodilo," je poudarila.

Perutnina Ptuj tja izvaža le manjše količine mesa, a kot je za Delo dejal direktor prodaje David Visenjak, bo sprejeti embargo bolj kot na obstoječe sodelovanje z Rusijo vplival na njihove nadaljnje načrte poslovanja s to državo, kjer so v zaključnih pogovorih za nekatere večje izvozne posle.

Direktor Perutnine Roman Glaser je sicer za časnik Dnevnik opozoril, da nekatere njihove proizvodnje v prepoved niso zajete. "To pomeni, da je potencial realizacije poslov na primer iz Bosne in Hercegovine ali iz Srbije, ki ji je Rusija tradicionalno naklonjena, še vedno aktualen," je dejal.

Rusija je kot protiukrep uvedla prepoved uvoz prehrambenih in kmetijskih proizvodov iz držav, ki so zaradi krize v Ukrajini uvedle sankcije proti Rusiji. Rusija je tako uvedla "popoln embargo" na uvoz večine hrane iz EU, ZDA, Avstralije, Kanade in Norveške. Iz teh držav so za leto dni ustavili uvoz govedine, svinjine in perutnine, sadja in zelenjave, rib, sira, mleka in mlečnih izdelkov.

kk/jb
08.08.2014 12:00
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
putinov problem so oligarhi, ne pa interesi države... Če bi blo to pod pravo železno zaveso, bi bila vojna... Tko pa Rusi z konvencionalnim orožjem nimajo šans.

Naj malo statističnih podatkov
Ruski namen vojski okoli 55 miljard
Ameriški proračun okoli 500 miljard in pazi šparajo....


Ne delaj si utvar, da denar ni ključ uspeha... Edina moč Rusije je njekdanja slava, ostalo pa je na nivoju ko to tamo pjeva....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
42.372
5.646
113
Veliko izvazata tud Lek in Krka...ce to skenslajo bo lepo stevilo brezposelnih na zavodih

Recmo ce pocepne Lek mas v zasavju socialno bombo...ce Krka pa na dolenjskem...
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
@gloglo, iz knjige Razstreljevanje Rusije je bolj razvidno, da so oligarhi bolj odvisni od putina/države kot pa Putin/dražava od njih...

Vse premoženje, ki je bilo pridobljeno s pomočjo države jim država lahko tudi izredno hitro lahko odvzame. No vsaj tako je zapisano v knjigi in iz tega sledi, da se prav veliko ne upajo pritoževati.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
10.011
1.905
113
Ja jasno, saj jim je to tudi Putin dal lepo jasno in glasno vedet pred 10 leti na primeru Khodorkovskega, ki ga ni ubogal. Bilo kaksno vojno putin zacne, je ne more zmagat. Cilj mu je obuditi nekdanji vpliv in moc sovjetske zveze. Ampak pri nacinih za doseganje tega pa je sel malo predalec in je dozivel konkretni backfire. Da tip ni vec najbolj diht pri svojih odlocitvah, govori ze to da se je na vse pretege trudil to doseci in zabetonirati v sociju, verjetno bi mu celo uspelo. Ampak ne, 2 tedna kasneje gre kuhat sranje v ukrajini in se mislil si je da jo bo odnesel brez posledic. Pol ves na kakem egotripu je ded trenutno
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.311
7.312
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Veliko izvazata tud Lek in Krka...ce to skenslajo bo lepo stevilo brezposelnih na zavodih

Recmo ce pocepne Lek mas v zasavju socialno bombo...ce Krka pa na dolenjskem...

Krka ima dovolj obratov v sami rusiji, da kar pocepnila ne bo. Tudi surovine lahko dobivajo mimo EU tako da niti ni tako kriticno za njih. Za lek pa ne vem.