sanacija balkona

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
716
74
28
rabim nasvet. obstoječi balkon (slika je simbolna) zamaka, tako da je pod njim po fasadi ze vse flekasto od vode....celo spodnji del pod balkonom odstopa fasada ker je namoceno
je tatalna klasika, verjetno beton in estrih gor pa polozena keramika....sedaj me pa zanima ce se lotim to sam sanirat ce prav razmislljam - ce ne me prosim popravite kako je pravi postopek
1. postemam stran staro kermaiko in estrih da pridem do golega betona
2. na beton dam eps stiropor
3. potem se ulije estrih
4. estrih premazem s hidrostopom - na stiku s fasado se mrezica
5. polozim novo keramiko in zafugiram

hvala
 

Priponke

  • balkon.JPG
    balkon.JPG
    26,8 KB · Ogledi: 40

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
911
110
43
rabim nasvet. obstoječi balkon (slika je simbolna) zamaka, tako da je pod njim po fasadi ze vse flekasto od vode....celo spodnji del pod balkonom odstopa fasada ker je namoceno
je tatalna klasika, verjetno beton in estrih gor pa polozena keramika....sedaj me pa zanima ce se lotim to sam sanirat ce prav razmislljam - ce ne me prosim popravite kako je pravi postopek
1. postemam stran staro kermaiko in estrih da pridem do golega betona
2. na beton dam eps stiropor
3. potem se ulije estrih
4. estrih premazem s hidrostopom - na stiku s fasado se mrezica
5. polozim novo keramiko in zafugiram

hvala
Nisem specialec, se mi zdi tvoje zaporedje ok. Ne bi pa pozabil na spodnjem robu na odkapni profil.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
716
74
28
na spodnji strani je ze, ker je bila delana fasada in se je spodaj izoliralo.
ja odkapni profil seveda tudi pod keramiko na robu lica
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
716
74
28
Se to?
Gre za cca 12kvadratov, bi bilo smiselno dat stirodur? V vsakem primeru stiropor al stirodur - ga lepim kaj na beton al kar samo polozim, cez folijo pol pa pride estrih zalit?
 
22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
Zakaj bi pa štemal ploščice dol razen seveda odkapnega roba?
Ali te skrbi nosilnost balkona ali nivo balkona vs podna v hiši, da ne boš imel štenge?
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
246
28
28

Palcek,​

imaš opcijo, da namesto estriha izdelaš padec z XPS-om v naklonu. Na njega lepilo/mrežica/lepilo , ter Hi.- keramika. Bi predlagal vsaj 300 XPS.
 

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
44
29
18

Palcek,​

imaš opcijo, da namesto estriha izdelaš padec z XPS-om v naklonu. Na njega lepilo/mrežica/lepilo , ter Hi.- keramika. Bi predlagal vsaj 300 XPS.
Jaz sem imel keramiko na Wedi ploščah - in sem jo moral letos zamenjati, ker so ploščice odstopile in je zamakalo. Keramičar je razlagal, da so problem temperaturne razlike in različni raztezki in da se v našem podnebju to ne obnese. Tako da sem zdaj dal lepo narediti izolacijo in estrih (in je balkon pač debelejši), nisem hotel še enkrat eksperimentirati (videl sem, da sicer obstajajo neke dilatacijske folije za kompenziranje raztezkov, ki bi mogoče rešile zadevo).
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
716
74
28

Palcek,​

imaš opcijo, da namesto estriha izdelaš padec z XPS-om v naklonu. Na njega lepilo/mrežica/lepilo , ter Hi.- keramika. Bi predlagal vsaj 300 XPS.
Placa v visino je dovolj ce to mislis, samo je keramicar rekel da na xps ( stirodur ) ne more (noce) direkt keramike polagat ker se premika ( diha) kakor koli…
Ce bi slo da dam samo stirodur brez estriha bi se raje delal ( odpade en majster) ker lahko sam
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.595
705
113
rabim nasvet. obstoječi balkon (slika je simbolna) zamaka, tako da je pod njim po fasadi ze vse flekasto od vode....celo spodnji del pod balkonom odstopa fasada ker je namoceno
je tatalna klasika, verjetno beton in estrih gor pa polozena keramika....sedaj me pa zanima ce se lotim to sam sanirat ce prav razmislljam - ce ne me prosim popravite kako je pravi postopek
1. postemam stran staro kermaiko in estrih da pridem do golega betona
2. na beton dam eps stiropor
3. potem se ulije estrih
4. estrih premazem s hidrostopom - na stiku s fasado se mrezica
5. polozim novo keramiko in zafugiram

hvala

tole si preberi