San Francisco

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Kaj je za pogledat v San Franciscu ?

Golden Gate, Alcatraz, Fisherman's Wharf, ....

Za ogled sta dva dneva dovolj ?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
recimo koliko te stvari zanimajo..
računaj da za alcatraz potrebuješ pol dnev (se splača vnaprej rezervirat karto)

alcatraz, golden bridge, The Painted Ladies, Fisherman’s Wharf in Pier 39, lombard street, twin peaks, cable car,...potem zahodna obala kjer imaš lepe parke
meni je nasplošno san francisco eno najleoših mest..
dva dni bo bolh hiter ogled
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
thx
kako si sel/gres na okrog ? javni prevoz ?
Imas kaksen hint za ugoden hotel ?
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Za Alcatraz vem da je vedno razprodan vsaj mesec vnaprej, toliko v vednost...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik boc pravi:
thx
kako si sel/gres na okrog ? javni prevoz ?
Imas kaksen hint za ugoden hotel ?

z avtom do kakšnega parkirišča potem pa peš naokoli..
alcatraz je res poln za mesec naprej...https://www.alcatrazislandtickets.com/

spala sva v travelodge, ampak vidim da so zdej cene za sobo 150$+...priporočam da pogledaš na http://www.booking.com/
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
898
90
28
select 1 from dual;
ksz

mi smo bili 2011 tu:
Royal Pacific Motor Inn
661 Broadway, San Francisco, CA 94133

Nič posebnega, je bilo pa čisto in lokacija je bila dokaj ugodna in se je dalo priti povsod peš. Je pa res, da smo izračunali, da smo v 10 dneh prehodili cca 80km
cool-1.gif
(tako je če greš peš na Golden gate pa nazaj,...).

Za alcatraz smo pa šli 2 dan pogledat kje prodajajo vstopnice in smo dobili prost termin čez cca 5 dni. Smo pa imeli srečo, ker je bil takrat ravno Fleet week in so tisti dan vsa letala (F-22, B2, Blue Angels,...) obračala blizu alcatraza, tako da smo imeli first row seat. Se pa lahko na otoku kar zadržiš, tako da ti gre hitro 3/4 dneva.
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
S kolesom se da lepo en 30km krogec ob obali pa čez parke zahodno od goldengata nardit. (okrog 15$ za cel dan)
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
130
43
midva sva bla 4 dni. avta ne rabiš, poišči kak hotel bolj v centru. potem pa peš, avtobus (2 dolarja na osebo, karta velja 90minut, lahko prestopaš), cablecar (6 dolarjev, ne moreš prestopat). sicer pa kolo je tut fajn ja.

za jest si poglej wholefoods market. zgleda ko trgovina z mal bolj zdravo hrano, prednost je v tem, da imajo solatne bifeje, mesne bifeje, priloge, kuhano/pečeno zelenjavo, plačaš pa na težo, kolikor si nabereš.

za videti je še kak japanese tea garden, pa cel park tam okol, men je bla ful fina tut academy of sciences, muzej finih umetnosti in park okoli, ipd. pa chinese street je za videt.

midva sva spala tu. top lokacija za normalno ceno.
http://www.booking.com/hotel/u...789d00e9;dcid=2

 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Za ogled San Francisca res ne potrebuješ avta, imaš buse in tranvaj in te peljejo kamorkoli si zaželiš. Za ogled vseh znamenitosti računaj vsaj ene 3 dni no, drugače pa je mesto full lepo in se ga splača videt
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Uf,

jaz sem živel v SF-ju 4 mesece, pa sem ful premalo videl.
smile-1.gif
. 2 dni, huh ...

Kaj te zanima? Tiste mega turistične pasti ali kaj bolj pristnega? Fisherman's wharf bi jaz recimo v celoti izpustil.

Poglej na airbnb ali craig's list, zna biti zanimiva izkušnja, če imaš prenočišče pri domačinih.

LP
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Citat:
Uporabnik oby pravi:
midva sva bla 4 dni. avta ne rabiš, poišči kak hotel bolj v centru. potem pa peš, avtobus (2 dolarja na osebo, karta velja 90minut, lahko prestopaš), cablecar (6 dolarjev, ne moreš prestopat). sicer pa kolo je tut fajn ja.

za jest si poglej wholefoods market. zgleda ko trgovina z mal bolj zdravo hrano, prednost je v tem, da imajo solatne bifeje, mesne bifeje, priloge, kuhano/pečeno zelenjavo, plačaš pa na težo, kolikor si nabereš.

za videti je še kak japanese tea garden, pa cel park tam okol, men je bla ful fina tut academy of sciences, muzej finih umetnosti in park okoli, ipd. pa chinese street je za videt.

midva sva spala tu. top lokacija za normalno ceno.
http://www.booking.com/hotel/u...789d00e9;dcid=2
hvala za hinte.
Kako je z Wi-Fi v hotelu? Cena ? Dela ?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
130
43
imajo, dela b.p.
Sicer majo napisan da je nekih 10 dolarjev na dan, ampak vsaj nama so ga dal đabe. Če ne gre drgač rečeš da jih sam to loči od fajn reviewa na TripAdvisorju pa so prec za stvar
smile-1.gif


Maš pa itak v vsakem starbucksu wifi.

Sam hotel je pa mal poseben, boš vidu če boš šel
smile-1.gif