Samsung costum room in garancija

igi

Guru
13. okt 2007
5.455
1.084
113
Celje
Sem sicer ze v eni stari temi videl razlago, pa me vseeno zanima trenutno stanje za taksne zadeve.
Stara tema


V glavnem takole: kolega leto nazaj preko bolhe kupil nekega samsunga (verjetno s5 ali pa mogoce 6) "novega".
In pred tremi tedni ga je poslal na servis v garancijsko popravilo ker se je cel začel lusciti.
Danes so ga poklicali da bi mu ga sicer popravili v garanciji, vendar je na njem bil 4x menjan android in da je sedaj gor costum rom in da pac garancija ne velja. Zdaj za njega verjamem da ga ni menjal, ker ni on najbolj na ti s temi zadevami. Mozno pa da je kupil taksnega.

Pa on v bistvu sploh ni reklamiral delovanja ampak lepotno napako ki nima veze z verzijo roma...

Izkusnje?
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Ko pošiljaš na servis moraš vedno preverit v recoveryju kolikokrat je bil custom rom flashan. Če bi prej z Triangle Away resetirov števec, na servisu tega ne bi našli. Reč mu naj ti telefon vrnejo, tvoj prijatelj naj resetira števec itd, nato pa še enkrat pošlje nekemu drugemu serviserju, pa ne bo težav.

Predvidevam da ima galaxy s5, zato ker galaxy s6 nima stabilnih custom romov ker sourci za nove exynos procesorje niso zunej, zato tudi galaxy s7 in novejši galaxyji nimajo official CyanogenMod supporta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.041
1.129
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sem sicer ze v eni stari temi videl razlago, pa me vseeno zanima trenutno stanje za taksne zadeve.
Stara tema


V glavnem takole: kolega leto nazaj preko bolhe kupil nekega samsunga (verjetno s5 ali pa mogoce 6) "novega".
In pred tremi tedni ga je poslal na servis v garancijsko popravilo ker se je cel začel lusciti.
Danes so ga poklicali da bi mu ga sicer popravili v garanciji, vendar je na njem bil 4x menjan android in da je sedaj gor costum rom in da pac garancija ne velja. Zdaj za njega verjamem da ga ni menjal, ker ni on najbolj na ti s temi zadevami. Mozno pa da je kupil taksnega.

Pa on v bistvu sploh ni reklamiral delovanja ampak lepotno napako ki nima veze z verzijo roma...

Izkusnje?

Zateži naj jim (če ne bo šlo drugače, ZPS ali celo odvetnik). Če mu mislijo zavrnit garancijo zaradi "njegovega" posega morajo dokazat, da je njegov poseg povzročil napako. Torej morajo v tem primeru dokazat, da je custom rom povzročil luščenje ohišja.
Zanjo se zgovarjat, da njim Samsung ne prizna garancijskega popravila v tem primeru ampak to je problem servisa, kako imajo oni zmenjeno s Samsungom.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Točno tako!
Morda v stari temi kje piše, če ne pa na netu so nekje članki, da rootanje naj ne bi izničlo garancije.
Ampak v tem primeru nima veze. Ker SW ne vplivala na ohišje.
Vpraš, če so mogoče hotli novga dat, ker potem se splača kratki stik nardit:))


Očitno se tej servisi niso še nič popravli.
Pred leti sem hotel kupit samo joystick plastiko na N73 (2sek dela), pa mi je niso hotli prodat, brez da mi cel telefon resetirajo.