Samsung a52s vs. s21+

docker88

Zelenc'
6. maj 2022
3
0
1
Lep pozdrav vsem.

Na voljo imam lahko dobiti nov Samsung a52s za ugodno ceno. Trenutno pa si lastim S21+ , kateri je trenutno v servisu in bo zamenjana baterija pod garancijo (star je 1 leto).

Je a52s res toliko slabši telefon kot 21+? Telefon uporabljam za vsakodvna opravila (banka, e-mail,.....), tu pa ta tam pa tudi rad škljocnem kak lep prizor v naravi (sončni zahod,...)

Mnenje?

Hvala
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Bom kar takoj povedal, da S21+ ne poznam. Imam pa že eno leto A52, žena pa nekaj mesecev A52s. Nikoli nisem maral Samsungovih telefonov, ker so jih s svojim Androidom zapacali do konca. Odkar dajejo na določene modele gor AndroidOne (One UI), je pa zadeva popolnoma drugačna. Telefon dela super, fotke so odlične, sploh si ne predstavljam, kaj bi za vsakdanje delo sploh še potreboval več. Na ženinem A52s je nekoliko hitrejši tudi skener prstnih odtisov, kar je takole iz glave edina stvar, ki bi jo na mojem A52 "popravil". Verjamem, da je S21 boljši, ampak težko najdem stvari, ki bi jih (razen šminke - A52 je plastičen, česar pa se itak ne vidi, saj je v silikonskem ovitku) lahko dodal, da bi bila še enkrat večja cena smiselna. Ne rečem, da so stvari, ki veliko pomenijo heavy userjem in geekom, ampak za povprečnega vsakdanjega uporabnika je A52s top telefon.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
200
63
Slovenija
podobno pri meni, z A52s 5g sem prvič izstopil iz vlaka Galaxy S telefonov, pa mi ni nič žal. Odlično delovanje, edino brezžično polnjenje bi imel še nadalje, je v avtu bolj praktično.
 

docker88

Zelenc'
6. maj 2022
3
0
1
Torej,

1. po manj kot letu dni sem opazil, da se baterija hitreje prazni, kakor sicer. Zato sem ga tudi poslal v servis.

2. velikokrat, predvsem v službi rabim slušalke in če jih mam priklopljene preko usb adapterja potem ga ne morem filat. Npr. a52s to vse ima. Zanima me predvsem koliko slabše slike dela A52S v primerjavi z mojim sedajšnjim - 21+.??
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
S21 ima boljše fotke.
Kaj pa vem, no... Meni ima A52 predvsem bolj intenzivne barve (tudi črna je bolj črna), ostalo je pa pri normalni povečavi (se pravi da ne gledaš povečanih detajlov) precej tam-tam. Vsake oči imajo svojega malarja, odvisno, kaj ti je bolj všeč.