Salamoreznica-katera?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Že nekaj časa razmišljam da bi kupil salamoreznico.
Katere naj se izogibam?
Če dobim nove in če je z njo vse OK bi se mi smejalo', ali bi si mi prodajalec smejal
rolleyes-1.gif
 

YOGURT

Pripravnik
11. sep 2007
86
0
6
če imaš na leto eno salamo za zrezat je Ok . Drugače pa ne . tisto cevno vodilo na katerem se premika pladen s salamo se ponavadi full zatika .

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Zdej če zadevo dost uporabljaš, je fajn nabavt mal bolš zadevo. Da se ti nič ne zatita, da ne razpade takoj itd.. Ker drugače samo živce zgublaš
grin1.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Pri nas doma imamo to zadevščino in edino kar me moti je to, da je prelahka in ko režeš kakšno suho salamo moraš mašino kar dobro držat da lahko sploh režeš. Torej fino je če je zadeva malo težja.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
43
Selška dolina
Se strinjam s tabo. Midva sva dobila od Boscha plastično belo za poročno darilo in me ravno to najbolj moti. Enkrat je že crknila in sem bil ves vesel, da imava razlog, da kupiva novo, potem pa jo je tast zrihtal
smile-1.gif
Sem že gledal nove enkrat v Kranju v Merkurju in mi je padla v oči ena od Boscha, ki je bila že z nagibom, dosti težka in s kar solidno ceno, tiste, ki so bile dražje mi niso izgledale nič boljše, cenejše pa kar veliko slabše. Cena pa če se nisem zmotil tam okrog 80 eur.



lp



edit: sem jo šel poiskat. Bila je nekoliko dražja (135 eur)
tongue-1.gif
Evo link Mi je pa všeč predvsem zaradi deske, ki je lepo vgrajena v njej, tako da ti ne zaseda prostora.



lp
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Včasih je bila pri hiši ena "slabše" kakovosti, pa je vedno vse zrezala... Pa še za čistit je bila super...
cheer.gif


Če boš imel možnost v trgovini malo poglej, katere kotičke vse boš moral čistiti...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ne salam je cca 60 za zrezat na leto da ne govorim še o kakšnih želodčkih in "mehurjih" itd, tko, da ...
Ker je v našem koncu grem jutri gledat tisto rabljeno z enim koncem salame pa da vidim kaj bo naredila. če je zadeva prelahka se jo že da kako "obtežit" če ne drugače jo bom pa prisilikoniral na pult.
Moram pogledat da se na simpl način odstrani nož in potem bp očistiš kar je za njim.
Je bolje imeti gladek nož ali tistega nazobčanega??

Bom pozoren na to kako se bo pladenj zatikal.
Pri boljši polovci imajo neko siemens je vse nekaj plastika, pa baje že 5 let reže cca 100 salam na leto, nekaj 10 kosov špeha....tko da men se ne da več noža gonit za pol salame (saj za en sendvič ni panike, če moreš pa celo slaamo zrezat na roke jo je pa lažje z mašinco pa še vsa je na enake kose
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Tudi jaz imam Siemensovo pa sem super zadovoljna z njo, všeč mi je, ker se lepo razstavi, zato je enostavna za čiščenje.
Uporabljam jo vsak dan , ne le za rezanje salam, sira, ampak tudi kruh se lepo nareže.
Meni osebno bolj leži nazobčan nož kakor gladek.
Imam jo nekaj več , ko leto dni in sem z njo zelo zadovoljna.
Pri vseh kuhinjskih pripomočkih me jezi to, da imajo vsi po vrsti zelo kratek električni kabel. V novem domu nimam ravno veliko vtičnic nad pultom, ker je bilo vse na novo prebeljeno se nismo lotili štemanja in montaže vtičnic.
Preden bomo belili se bo treba vsekakor lotiti tudi vgradnje čimveč vtičnic nad kuhinjskim pultom.
Salamoreznico lahko vklopim edino tako, da jo položim na odcejevalnik pri pomivalnem koritu, aparat za peko kruha imam na tleh, multipraktik pa moram dat na mizo v jedilnici, mizo pa premakniti čimbolj v bližino vtičnice
jezen.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
A za podaljške z razdelilcem še nisi slišala (potem bo pa pult premajhen
wink-1.gif
)
sicer pa bil zdele na ogledu tiste matrixove iz prve objave in je nisem vzel kljub samo 1/3 cene. Vodilo se je "zatikalo" (plastično), prodajalec je rekel da sira niso nikol rezal niti ga ne priporoča, da klino dobiš ven rabiš velik kovanec ali velik sraufcigar, skratka nisem vzel.
Mogoče bom pa še nekaj časa rezal z nožem ?!
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ja sem slišala za podaljške, pa tudi enega imam v kuhinji za hladilnikom, ker drugje ne more biti ne, da bi padla čezenj.

Hanzi meni se zdi, da sem nekje videla, da imaš kmalu rojstni dan, če te kdo vpraša kaj si želiš, mu povej da bi rad salamoreznico, ampak
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Hm sem ravno zdele videl v trgovini tako sieemnsovo kot jo imajo pri punci
najprej vidim ceno 33.xx pa si rečem kupim. Potem vidim da je to cena v SIT in se "premislim"
tongue-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Ponavadi je pri plastičnih salamoreznicah problem pri rezanju trde suhe salame. Malo bolj pritisneš in se ti merilo za debelino premakne in hitro dobiš ven rezino 3mm, namesto 0,8mm :)

Sem imel eno plastično mislim da je bila Iskrina. Pa je pri rezanju kakega sira skoraj omagala. komaj da se je nož vrtel. (prešvoh motor).

Sedaj imam eno profesionalno salamoreznico in reže da je veselje. (ta manjša delikatesna, kovinska, z vgrajenim brusom za nož.) (samo cena ni v redu, preko 500€ :))
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hm sem ravno zdele videl v trgovini tako sieemnsovo kot jo imajo pri punci
najprej vidim ceno 33.xx pa si rečem kupim. Potem vidim da je to cena v SIT in se "premislim"
tongue-1.gif

Mi imamo bosch,bla je okol 20-25ksit pa se splaca,plasticna stane do 40eur pa jo bos fuknu stran,tako bos pa uporabljal ker dela,pa se kar rezes ti direkt pada na taler,jest jo gonim ze 3 leta pa dela kot sus,tudi pri suhih salamah ni nobenega problema,je pa res ce neznas rezat in bos pritiskal kot konj da se bo merilo premikalo.Mas tudi opcijo za sir rezat.
Razstavi se tudi brezproblema,je pa za ciscenje najbolje imet kaksen copic z daljsimi kocinami in je potem ne rabis raztavljat.
Bos pa moral tudi kaksno vecjo posodo vrect ven da bos imel plac za tako,ampak je pa zato tudi v 5ih sekundah pripravljena za rezat.

MAS9301_small.jpg
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Jaz sem kupil plastično gorenje. Identična boschevi (itak delajo skupaj pol stvari). To pa zato, ker je ne rabim prav veliko, se je pa "dražja" plastična obnesla bolje od "poceni" kovinske. Recimo pri rezanju pršuta se zelo opazi zvijanje naslona in pri poceni kovinskih je bila zadeva obupna. S to mojo bp režem tanke rezine pršuta, slame itd, ima pa več hitrosti, da gre tudi sir ali kruh lepo skozi.
Priporočam da pred nakupom preverite naslon - kako se nastavlja debelina reza in koliko se upogne pred rezilom.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Jaz sicer kupujem v Italiji a menda je tole ok:
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com

Eno tako rabljeno vzameš, poiščeš najbolje ohranjeno. Jo daš v shrambo na eno mizo in zrežeš vse :)

Ni glih lepa za na pult, tako da če nimaš shrambe ne paše v kuhinjo. Je pa rezanje na taki profesionalni mašini čisto drugače, kot na manjši kuhinjski.

Mi jo imamo doma že 20 let, zrežeš kilo pršuta kot za šalo. Aja, pa dva jo moreta nest, če se jo premakne :)