Covid-19 SafePlace

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
wtf tole je pa slabo narjen iz UX vidika vsaj na kar sem jaz dele naletel

naj bo vsaj malo bolj jasno tiste črne ikonce (maska, pct, osebni dok) kdaj je on in kdaj off.
dal sem vse črne ker nisem vedel. klikneš gor je pa neka oranžna...
daj v štartu pusti rdečo (ali zeleno) in ob kliku se to spremeni.
črna/oranžna ni ok.

glede špecanja pa ne vem no, ni mi ok tale način niti pod razno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kdo pa njim kazen napiše?
Poglej priponko 50287
Kaj je treba pritisniti, da se pokažejo te kljukice. Jaz dobim samo tole:

safeplace.PNG
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
wtf tole je pa slabo narjen iz UX vidika vsaj na kar sem jaz dele naletel

naj bo vsaj malo bolj jasno tiste črne ikonce (maska, pct, osebni dok) kdaj je on in kdaj off.
dal sem vse črne ker nisem vedel. klikneš gor je pa neka oranžna...
daj v štartu pusti rdečo (ali zeleno) in ob kliku se to spremeni.
črna/oranžna ni ok.

glede špecanja pa ne vem no, ni mi ok tale način niti pod razno.
Točno. Za te zadeve imamo inšpekcijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.750
358
83
Vipavska dolina
Meni je zanimivo zgolj, vse omenjene stvari so obvezne, potem pa naj bi še zahtevai? Če pogojev ne izpolnjuješ oz. nočeš nositi maske, pač tja ne greš. Case closed.
Pa ne bom nobenega prijavljal, inšpetktorji so plačani da jih preverjajo, če mi pa nakažejo del plače potem se pa lahko drugače pogovarjamo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj sem pritiskal, pa se spremeni samo barva ikone, nikjer pa nobene puščice ali minusa. Poskusil sem tudi z drugim browserjem, kjer nimam addblocka, pa je isto.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
špecanje.
kaj je narobe, da dobimo taka obvestila. to, da je kompromitirana lokacija 'naša' ali 'vaša'? jaz sedaj vem, kje mi ne bo uspelo!
#gonzo. prvi si omenil špecanje.
kaj si (ti) na izgubi (če si), če je lokalček na seznamu? lahko samo slutimo, ampak na kufe/pivo še zmerom hodiš? v istega. pa fajn se maš kajneda!

špecanje pa ni objava tu na ALTER-ju o brezplačnih testnih mestih? ali o trgovini, ki ima tisto in ono? o ALTER žurki, ki ni za vsakega?

Imamo mnogo špeckahla mest: tam pa murko nastopa, tam pa plestenjak z novo bejbo hodi, veš una je pa koza v tistih hlačah, una pa rad da. da o modrijanih ne govorimo.
ja, ja ali je to zadnje od vizjaka špecanje?

ste prepričani, da so dali pravo oceno? ali ne moreš lažno glasovati? in ode biznis lokaciji.
Tale stran ne bo dolgo. Ni verodostojna!
Ignorirajte jo ali pa podpirajte 'špecanje'! :)

p.s. - kje je smeško, k samo z enim pomežikne.
p.s. II - sem zdele še enkrat pogledal stran. Noben rdeč. :valjamse:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.772
-203
113
špecanje.
kaj je narobe, da dobimo taka obvestila. to, da je kompromitirana lokacija 'naša' ali 'vaša'? jaz sedaj vem, kje mi ne bo uspelo!
#gonzo. prvi si omenil špecanje.
kaj si (ti) na izgubi (če si), če je lokalček na seznamu? lahko samo slutimo, ampak na kufe/pivo še zmerom hodiš? v istega. pa fajn se maš kajneda!
Narobe je žeto, da so ta obvestila lahko lažna. In tudi ne odražajo dejanskega stanja. In vsekakor vplivajo na obisk, saj zato je bila stran tudi vzpostavljena.
Že brez tega, da bo kdo konkurenci limal negativne točke se lahko zgodi, da ji 99 preverijo, enega pa ne, pa bo ravno tisti dal negativno oceno in obratno, lahko samo enega preverijo, pa bo ta dal pozitivno, ostali pa ne bodo glasovali.
Poleg tega dobijo rdečo živilske trgovine, ki jim pct pogoja ni trega preverjati, niso v nobenem prekršku, dobijo pa slabo znamenje.

Jaz bom na izgubi tako, da pridem v lokal pa tam napol prazno, ni vzdušja- koneckoncev če bi se mi šlo za pivo, ga lahko spijem sam doma precej ceneje.

Gre pa itak za ovaduštvo, to pa ne cenim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Ne razumem. SafePlace vam ni všeč, ker lahko pride do zlorab. Ko je treba nakladati o stranskih učinkih cepiv, ki jih prijavljajo ravno tako uporabniki sami na VAERS, je pa VAERS verodostojna stran. :sprasujemse: Ko je dohtar leta 2013 testno prijavil, da se po cepivu spreminja v Hulka, je šlo čisto lepo skozi. Razni andyji in ytbmkji pa VAERS veselo citirajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Vsekakor bolj primerna stvar kot tista "igra z računi", kjer se je špecalo male podjetnike, če za kak drobiž ne odvedejo DDV in vsiljevalo davčne blagajne za par računov na teden.
Jaz načeloma ne hodim več na malico tja, kjer pogoja PCT ne preverjajo. Kot po naključju, tam običajno "pozabijo" na račun za tiste, ki so nas že videli in zanimivo, v našem kraju so celo najdražji. Glede cene par 10 centov gor ali dol, ampak če nekdo ne preverja PCT, ne izdaja računov, naj mu verjamem, da je kot po naključju pri hrani kaj bolj skrben? Sploh, ker večini, ki jih poznam, to ni noben problem. Ne račun in ne PCT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, dejan_ in ynos

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsekakor bolj primerna stvar kot tista "igra z računi", kjer se je špecalo male podjetnike, če za kak drobiž ne odvedejo DDV in vsiljevalo davčne blagajne za par računov na teden.
Jaz načeloma ne hodim več na malico tja, kjer pogoja PCT ne preverjajo. Kot po naključju, tam običajno "pozabijo" na račun za tiste, ki so nas že videli in zanimivo, v našem kraju so celo najdražji. Glede cene par 10 centov gor ali dol, ampak če nekdo ne preverja PCT, ne izdaja računov, naj mu verjamem, da je kot po naključju pri hrani kaj bolj skrben? Sploh, ker večini, ki jih poznam, to ni noben problem. Ne račun in ne PCT.
Saj pravim, je že vse zeleno.
V čem se razlikuje 'špecanje' teh z/brez mask, špecanje vizjaka-petana, špecanje malih podjetnikov, špecanja goloba, špecanje...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.772
-203
113
Je res zoprno, da se cepiš zato, da greš lahko v gostilno, potem pa tam ne preverijo, če si cepljen. Se počutiš ogoljufanega.

Približno tako, kot ko js peljem po omejitvi, potem na koncu ulice pa ugotovim, da ni bilo nobenega radarja.
Ali pa ko grem čez mejo, pa mi pasporta/osebne ne pregleda.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.975
9.089
113
39
MB
zanimivo, včeraj sem videl da je ena firma vpisana, imela vse zeleno, danes pa so že imeli obisk inšpektorja :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Inšpektorji so dons aktivni po Ljubljani. Mi je kle v menzi reku, da se lepo usede, poje, pol pa pokaže značko, pa pove pripombe, zaenkrat svetovalna vloga brez kazni, kar se mi zdi prav. Podobno je rekla dečva na kofet. Je pa zanimivo, da hočejo striktno inšpektorji osebno, tudi če preverjujoči pozna osebo. Kar je malo mimo, saj še komisija na volitvah ne rabi zahtevat osebne, če osebo lahko indentificira preko poznanstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.772
-203
113
Inšpektorji so dons aktivni po Ljubljani. Mi je kle v menzi reku, da se lepo usede, poje, pol pa pokaže značko, pa pove pripombe, zaenkrat svetovalna vloga brez kazni, kar se mi zdi prav. Podobno je rekla dečva na kofet. Je pa zanimivo, da hočejo striktno inšpektorji osebno, tudi če preverjujoči pozna osebo. Kar je malo mimo, saj še komisija na volitvah ne rabi zahtevat osebne, če osebo lahko indentificira preko poznanstva.
Iz česar se vidi, da je namen preverjanja drkat folk, in nič drugega - ker če preverjajoči pozna osebo nima smisla da preveri še osebno.