sadje na letalu

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Najprej en lep pozdrav s Phuketa.

Mam eno vprasanje glede sadja na letalu... zanima me ali kdo ve ce ga lahko vzamem na letalo pri osebni prtljagi?

Sodelavec me je prosil ce mu lahko pripeljem Durian s sabo iz malezije, da ga sproba. Stvar je velika kot kaka lubenica, o smradu ko ga odpres raje nebi govoril
smile-1.gif

Rad bi mu ga pa pripeljal... kaksen nasvet glede tega?

Hvala
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Durian ti bodo zasegli, je povsod zelo nazorno označena prepoved, vso ostalo hrano pa lahko neseš na avion, na Tajskem celo vodo v navadnih plastenkah (pri nam pa bedaste prepovedi tekočin). Še za v navadno prtljago se ne bi upal tega smrada tlačit notri.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ampak res, na nekaterih letališčih imaš prav tablo, kjer je ravno durian prečrtan
hysterical-1.gif

Preveč smrdi
smile-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
durian na letalo hahaha :D ne se hecat...ce ti ga nebodo ze prej pobrali, te bodo potniki ubili..durian je prepovedan tudi v določenih hotelih...smrdi pa tudi preden ga odpres...odprt pa je tak totalni odklop...okus pa je se kolko tolko,,ko prazena cebula :D
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Heheh sej se mi je zdel da je tako, sam vseen sm prasal... za tablo na letaliscu pa nism vedu.
Ok bom pa kupil tisto zapakirano durianovo pasto ki se jo kupi v trgovini, tisto verjetno ne bo problem pripeljat v osebni prtljagi?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaj pa vem, raje daj v standardno prtljago. Paste so sumljiva zadeva na vseh letališčih. Tudi če ti rata prešvercat mimo šlampastih Tajcev, te znajo v Dubaju zahaklat.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Ok bom pa kupil tisto zapakirano durianovo pasto ki se jo kupi v trgovini, tisto verjetno ne bo problem pripeljat v osebni prtljagi?

Zapakiraj v prtljago in se naredi "idiota". Če slučajno kdo kaj najde in bo imel kaj proti se pa izgovarjaš v stilu, da nisi vedel. Več kot vzet ti je že ne morejo.
smile-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
No, kazen tudi lahko fašeš. Avstralci ne palijo kaj dosti na foro "nisem vedel".
smile-1.gif
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
V Avstraliji je drugače, tam so zelo striktni glede vnosa hrane v državo in tudi kazni niso majhne
smile-1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
V Avstraliji imaš tudi na meji med Northern teritory in West Australio kontrolo vsakega vozila za določene vrste sadja in zelenjave.
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
O neznosnem smradu duriana sem že bral... Lahko kdo opiše, tako primerjalno, kako hudiča ta zadeva smrdi? Kot mešanica prepotenih nogavic, plesnivega sira in pet dni starega, odprtega piva?
smile-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Mene je vonj spominjal na postano scalnico. Pa še agresiven vonj je. Skratka, obup
smile-1.gif
.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Mene je vonj duriana v začetku spominjal na česen in čebulo in ko sem ga na začetku devetdesetih (prejšnjega stoletja) na prvem potovanju po Tajski prvič poizkusil, se mi je zdel ogaben. Nekaj let kasneje pa sem si ga (in še tudi sedaj) občasno celo z užitkom privoščil. Žal pa ga je zadnja leta v malo bolj urbanih okoljih Tajske že kar težko dobiti, sploh pa takega, ki je ravno prav zrel in maslen.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik teapot pravi:
O neznosnem smradu duriana sem že bral... Lahko kdo opiše, tako primerjalno, kako hudiča ta zadeva smrdi? Kot mešanica prepotenih nogavic, plesnivega sira in pet dni starega, odprtega piva?
smile-1.gif

Prešvicane nogavice, če mene vprašaš. Sem probal svežega in tega nočem več doživet. Jebeš kraljevo sadje.