S skuterjem od rondoja do Trzina ?

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Ali se sme s skuterjem peljati od Tomačevskega rondoja do Trzinske industrijske cone? in če ne, kako hudiča priti do tja...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kolikor vem, moraš za rondo imeti vinjeto.
Zato je edina možnost vožnje med rondojem in naslednjim križiščem vzporedna cesta, ki pa ti je ne priporočam, makadam je v izredno slabem stanju. Do nje prideš iz Tomačevega, pod podvozom, nato takoj desno.
Sam to relacijo raje odpeljem preko Črnuč, pa čeprav je kar nekaj več km

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Skuter ji ga voziš s H kategorijo? (Do 50kmh) s tem najbrž ne smeš na ”dvopasovnico od rondoja to črnuč.mislim da je omejitev 100, ti pa greš manj kot 50 uradno. Jaz bi šel po dunajski cesti potem pa zavil levo proti trzinu. Tam je omejitev sicer 70, pa tudi sicer je hitrost nekoliko nižja. Imaš pa vzporedno kolesarsko stezo (mislim da nekaj časa po desni potem pa pri prvem semaforju(pri obnovi) na levo stran. Kar pa mislim da spet ni legalno(s skuterjem po kolesarski)
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.422
852
113
Ti ne veš kolikokrat sem že srečal kolesarja med križiščema z Zasavsko in Brnčičevo, ki biciklira po tem delu obvoznice.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Kolikor vem, moraš za rondo imeti vinjeto.
LP
http://www.avtosola-smarca.com/avtosola/pogosta-vprasanja/uporaba-vinjete-na-mestnih-obvoznicah

Zanimivo!

Nekoliko moti postavljena tabla pred vstopom na krožišče, to je tudi mene zavedlo, da sem mislil, kako velja vinjetni sistem za celo krožišče.

vinjeta.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik sulaco pravi:
Ali se sme s skuterjem peljati od Tomačevskega rondoja do Trzinske industrijske cone? in če ne, kako hudiča priti do tja...

To sem se vcasih tud sam spraseval
smile-1.gif


Sem pristas tega da bi blo treba nezivljenske uradnike v kaki prometni spici posadit na zablokiran moped da da dozivi kako ga jaha medkrajevni avtobus od zadaj...in prehiti na pol metra...pol nej pa mal premisli nad teorijo in praxo
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Ne le "zelene" ceste, ampak, tudi modre lahko spadajo pod vinjetni sistem
wink-1.gif

(tako, kot pravi tabla, ki si jo označil)

Popravljeno. Ker v splošnem za "modre" ceste NE potrebuješ vinjete.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Vsekakor je na tem področju očitno manjša zmeda (samovolja DARS-a?).
Ko je v lanskem letu soproga, ki vozi drugi družinski avtomobil brez vinjete, spraševala na DARS, kako je z rondojem, so ji zatrdili, da na njem moraš imeti vinjete. Potem preberem mnenje Avto šole v povezavi zgoraj. Nato poiščem cestni google posnetek tistega križišča. Potem svoje dodata še Odisej in blazko
wink-1.gif

In pri vsem tem smo verjetno 'sulaco'-ta zmedli do konca, kar je sicer večkrat na Alterju
wink-1.gif
(pa ne mislim nič slabega !)

Sory, sulaco!
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Dajmo povzet probleme in s tem povezana vprašanja:

- ali rabiš vinjeto na relaciji rondo tomačevo -> trzin

- ali smeš to prevozit s skuterjem


Mojih 5c:

- glede na table (nisem se takoj spomnil na Googlov street view, ampak sem šel preverit
grin1.gif
), imaš par omejitev. Gledano iz centra Ljubljane greš lahko brez vinjete do Stožic (stadiona), tam je tabla za vinjeto. Vinjeto rabiš do križišča z Brnčičevo. Preverjeno, v obe strani so table. Torej za teh par km moraš iskat obvoz, meni trenutno pade na pamet po dunajski do konca, čez savo in takoj desno, da prideš na to križišče z brnčičevo. Potem greš pa lahko levo do trzina. (omejitev od tu naprej je 60 ali 70kmh).

- naj me prosim nekdo dopolne, ampak gledam po zakonu in ne najdem
frown-1.gif
Namreč, v spominu imam, da mora "naprava" doseči vsaj 50% omejitve, da se sme po dotični cesti peljat, ergo, po 90kmh cesti lahko greš s skuterjem (ker uradno doseže 45kmh; 45kmh x 2 = 90kmh -> ok), ne smeš pa po t.i. hitri cesti, ker je omejitev 110kmh (45kmh x 2 = 90kmh < 110kmh -> in ok)


lp
Peter
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Skuter je uradno kolo s pomožnim motorjem. Ali je to dovoljeno na cesti rezervirano za motorna vozila (plava tabla) pa nimam pojma, se pa priporočam za odgovor. Skoraj 20 let sem že v avtu in takrat še ni bilo rondoja, čeprav sem precej prevozil v tej okolici z apn6. Se pa ne spomnim da sem kdaj po obvoznici bluzil(takrat se je itak pri rondoju končala)
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Glede na table je potem rondo in križišče do Brnčičeve NO-GO za skuterje. Samo da smo dorekli!!
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
če v Google napišeš naslednje CESTA REZERVIRANA ZA MOTORNA VOZILA

in še povzetek:
Zakon o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1-UPB5)

Avtocesta in cesta, rezervirana za motorna vozila
110. člentt
(uradno prečiščeno besedilo)


(1) Na avtocesto ali cesto, rezervirano za motorna vozila, lahko zapeljejo in vozijo po njej le vozniki motornih vozil in skupin vozil, ki po deklaraciji proizvajalca dosegajo hitrost, večjo od 60 km/h.

Kar se pa vinjete tiče, je iz Črnuč v smeri rondoja tabla, da je vinjeta potrebna čez 1,8km ali nekaj podobnega in lahko se pelješ čez rondo in uporabiš vse izvoze, vendar se ne smeš vključiti na severno obvoznico = ring...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.532
920
113
Zakaj DARS-ovci potem ne odstranijo teh vinjetnih tabel, če je rondo izključen iz vinjetnega sistema? Šalabajzarji......
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Zakon pozna kolesa: to so bicikli in razni "mopedi", "skuterji", itd ki gredo največ 25km/h. kolo z pomožnim motorjem več ne obstaja.
Potem pozna mopede. Klasični mopedi in skuterji do 45 km/h in do 50ccm, tako se je včasih imenovali kolesa z motorjem. In pa motorna kolesa, Klasika nad 45 km/h ali več kot 50ccm. Po cesti rezervirani za motorna vozila se lahko pelješ samo z motornimi kolesi.

2.člen ZAKONA O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)
3. člen ZAKONA O MOTORNIH VOZILIH
 
Nazadnje urejeno:

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Zakaj DARS-ovci potem ne odstranijo teh vinjetnih tabel, če je rondo izključen iz vinjetnega sistema? Šalabajzarji......
Ker rondo NI izključen iz vinjetnega sistema.
Je pa res, da DARS v samem rondoju ne kontrolira vinjet, ampak samo na vinjetno-obveznih priključkih (direkt gor-dol z obvoznice).
De facto se torej lahko pelješ od Črnuč do Žal čez rondo brez vinjete, de iure pa se ne smeš.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Imaš šanso da greš do Tomačevega pa potem mimo picerije Sonček in prideš do podvoza pri rondoju, oz. če greš od BS-a pa mimo derby bara in si potem spet pri istem podvozu, nato pa čez most in po tem makadamu bo brnčičeve, druge ni....naprej greš pa tudi lahko mimo merkator tehnike in prideš v Črnučah ven. Drugače se pa še da potem tja do Trzina zmutit mimo bajt in prideš do ind. cone Trzin.