Ryanair dodaja 2% credit card fee...

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Ryanair passengers face yet another charge for the privilege of booking from later this week.

The budget airline will force customers to pay a 2% credit card fee from Friday, adding £2 to a £100 booking.
This is in addition to the £6 each-way (£12 return) admin fees levied by Ryanair when booking flights, regardless of how you pay.

Until tomorrow, you can escape the £6 booking fee by using a Ryanair Cash Passport prepaid Mastercard. From Friday, everyone pays the charge, which we revealed earlier this month.

Ryanair blames the Office of Fair Trading for the new charge, but the watchdog says this is nonsense, as its recent probe led to airlines agreeing to be transparent, not to add new fees.

The silver lining to the increased costs is that Ryanair can no longer hide them until the end of the booking process.

Ryanair spokesman Stephen McNamara says: "To cover our credit card processing costs and to comply with the OFT's recent ruling, we are introducing a 2% credit card handling fee from 30 November 2012."

The OFT has hit back. A spokesman says: "We have not required any airline to introduce new payment charges, increase their credit card charges or scrap any discounts.

"We took action to make sure debit card charges are included in the headline price and credit card charges are transparent and not sprung on shoppers towards the end of the booking process."
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.853
385
83
Če se pozorno prebere članek ugotoviš, da ni zadeva nič dražja kot prej, samo ne povejo ti za dodatna 2% tik pred koncem naročila, ko že vneseš vse podatke itd..
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če jaz prav razumem, so dodali 2% zaradi tega, ker so jim prepovedali, da lahko šele na koncu skrite stroške prikažejo, tako da je dejansko dražje.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.853
385
83
Ne ni dražje. Samo dosedaj tega stroška nisi videl na začetku, potem ko si pa že vnesel vse žive podatke in shit, so ti pa tik pred koncem to opalili, ko se nobenemu ni več dal skenslat. Ker skriti strošek je bil tudi prej.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ni res.prej si dobil ceno pa predno si plačal so ti dodali 2%.zdaj ti dajo takoj v štartu v ceno.zakon je tak da mora biti oglaševana cena taka da vsebuje vse stroške
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa [cenzura] a js kak drug tekst berem?

Ryanair spokesman Stephen McNamara says: "To cover our credit card processing costs and to comply with the OFT's recent ruling, we are introducing a 2% credit card handling fee from 30 November 2012."
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Nazadnje ko sem potoval z njimi je bil tudi nek tak charge povsem na koncu, kateremu si se izognil če si slučajno imel RyanAir kreditno kartico... Verjetno bo sedaj enaka cena kot je bila na koncu prej, če nisi imel njihove kreditne, samo da bo že spočetka cena višja za ta procena in ne boš na koncu presenečen kakor sem bil jaz.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Nisem preverjal kako je sedaj ampak prej blo načeloma 6 € na karto za plačat (razen kaka Ryanair kartica, oz kuponi, pa mastercard prepaid iz določenih držav), sedaj pa to razumem, da poleg teh 6 € dodajo še 2 €
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Nazadnje ko sem potoval z njimi je bil tudi nek tak charge povsem na koncu, kateremu si se izognil če si slučajno imel RyanAir kreditno kartico... Verjetno bo sedaj enaka cena kot je bila na koncu prej, če nisi imel njihove kreditne, samo da bo že spočetka cena višja za ta procena in ne boš na koncu presenečen kakor sem bil jaz.

ryanair je imel že od nekdaj več skritih stroškov kot npr. easyjet. Pri easyjetu je bila cena na koncu načeloma enaka kot na začetku, pri ryanairu pa so ti najprej nabili online checkin, nato pa še credit card charge, ki je bil (če se prav spomnim) 6€ na vozovnico, možno da celo 6€/vozovnico/eno smer.