Route 66; je že prevozil kdo?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej se je kdo izmed vas zagnal na tako pot z avtom/motorjem/kemperjem?

Mene malo mika, da bi ga vsekal tako za 14 dni, z avtom, da rentam na eni strani in ga vrnem na drugi strani,
v povprečju sem računal 3 ure vožnje dnevno (bi več, pa mi ne znese časovno
smile-1.gif
Ker mi je point ravno v furanju
in prehranjevanju v teh prašnih buffetih (pancakes, eggs&bacon), spanje v cenenih motelih kjer rentajo na uro,
tako ameriško, da bol nebi moglo bit,...

Torej če ma kdo kako izkušnjo,...

LP!
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Celotne ne, vprašanje tudi, če se ti izplača, ker na veliko delih te ceste ni več, pa tudi najzanimivejši deli ZDA niso ob tej poti. Cesto vozis 2-3 dni, pa je to to
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja pol pa še nazaj eno rundo!
smile-1.gif


No kakorkoli, rad bi jo prevozil, ker je to pač neki ameriški sinonim z aneskončnost, v smislu; vsak američan bi jo moral,...

Sicer pa nerabi bit R66, samo da lahko dnevno vozim 200km slikam iz vozila, koristim te buffete in poceni motele, turista se
več nemislim it, ker sem videl preveč amerike da bi mene vozli vodiči, hočem sam v svoji režiji, vsekakor pa hočem presekat
US, nekako od Cali do Floride, obvezno skozi texas,...

Ve kdo mogoče za kak potopis, ker se ful pripravljama, jaz sicer vstrajam da bi to šla za 31 dni, ampak finančno zna bit
precej tečno, ker so samo vozovnice cca 2k, tako da tukaj je hitro govora o 10ih jurjih (skupaj), ene 5 še te damo, več
pa letos ne, bi pa naslednje leto prestavil, če bi imel kako hudo dobro idejo,...
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Saj je res že nekaj časa od tvojega vprašanja, pa me vseeno zanima - si prevozil route 66?
Jaz sem kar precejšen del - cele pa res ne.
Lp
 

zigecmigec

Zelenc'
19. jul 2009
6
0
1
ojla ...
poglej si krasen foto-potopis
(http://www.siol.net/Avtomoto/Izleti/2009/11/Komotar_West_coast_uvod.aspx),
ki je napisan sicer le za zahodni del s.amerike ...

lahko pa v googlu vtipkas potopis usa/amerika,
pa dobis se tele rezultate ...
http://mihaa.blog.siol.net/category/2007-potopis-usa/
http://www.neonatus.net/~spela/
http://www.popotnik2001.com/2008/01/potovanje-po-zda-2005-1-del.html (je 14.delov poti)
http://picasaweb.google.com/ro...t=embedwebsite# (slike iz route 66)
http://www.potepanje.com/clani.php?u=thorin
itd ...

upam, da bos nasel kaj zase ...
pa vsega najboljsega ti zelim,
zigec.migec
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Haj!

Mislim, da bi bila Amerika cenejša kot pa križarjenje ( izkušnje ) Pa jaz tudi uživam bolj v Ameriki.
No, mogoče ti bo pa uspelo preglasovanje. Jaz krenem v ponedeljek.
Lp
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kakšen plan pa imaš? Ker Route 66 že dolgo ni več tako enovitna, ko je bila. Vmes sicer imaš staro cesto, mestoma zelo dolgočasno, pri tem pa če ne skačeš gor ali dol, zamudiš ogromno.

Splača se narediti dober plan, jaz recimo gor proti Chicagu niti ne bi rinil, štartal bi v LA-ju, pa potem po cesti gor, obrnil po želji proti severni Kaliforniji, nato pa po obalni cesti nazaj v LA.

Za videt imaš noro velik.

Sem bil poleti 3 tedne na roadtripu, zdaj pa ko živim gor, poskušam vsake 14 dni vzeti avto za vikend in si ogladat čim več stvari. Pri poceni bencinu in zastonj avtocestah je to milina
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Se strinjam s PICem. Tudi midva nisva prevozila cele, to pa zato, ker greva vedno tja ko je tam mraz (januar do april ).. Oglej si Albuquerque v New Mexicu - pa če kreneš nazaj po I-40 še Flagstaff - pa čez Arizono ...
Mogoče ti bo prišel prav nasvet - v SLO se vpiši v AMZS ( najceneje je, če te lahko "žlahta" kot družinskega člana - samo 18 eur ) in potem dobiš izkaznico AAA s katero koristiš skoraj v vseh motelih vsaj 15% popust, pa vse avtokarte v agenciji AAA so zastonj, pa knjiga z informacijami od vsake države ( kaj si je vredno ogledat in kje), pa če rentaš avto dobiš popust,...
Midva sva ugotovila, da se splača - sam pri avtu sva profitirala 300$, pa vsaka karta cca 8$ - sam za LA mesto pa rabiš 3...
Ampak pri sobi moraš najprej vprašat za ceno pa šele pol pokazat izkaznico - sicer ti reče, da je prva cena s popustom. Če pa ti najprej pove kolk in potem pokažeš AAA, pol pa mora spustit najmanj za 10% - ponekje tud 20%
No, če boš rabil še kak praktičen nasvet se pa javi.
V ponedeljek kreneva za Florido do 19.aprila. Pa razmišljava tudi o izletu do San Diega in mal v Tijuano, sam po I-10 ne višje (le topla področja)...
Upam, da bosta uživala in čimveč doživela...
Lp
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik goga pravi:
Midva sva ugotovila, da se splača - sam pri avtu sva profitirala 300$, pa vsaka karta cca 8$ - sam za LA mesto pa rabiš 3...

a pri hertzu imaš popust na amzs? koliko %?

je kdo kj iskal kakšne poceni letalske karte za zahodno obalo, recimo LA ali pa SF??
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Popust imaš pri herzu in avisu ( kakor se zmeniš - lahko 10% 15% 20% al pa kar za fiksno vsoto - odvisno od tistega, ki tam dela. Midva sva vzela 2x pri herzu in 2x pri avisu pa so nama vsakič dali popust. Sam pri herzu sem se zmenila v usa, pri avisu je bilo pa ceneje ko sva rezervirala iz slo - pol so nama dali pa še popust 20% ko sva plačala, Plačala sva vedno v usa v slo sva samo rezervirala. Pa vedno sva rezervirala economik dobila pa večjega - ker tamalih imajo tako premalo al jih pa sploh nimajo več.
Pa ko so nama ponoči razbili šipo ( so hoteli nigri ropat pa jim ni ratalo, ker se je takoj oglasil alarm, ki naju je zbudil ) sva sicer poklicala policaje, da so naredili zapisnik in so nama ob 3 zjutraj dostavili - avis - drug avto pred sobo - še večjega.
Pa ko je zmanjkalo tekočine za šipe čistit sva tud zapeljala na agencijo in so nama dotočili. Pa ko se je prižgala lučka za servis sva tud zapeljala na agencijo in so nama brez problemov avto zamenjali v desetih minutah sva že prestavljala stvari iz avta v avto. In ker sva izbrala takega, ki je bil ravnokar pripeljan nazaj in ga še niso očistili in natankali do polnega so nama pol še spustili ceno za 60$ ob plačilu.
Jaz lahko le pohvalim obe agencije. Nikoli pa nisva vzela avta na letališču ali ga predala v drugem kraju nazaj. Se pa spomnim, da je bilo kar veliko doplačilo, če si hotel pustiti avto drugje kot si ga prevzel Ker pa sva vedno vzela za več kot mesec sva imela neomejene milje. Vem da je bilo - za dlje vzameš ceneje je.
Sedaj pa imava kar svojega že 5 let, ki naju čaka na čuvanem parkplacu in ga po prihodu samo prevzameva in ob odhodu spet zaparkirava.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Malcolm,

ravno včeraj sem na pumpi ogovoril gospoda, ki je prišel natankat tole:

1969-camaro.jpg


Sem ga za foro vprašal, za koliko proda avto, pa se je čisto raznežil. 15 minut mi je razlagal, da je avto kupil leta 2001, ga POPOLNOMA obnovil, notri vrgel 40 jurjev + tisoče svojih ur. Človek je čisto z žarom v očeh govoril o avtu
smile-1.gif
.

Stvar je bomba za naravnost. Se pelješ 70 milj, pohodiš, pa avto zarjove
smile-1.gif
.

LP,
PIC