rosenje vizirja čelade :(

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Kaj naj naredim?

Meni se čelada zjutraj konkretno rosi in jo moram imeti ves čas priprto in ne æisto zaprto
frown-1.gif


Pod čelado imam podkapo čez nos, vizir lahko imam pa zaprt par 100m, potem ga moram pa za nekaj časa odpreti (kak kilometer) in ga lahko potem spet za par 100m zaprem
frown-1.gif
Ampak zjutraj piha, da je mraz pod čelado ..

Dva zračnika na čeladi imam odprta ves čas, tako da v tem ni problem.

A se vam tudi rosi? Jaz bom popi.zditis dobil
jezen.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Odvisno od čelade, za nekatere se da dokupiti ne ščitnik, ki ti pokriva nos in preprečuje izdihanemu zraku dostop do vizirja. Pomagalo bo tudi, če boš v takem primeru zavestno izdihoval dol, recimo da daš spodnjo ustnico v usta in posledično pihaš skozi usta navzdol...
 

multitron

Zelenc'
15. nov 2008
7
0
1
Sam imam čelado Nolan in vložek proti rosenju, tako da o kakšnem meglenju ni sledi ,tudi ko pada dež.
Čelado pa imam skozi zaprto, mislim pa da se tudi pri nekaterih drugih čeladah lahko dokupi vložek proti rosenju.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.012
2.733
113
Tudi sam sem kakšno leto trpel takšne muke, na vsakem semaforju sem moral odpirati vizir, med vožnjo je bilo ok, na semaforjih groza
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik multitron pravi:
Sam imam čelado Nolan in vložek proti rosenju, tako da o kakšnem meglenju ni sledi ,tudi ko pada dež.
Čelado pa imam skozi zaprto, mislim pa da se tudi pri nekaterih drugih čeladah lahko dokupi vložek proti rosenju.

Tako je. Pri Nolanu s tem vložkom ni rošenja, tako da pinlock niti ni potreben.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Pri moji Arai je ta problem samo prvih nekaj "stometrov", potem ko
se "ohladi na delovno temperaturo" je OK. No, pri semaforju
imam itak navado da odprem vizir.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
No, jaz imam SHARP čelado in imam pred nosom še nek gumijast vložek,ki ima po mojem funkcijo odvajanja toplega zraka iz nosa navzdol in ne takoj proti vizirju, ampak očitno ne pomaga
frown-1.gif


Puščam pa čelado v kufru v garaži, tako da je vedno hladna.

Pinlock? Pobrskam po spletu, da vidim, kaj je to čudo
tongue-1.gif
)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.067
5.373
113
spucaj si vizir v nulo. namaži z antifogom in je.
vsaj meni to vedno deluje
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.849
113
NOLAN-ke (moja N84) imajo to lepo rešeno....na zgornjem delu prednjega ščitnika, je z notranje strani pritrjena 'pregrada' ki preprečuje zraku, da bi uhajal na vizir (nekako pride nad nos) tako se vizir ne zarosi pod nobenim pogojem


......


(no ja..vidim da sta dva pred mano že isto povedala..torej jima lahko zgolj potrdim, da je to res
smile-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Veseli bodite, da ne nosite očal v čeladi...tu pa noben pinlock ne pomaga
frown-1.gif

jaz nosim sončna spod

in pač na začetku imam prvi kilometer odprto za kak milimeter vizir, potem se čelada in očala "aklimatizirajo" in imam odprt vizir samo na semaforjih
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.689
510
113
41
povsod malo
Gasilci imajo za svoje IDA maske eno tekočino pojma nima kako ji je ime imajo jo pri optikih. Vizir dobro zbrišeš od znotraj in kapneš par kapljic na vizir in razmažeš s čisto suho krpico in pustiš, da se posuši. Se ne zarosi ure in ure tud pri vročini +200
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Gasilci imajo za svoje IDA maske eno tekočino pojma nima kako ji je ime imajo jo pri optikih. Vizir dobro zbrišeš od znotraj in kapneš par kapljic na vizir in razmažeš s čisto suho krpico in pustiš, da se posuši. Se ne zarosi ure in ure tud pri vročini +200

Sej + temperature niso problematične, problem so nizke zunanje temperature.
Mene je včeraj pralo 2 uri, pa je tudi že pinlock počasi zapuščala sreča in sem na koncu ven gledal kot skozi daljnogled. No, na bencinski sem se ga odločil obrnit okoli in naslednje 2 uri ni bilo niti sledu o rosenju
wink-1.gif



Čudežev ni, je pa res, da pravilno montiran in vzdrževan pinlock precej izboljša zadeve. Če pa ste/smo očalarji, nam pa druga ko leče za nerosenje ne gine
wink-1.gif