Romanticen vikend v Parizu?

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
prosim za ideje za romanticno soboto/nedeljo v Parizu v decembru.

Gledal sem kabaret Moulen Rouge pa je ze vse zasedeno.

kam it na romaticno kosilo/vecerjo, kje je bozicno nakupovanje, etc?
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
kaj pa obisk muzeja d'Orsay, sprehod po Montmartru, rogljički&kava v kakem lušnem bistroju... no, vsaj meni se zdi romantično..
Kup ok restavracij imaš v Latinski četrti, za shoping v stilu- pa Galerijo Lafayette
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
MR pa romantika pa res ne gresta skup - razen če ne greš v Paris s tajnico.
-jaz bi probal rezervirat na stolpu - če boš mel srečo če pa ne bo sreče pa kupi v bližini (na Beograjski je ena lepa trgovinca) dober vinček pa malo francoskih spec. pa imejta piknik na travi pod stolpom
-Montmartre in kaka roman. gostilnica je tud ok - sploh če ti špilajo v živo
-Sena (ladja na kateri rezerviri večerjo ob nočni vožnji) in njena obala tud lahko v lastni režiji.
-Chez Georges (1 rue du Mail) tud ni slaba izbira (če ti je stara Francija všeč) samo spet vprašanje če bo kej frej.
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
a imas kak link za rezervirat voznjo po Seni?

za piknik bo decembra premrzlo......
 
Pariz in romantika gresta skupaj... jest sem v zadnjih dveh letih tam preživel že kar precej dni, pa je romantika že malo minila... Vseeno pa... je decembrska romantika malo bolj drugačna od tiste poleti (ko si lahko na ful placih zunaj). Kdaj natančno si v Parizu?

Kot prvo... za piknike na prostem je čas v Parizu že malo minil. Travniki (npr. na Champ de Mars pod Eifflom) so sedaj ograjeni, premrzlo je tudi za biti kje na bregovih Seine (poleti je bilo tam pri Notre Dame prav luštno).

Glede nakupovanja... v decembru je stalni božični sejem na Champs d'Elysee... pred dvemi tedni je bil že postavljen, pa imaš na obeh straneh ceste svega i svašta (kiča, cukra, ipd)... in je prav fajn za romantično sprehajanje... ;-) Na pl. Concorde je okoli novega leta tudi vedno postavljeno "kolo" (ala London Eye). Tko da je tudi to varianta. V tem času je tudi zelo lepo okrašena veleblagovnica Galleries Lafayette (ogromno božično drevo Swarowski), isto velja za Primtemps, ki je par metrov stran. Seveda, tam imaš tudi npr. Tiffany, torej... diamonds are girls best friends ;-) So pa cene bolj za daleč gledat...

Glede ladjice po Seine... imaš več možnosti... samo ogled ali ogled+kosilo/večerja. Moraš pa razumeti, da večerja na ladji hitro pride 30-50 EUR... na osebo ;-) Najbolj ugoden je Batobus, ki pa je samo neke vrste tisti turistični doubledeckerji, ki se vozijo po večjih evropskih mestih z eno razliko - da gre samo po vodi, stane pa dnevna karta 15 EUR. Z neomejenimi postanki in vožnjami, skupno pa mislim da je 8 postaj.

Eiffel je kul, romantika na višku ob kateremkoli letnem času, vendar za restavracijo je tam treba malo globlje seči v žep (da niti ne omenjam da je treba rezervirat vnaprej). In nimam pojma kako je tam... Še to. Najlepši razgled v Parizu ni iz Eiffla, ampak iz stavbe na Montparnassu, kjer se super vidi tudi Eiffel :))) Res pa, da tisti črni monstrum sam ni nekaj baš romantičen, in na vrhu je še manj romantike...

Druge variante za jesti pa so... kaka gostilnica na Montmartru, v predelu Marais (veliko jih je pri Rue Vielle du Temple, se najde tudi kaka romantična), drugače je pa v sobotah zelo živo v okolici St. Germain des Pres (npr. Rue de Buci in tam okoli), fajna je tudi Favela Chic (pri Republique - brazilska hrana, po 23h se mize pospravijo in začne žurka). Meni zelo pri srcu so gostilnice na ulici Rue Guissarde (pri St. Sulpice). V bližini Eiffla je dobro za jesti (in ne predrago) na Rue Cler. Varianta "ob Seine" je tudi Le Quai, na ladji, ki je stalno parkirana ob mostu Solferino (tam v bližini Orsaya). Menu ni poceni (okoli 30 EUR) je pa vsaj romantika. http://www.restaurantlequai.com/

Glede kabaretov... poleg Moulin Rouga, imaš varianto tudi Lido na Champ d'Elysee... http://www.operadeparis.fr/ Aja, eden najstarejših kabaretov je Au Lapin Agile na Montmartu... (preveri v googlu, ne vem pa ali je tam tudi kak program v angleškem jeziku)

OK. Da razstav niti ne omenjam. Naslednji vikend so v nedeljo vsi muzeji v državni lasti brezplačni (to je vsako prvo nedeljo v mesecu, če si pa pod 26 let pa je itak večina muzejev ali brezplačnih ali pa močno znižanih). Zdej je zanimiva razstava Salvadorja Dalija v Pompidou, itd. Taka malo bolj zanimiva stvar je tudi muzej Rodina, kjer imaš znani kip Poljub (drugače pa je v tem muzeju meni super samo obisk vrta za 1 EUR, tam je 3/4 vseh njegovih najbolj znanih del - in v toplem vremenu je prav fajn tam posedat - seveda decembra je to že vprašljivo).

Če te še kaj zanima kar vprašaj... če boš priletel na CDG ti bo tole mogoče kaj pomagalo (sem spisal lani, moram pa updejtat, ker je precej sprememb - je bil odprt tudi nov terminal)... http://blog.hribcek.si/2011/12/cdgpariz/