Rog kolo in Favorit sistem zaviranja s pedalo

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
nisem vedel kam naj vpisem pa sem kar tule..

Eno staro Rogovo kolo sem pucal in sem razdrl tudi zadnji pogonski sistem, da sem vse namazal,... prej nisem probal, zdaj pa, ko pedalo pritisnem nazaj da zaviram, potem ima ko pozenem naprej, skoraj za dva obrata prostega teka preden spet zagrabi in lahko normalno poganjas naprej... in to vedno...

Na videz sem vse sestavil kot je bilo prej...

Ve kdo kj se lahko zaj?bal?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Meni se zdi, da sem običajno vse skupaj namazal, sredino, ki dejansko zavira pa pazil, da ni mastna. Verjetno sem jo prej opral v bencinu. Čudi me, da imaš dva obrata prostega tega nazaj. To kaže, da mehansko nekaj ni OK.
Žal se več ne spomnim. Je le nekaj desetletij od časov osnovne šole, ko sem si tedensko šraufal pony-ja in študiral, kako bi šlo bolje.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Mogoče si preveč namazal z vazelinom, pa "zaklep" ne skoči takoj nazaj.

Ali pa morda kaj manjka?

 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Jest bi rekel, da tisti del ki drži valjčke. Je nekje 1/4 stoletja, ko sem to nazadnje podiral, tako da me ne držat za besedo.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Hvala za napotek.. Rog Turist leti kot nov
smile-1.gif
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Za nazaj si bo treba omisliti drug prevoz ali pa zavirati samo oz. predvsem na sprednje zavore!

Vsako zaviranje (tudi torpedo) pomeni spreminjanje kinetične energije v toplotno - ali po domače: zadeva se greje. Če se bo iz Vršiča zaviralo samo na torpedo, bo vsa mast iztekla, vse se bo pregrelo...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Kaj pa ce das noter bakreno maisel paste do 1100C
sprasujem se.gif


al pa kako mast za vijacne zveze...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Ja......očala ti bo v leče pretvorilo......pa spredi boš brez las ker boš zaviral pri taki hitrosti
grin1.gif
 

LatkaGravas

Pripravnik
26. maj 2015
266
0
16
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ja......očala ti bo v leče pretvorilo......pa spredi boš brez las ker boš zaviral pri taki hitrosti
grin1.gif
Ni potrebuješ veliko kinetične energije, potencialna čisto zadošča - in te imaš na vrhu prelaza kar nekaj
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Vršič iz Kr.Gore je kar zajeban klanec,ki sicer nima nekega rekordnega povprečnega naklona (7,6%),bolj je problem,ker kar na nekaj odsekih zategne na 16% ali celo več...
Rad bi videl junaka,ki se bo z Vršiča dol spustil s Pony kolesom. Še za gor mi ni čisto jasno,kako bo večina prišla,za dol je pa s temi Pony bremzami samomor,še posebej če voznik nima ravno 40 kil s kolesom vred
evil.gif


p.s.: prevozil Vršič najmanj 15x,večinoma z gorcem,nekejkrat tudi s specialko