"Robustni" GSM

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Deluje. Na splošno zadovoljen z delovanjem. Malo me moti teža in 6 knofov ob strani. Bi lahko bil kakšen manj...
Je pa začela odstopati zaščitna guma na vogalih in jo vsake toliko časa ponovno zalijem s sekundnim lepilom.
Res je pa, da ne delam lepo s telefonom. Pada po tleh, vlačenje po žepih, dež... Tu pa opravlja svojo funkcijo.

Še imaš telefon?

Moj je sedaj dve leti in 4 dni v uporabi. Hiter še vedno, naloženo cel kup aplikacij, par tisoč slik..deluje BP. (Edino zvok pri snemanju videoposnetkov, neki "šteka")
Baterija traja nekje dan in pol. Ob večji uporabi interneta en dan, ob šparanju 2 dni plus.
Updejtov ni že dolgo, ostal je na Android 7 .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Ne vem če bo koga zanimalo - pred časom sem kupil Crosscall model Trekker X3. Operaterji so ga prodajali za ca €500, potem je bil pa na mimovrste znižan na nekih €280. Sem še kar zadovoljen z njim, žal se je Android ustavil pri 6.0 in procesno ni najbolj močen. Zaslon, kamera, vzdržljivost baterije je OK. Preživel je že kar nekaj padcev z MTB (montiran na balanci), padec na skale s telefonom v žepu ipd. :)
Fajn je ker ima tudi "ovitek" ki je ploven in je s tem uporaben na barki ter v morju in rekah za slikanje pod vodo. Se ne potopi, če po nesreči pade v vodo; pri podvodni uporabi splava na gladino. Manjša zamera je ta, da vijaki niso iz rostfraja in rjavijo kljub temu da sem po vsaki uporabi telefona v/na morju ga dobro splaknil. Ima tudi NFC za plačevanje z njim.

Za odklepanje uporabljam PIN in funkcijo Smart Unlock od androida - pri športu rešim tako da imam vedno s sabo bluetooth slušalke in ko so prižgane, je odklenjen.

Ima tudi magnetni kompas, temperaturno tipalo, barometer. S pomočjo kompasa pravilno obrača zemljevid v npr. Locus-u v odvisnosti od smeri gledanja. Nisem pa še našel načina da bi npr. preko GPS zajel lokacijo, z zemljevida pridobil nadmorsko višino in kalibriral višinomer s trenutnim zračnim pritiskom in znano višino.

Nov model je Trekker X4, hitrejši, boljši, novejši, ima tudi čitalec prstnih odtisov za hitro odklepanje. Poudarek pri kameri je na "action cam" funkcionalnosti (ki je ne rabim), velik minus zame pa je da nima opcijskega plovca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga