Roadtrip po Španiji za 3 tedne

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
2 odrasla + 4 letni otrok načrtujemo roadtrip po Španiji. V treh tednih bi radi videli Madrid, Barcelono, Bilbao, Valencio, ter še marsikaj. Načrtuje se nekakšna krožna ekskurzija.

Odhod bi bil septembra, ker računamo na ok vreme in manj gužve.
Glavno vprašanje pa je s kakšnim prevozom potovati in kje prespati?

Ponuja se več variant:
- najem avtodoma (dokaj drago, vezan na kampe, težave zaradi velikosti vozila, kraje. Plus je seveda mobilnost in vse imaš s seboj sistem)
- lasten avto + B&B, hoteli za prenočišča. Tudi ni poceni, vnaprej ne moreš rezervirati, ker nočemo biti vezani na čas, drugače pa po moje najbolj udobna varianta, a draga
- lasten avto + šotor. Nimam svoje kamp opreme in sem brez izkušenj, domači so proti
- polet tja in rent a car + B&B in hoteli. Plus je, da je moj avto doma in, da smo takoj tam. Cenovno pa najdražje
- polet tja + javni prevozi (vlak, avtobus). Zelo vezan na javni prevoz, težko z otrokom..
-...

Kaj priporočate?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Opcija dve, rezerviras po en ali dva dni vnaprej preko booking.com ali airbnb.com. Počel kolega lani in se mu je izšlo brez problema. Jaz bi sicer kombiniral še s kampiranjem, samo če nimaš še nič opreme in če so ostali proti, potem nekako ne pride v pištev.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Se strinjam, mi smo na ta način lani šli po balkanu, rezervirali max. en dan vnaprej, ostalo isti dan, vse na bookingu, ne glede na visoko sezono, se je vedno dalo dobiti ugodno prenočišče. V času pametnih telefonov/tablic in wifi, na vsaki pumpi/kafiču to ni nek problem.

Gotovo se mi pa zdi avto najbolša opcija, saj si najbolj mobilen in se ustaviš kjer ti paše oz. lahko sproti prilagajaš pot (z javnim prevozom je to težje). Vprašanje je le kok je otrok prilagoljiv za prvi in zadnji del poti do Španije.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
nama (sicer v pozni nosečnosti) se je krasno išlo z rentom, pa airbb in hoteli na bookingu. Vse rezervacije sproti, konec maja/junij. Zastrikalo se nama je edino v Cordobi, ker je bil patio festival in je bilo mesto nabito polno. Vendar nama je hotel zrihtal sosednji hostel, booking pa poslal kup opravičil. Sva pa v nekaj manj kot treh tednih vidla samo andaluzijo, ki jo res priporočam! Najljubši del Španije! Če nimaš izkušenj s kampiranjem, ti ga odsvetujem.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Govorite pa k da je kampiranje leta 2014 isto k tisto leta 85, k si rabu pol kempa da je palce drzal v eni roki pa pir v drugi, medtem k se je en jebu z platnom. Zdej se sotori postavljajo prakticno sami v parih minutah, postle se ze dolg napihnejo same itd...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
midva sva šla z avtom, pol sva spala po motelih (f1, etap,..) pol pa v kampu.
andora, zaragoza, madrid, toledo, valencia, barcelona, nica, monte carlo,... lušten road trip za 14dni
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
ne gre za samo postavljanje šotora, ampak za celotno doživljanje kampiranja. Če še nima te izkšnje, pa še domači so proti, zakaj bi rinil v to... Na airbb se da dobiti tudi zelo ugodne sobe/stanovanja...
Drugače sva pa midva dobila letalsko karto pod 40eur, rent se je pa izkazal za cenejšo varjanto oz. tam nekje, kot lasten avto do španije, al pa javni prevoz po španiji. Odvisno od tega kako si mobilen (npr. ali si več dni v enem mestu), pa al hočeš tudi francijo vmes videt, itd...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Mogoce zato k je nova izkusnja, izven comfort zone-a ? No ja, kokr kOmu sede...
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
seveda je! meni osebno ena boljših. Ampak ne greš v to prvič na roadtrip potovanju, če imaš 4letnika, nobene izkušnje, pa punca je proti... se ti ne zdi?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Slick je najbolje predlagal. Na Iberskem polotoku se najde tudi "camping" z najemom šotora ali prikolice, tudi na booking-u se zna najti in lahko poizkusite. Do kampiranja se pride postopoma, to mora biti želja, saj nakup vse potrebne opreme tudi nekaj stane.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Bil pred dvema letoma na takšnem potepu po Španiji; letalo do Valencie, tam pa rent a car; hoteli preko bookinga. Prednosti rent a car-ja: španske tablice, prišparaš na poti do tja (bencin, cestnine, kar dolgo potovanje).
Torej je potrebno dobro izračunat, kaj se bolj splača - s svojim avtom se maltretirat do tja ali tam vzeti prevoz.
Javni prevoz je vzorno urejen - ni pa tako zelo poceni.
Pa uživajte! LPM
 
Pred dvemi leti z prijatelji in (3 pari) smo napravili celotno juzno Andaluzijo z rednimi avtobusnimi
prevozi - rednimi vlaki - vse karte smo imeli v rokah pred odhodom (rezervacije preko interneta in vsa placila
za karte so bila izvrsena z Visa kartico - vredno, ker ce vzames 2 meseca prej karte za vlak ti pride
do 60% ceneje) - tura je bila (avion Ryanair Treviso-Sevilja - avtobus Sevilja Granada - avtobus Granada
Cordoba - vlak Cordoba- Madrid obmestni vlaki za Toledo in obmestni vlak za Madrid - El Escorial nazaj
z avtobusom do Madrida - Povratek proti Sloveniji - Ryanair Madrid -Ibiza-Treviso - Hitri vlak Cordoba
Madrid 2 uri (vozi 299 km/h) - poglej program na http://www.carniolan.info/vse/andaluzija/index.htm
 
Nazadnje urejeno:

Pera

Zelenc'
9. okt 2014
1
0
1
Carniolan, se mogoče spomniš koliko denarja ste zapravili za vozovnice? Oziroma imaš kakšen kontakt, kjer se rezervirali vozovnice?

Odpravljam se v Španijo za en mesec (backpacking) in sem nekje na netu zasledila, da se lahko kupi karte za vlak že predhodno?