Roadtrip do Grčije

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Žiujo!

Torej v petek odrinemo družba 5ih z avtodomom do Grčije. Pot nas bo vodila preko Zagreba, Beograda, Skopja do Soluna potem pa po obali Grčije.

Zanimajo me vaše izkušnje s Srbijo ter Makedonijo.
Kako je z denarjem? je bolje zamenjati ali imeti €?
Kake so cene hrane in pijače v trgovinah?
Rad bi se ustavili v Srbiji nekje na "pošteni" plošči, v Makedoniji bomo šli čez Skopje (najbrž brez ustavljanja), nazajgrede iz Grčije pa gremo na Ohrid...

Vaši predlogi več kot dobrodošli
cheer.gif
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Denar dviguj na bankomatih direktno v evrih pa ne plačuj. Avtocesta Zagreb, Beograd, Skopje je solidna s posameznimi odseki, kjer te lahko presenetijo kolesnice. Pa odsek na koncu srbije pa do Makedonije ni avtocesta ampak solidna regionalka.

Sem ravno iz Ohrida/Makedonije in vtisi so fenomenalni
smile-1.gif
.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
žal se ne spomnim točno kje je to, ampak super furmanska oštarija je ob avtocesti ca 1h iz Beograda. Najprej je Lukoil pumpa, 100m naprej pa fina srpska oštarija s peæenjem ipd.. glih prov stran od SLO, da si že pošteno lačen
smile-1.gif


drugače pa se vrhunsko je v Makedoniji. Za moje pojme še boljše kot v Srbiji.
Top gostilna recimo v Gevgeliji: MANDRA. domača hrana, ribe, pečenje....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ješ v motelu..đep..od leskovca oz konca ac še cca 30km
za makedonijo imaš denare, ker z evri skubijo na cestnini. no..znajo oskubit. mene so večinoma korektno obravnaval, en je bil pa [censored], pa sem se odpelal brez plačila.

mi v solunu obrnemo proti vzhodu..zakon
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
a motel se prou imenuje ÐEP?
a se splača it prov v Leskovac?

mmmmm pleskavica s kajmakom pa čevapi pa šopska solata
aplauz.gif


glede dvigovanja na bankomatih, a to kr z NLB kartico lahko dvigneš v pač tisti domači valuti denar? morjo met maestro oznako gor najbrž (bankomat in kartica) al ste mislil dvigovanje z Mastercard kartico?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
motel
predlagam karađorđevo šniclo, teletinu ispod saæa in jelen pivo. plačilo v gotovini in kak evro bakšiša. šopska i srpska solato so odlične

v leskovac se ne splača it. zavijaš iz ac brezveze. videti ni kaj, jedel ne boš nič posebnega. leskovački roštilj v leskovcu ima pljeskavicu v lepinji. mala je 300g mesa, velika 500. mogoče je pa 400 in 500. skratka mesa je občutno, občutno preveč za naša razmerja meso, kruh, dodatki.

predlagam ovinek v niš. maš par dobrih čevapđinic, mogoče si ogledaš čele kulo, v inter ex nabaviš sokove, salamo za dopust..ne vem kere sorte si. skočiš na čegr. spanje v motelu nais, pred nišem recimo. spet ne vem kok časa si si dal za pot. jaz to zmeljem v 12 do 16 ur.

na bankomatih mora bit maestro in gre. v makedoniji bankomatov ob ac ni. sem imel problem dobit denare. celo tankat nisem mogel, ke rniso imeli posov. šele 3, 4 pumpa je imela pos, sem tankal in vzel 150 denarov za AC.

zdej em tok vleče, da se mogoče res odločim in spizdim dol za teden dni še sam..z družino seveda
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Približno kolk ur pa je vožnje do Niša?
Baje znajo bit gužve na Hrvaško-Srbski meji?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
lj nis mas normalne voznje 8 ur...do je cca 110-120 po ac. brez 100 piš in čik pavz. vse je AC. če si na omejitvajh in do 10 čez..si 7 ur dol.
od nisa do soluna, 5 do 6 ur brez hudih psotankov.

jaz sem lani sel lj solun, s emalo anprej..prvi psotanek nelje v prvi polovici makedonije, tankanje. drugi na koncu, dotankanje. in potem cilj..13 ur
nazaj smo sli prvi psotanek amkedonija, nekje na sred..radar..drugi izhod, tankanje, potem đep, potem LJ..16 ur