Rim prenočišča

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Ker planiram v marcu 09 pogledati malo do Rima me zanimajo vaše izkušnje predvsem glede prenočišč.
V poštev pridejo hostli Bed and Brekfast. Skratka neki u izi, da ni predrago.
grin1.gif

Važno da je čisto, pa po možnosti lastna kopalnica.
tongue-1.gif


lp
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Vem, da ni čisto v skladu s tvojimi zahtevami, mogoče pa komu le pride prav.
Mi smo bivali v Motel / Hotel Industrial. Stoji cca. 5 minut hoje od končne postaje metroja B (Rebibbia) na Via Tiburtina in ima lastno parkirišče. Sobe so solidne, kopalnice OK, zajtrk pa ni vreden svojega imena.
Mi smo ga rezervirali preko Booking.com, kjer trenutno znaša cena za dvoposteljno sobo za dve nočitvi z zajtrkom v marcu 140 EUR (oz. 35 EUR po glavi na noč). Cene na Booking.com so nižje od tistih, ki so oglaševane na spletni strani hotela.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.025
113
Booking.com bo prava zadeva! Kako potuješ v Rim? Mi smo šli nazadnje z avtom in smo si za bazo izbrali precej cenejši Rieti, čudovito mesto severno od Rima. Z Booking.com sem 200% zadovoljen.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Preko Booking.com sem do sedaj rezerviral prenočišča v Berlinu, Rimu, Londonu in Budimpešti.
Vedno je bilo vse OK in tako kot obljubljeno, tudi jaz sem 100% zadovoljen.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Še ena zadovoljna uporabnica booking.com, ravnokar prišla iz Istanbula in hotel je bil točno tak kot so podane informacije na spletni strani. Med drugimi sem pri njih rezervirala tudi prenočišča na Dunaju, v Bratislavi in Gdansku in bila vedno zadovoljna.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Nej mi kdo pove, tisti ki ste obiskali Rim kako je s kartami za ogled muzejev, koloseja in vseh ostalih znamenitostih.
Brskam nekaj po netu pa ne vem koliko je razlika v ceni če kupim preko neta oz na licu mesta.
Lahko poveste koliko ste plačali za razne oglede in kje ste kupili karte.
Pa še kako se (najceneje pride iz letališča do glavne železniške postaje Termini)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Samo delni odgovor: Vse vstopnice sem kupoval tam na licu mestu, ker smo plan ogledov sproti pripravljali in prilagajali. Ne spomnim se več, koliko je kaj stalo.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Ok tenx!
Karte kupu danes
cheer.gif

Za 2 povratni dal 63,50€
aplauz.gif


Zdaj pa vsi ki ste bili s predlogi na dan.
Kaj obvezno obiskat, kaj se splača itd.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Kolosej, rimski forum, Panteon, Vatikan, Piazza Venezia, sprehod po rimskih gričih, trgi (Navona, Spagna, Trevi,...) pa še in še.
Nekaj idej.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Tisti ki ste že bili v rimu in ste verjetno šli tudi kdaj kaj ven pojest.
Pa me zanima kam se splača in kam se sploh ne splača in.
Glede na ceno seveda.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Predvsem čimdlje od raznih znamenitosti. Spomnim se, da so pod španskimi stopnicami hoteli za veliko točeno pivo (kar v Rimu pomeni 4dcl) celih 7 EUR, da o cenah hrane sploh ne govorim. Ne spomnim se nobene konkretne lokacije, ker smo jedli sproti in seveda tam, kjer je bila cena sprejemljiva.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Tisti ki ste že bili v rimu in ste verjetno šli tudi kdaj kaj ven pojest.
Pa me zanima kam se splača in kam se sploh ne splača in.
Glede na ceno seveda.

Tule . Ambient nic posebnega, hrana pa res dobra
wink-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.025
113
Ne vem kako boš šel v Rim ampak, jaz sem bil tam z avtom in mi smo jedli cca. 50km ven iz Rima (od obroča).

Za 4 osebe sem dajal od 40€ do 60€ - neverjetno poceni! Se pa moraš navaditi pri njih, da je hrana res bistveno cenejša kot pri nas (za ribce sem dajal cca. 10€, pa so bile po 30dag do 40dag težke), pijača pa je bistveno dražja!

Tist perje od testeninc raznih in pizze je pa vse cenejše kot pri nas.

V samem Rimu je pa vse lepo zasoljeno. Če imaš možnost pojdi ven v kako luštno vasico, tam boš jedel kot kralj za male peneze.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.755
154
63
Kako pa kaj vožnja z avtom po Rimu? Kako to izgleda? Tujce kaj "šparajo" al se butajo z avti ko da je žurka?

lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.025
113
Ni večje panike kot v drugem povprečnem Italijanskem mestu. Najbolj zoprni so sesalci, ki ti švigajo mimo in jih prej sploh ne vidiš, tako da moraš veliko, ZELO veliko gledat v vzratna ogledala.

Edina finta pri Rimu je, da vsaj v osnovi poznaš glavne mestne vpadnice, drugače pustiš cel dan v prometu. Jaz sem imel srečo, ko sem ga raziskoval.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Če mal pogledaš naokoli po avtomobilih je takoj jasno kaka je vožnja po rimu
evil.gif

Skoraj vsak drugi avto ma buško, prasko, odtrgano ogledalo.
Zelo zelo malo je celih avtomobilov.