Rijeka, avtocesta, kaos

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Toliko da te opomni, da si na Balkanu.

Grem iz Rijeke (Reke, patriot
priden.gif
) in hočem na avtocesto (smer sever nazaj v domovino), a nje nema.
Prometni znaki omenjajo sprva celo avtocesto, potem Zagreb, Ljubljana, na koncu zavijem za dvema znakoma za naselje (vodoraven znak v obliki puščice, modre barve, beli napis) Ljubljana in Trst ter .... nič. Morebiti ta modra sploh ne pomeni avtoceste... Na srečo sem imel zemljevid (papirnat, o tem druga tema) in se vrnil proti avtocesti. Kjer (Kastav/Matulji) za vsak slučaj vprašam.
No, se izkaže, da so prometni znaki kot ljudje. Čeprav jasno vprašam za avtocesto in je uvoz 300 metrov dalje (avtocesta nam je skoraj dobesedno nad glavo), mi ona vztrajno "ponuja" pot po stari cesti, ker je kao isto...

Sem v enem krožnem tudi opazil tudi, da je (hvalabogu) pred krožiščem znak s sliko vseh izhodov, medtem ko v krožišču samem ni izhod označen (prazna štanga je). A jim zmanjkuje za prometne znake?


Mislim apartma v naselju in ulici, kjer v življenju še nisem bil, sem našel praktično brez pomagal direkt iz prve, glavno prometnico pa iščem ko mutavi... (lahko bi šel po poti kot sem prispel, ampak smo šli na manjši izlet v mesto)


PS: Vaj de fak ni od slovenske meje dalje več avtoceste??? No vsaj z znaki tu ni problem.

PPS: Del Rijeke je kot Černobil, mesto duhov... Tista promenada sicer zgleda OK.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
kaj je
prvič v tujini pa dogaja al kaj

da nisi ti ponesreči zapeljal na slovensko stran?
od meje namreč ni več avtoceste
so le podrte lokalne ceste na katerih lokalni šerifi na vsake toliko izvajajo teror nad "divjaki" (+5-+10km/h)
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Od meje ne da ni avtoceste ,tisti stvari skozi Il Bistrico do Postojne nemores imenovat cesta.
Ko gres dol proti Reki in prevozis mejo ti avto rece hvala.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Takele štorije lahko pišeš čisto povsod po svetu, ne vem zakaj dramo delat iz prometnih znakov, sploh v mestih.
Pojdi raje nekam v sredino Trsta, pa poskušaj po prometnih znakih ven priti. Takrat boš šele jamral.
grims-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Reka je sicer kul, a ima pri prometu malo italijanske logike (kar je logično, saj so mesto v veliki meri postavili Italijani) in torej prometno ni daleč od recimo Trsta.

Mesto je sicer ok, se pa pozna kriza. Treba je tudi vedeti, da je Reka nekako tako kot pri nas Maribor, pač provinca. Denar je v Zagrebu (V bližini Reke kvečjemu v Opatiji).

Zašel si tako, ker gre cesta iz Reke prečno proti Kastavu, nekje vmes pa prečka Avtocesto. Če tisto fališ, greš pač proti Kastavu in čez čas tudi prideš na avtocesto (pri Jušičih ali celo na Rupo).

Kombinacij je sicer več (ker ne vem točno iz kje si šel, a so vse tako malo "tricky" (včasih moraš malo nazaj, pa prečno itd...).

Modri znaki so povsod (pustimo francijo) hitre ceste (kar je tudi Reška obvoznica), zeleni pa avtoceste (od Matuljav naprej).

Sam hodim že prekatično cel lajf na Reko (dedek je æživel tam), v Opatiji sem pa itak precej časa, pa se na Reki še vedno izgubim.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
V resnici je v »sezoni« boljše po stari cesti. Se izogneš čakanju na cestnini, ki je malo pred mejo. Ponavadi je stara cesta na hrvaški strani dokaj prazna. Na Lošinj nikoli ne grem po tistih par kilometrih hrvaške AC.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
No sedaj boš ,nad Bakrom že montirajo kovinske odbojne ograje na novem odseku AC proti Krku
cheer.gif
Čista zmaga, pri Hrvatih bi se morali učit delat avtoceste.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Kdaj pa imajo otvoritveni rok tega dela avtoceste?
Se že veselim da se ne bo potrebno v koloni vozit po Bakarskem zalivu.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Zadeva bo zelo pomagala pri sprostitvi zastojev na tem področju, saj bo konec avtoceste ravno pri vhodu na Krk, žal pa se bojim da bo končana šele konec julija. Zgornji zapis je namreč od lani jeseni, dela pa so od takrat do par dni nazaj praktično stala, saj je propadlo podjetje Konstrukter blokiralo gradbišče.