Rezultati spermiograma

lubenica

Zelenc'
20. jun 2022
3
11
3
Spoštovani.



Z dekletom že dlje časa načrtujeva družino in sva se odločila, da bom opravil spermiogram. 9.6. sem imel pregled in danes sem dobil izvide, ki so mi podrli svet...Pri indikaciji za pregled semena je navedena neplodnost, morfologija semenčic pa pokaže, da je nepravilnih glav pri semenčic 99, normalna semenčica pa je zgolj ena... :(( Klical sem v Ljubljano kaj to pomeni, ampak žal ne delajo danes več in sem totalno sesut :( Ali se to lahko sploh še kako reši, ali lahko opustim misel na družino...? :(

Hvala za odgovor
 
27. jan 2022
4.780
1.728
113
Prav za prav loto šanse 1:99 niti niso tako slabe - glej na to s svetle strani.

Upam, da vama rata, pri nas smo šli "samo mimo" pa se je tudi prijelo - nikoli ni prav!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.808
2.066
113
Spoštovani.



Z dekletom že dlje časa načrtujeva družino in sva se odločila, da bom opravil spermiogram. 9.6. sem imel pregled in danes sem dobil izvide, ki so mi podrli svet...Pri indikaciji za pregled semena je navedena neplodnost, morfologija semenčic pa pokaže, da je nepravilnih glav pri semenčic 99, normalna semenčica pa je zgolj ena... :(( Klical sem v Ljubljano kaj to pomeni, ampak žal ne delajo danes več in sem totalno sesut :( Ali se to lahko sploh še kako reši, ali lahko opustim misel na družino...? :(

Hvala za odgovor

Ni panike sploh. Umetna oploditev je rešitev. Ampak pojdi raje v v Maribor, bolj vejo kako in kaj okoli tega.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Kot so že povedali, z umetno oploditvijo se da marsikaj rešiti. Do nje si upravičen v kolikor vama eno leto ne uspe po naravni poti zanositi. Zdravljenje je za oba v paru, tako da hitro oba k svojemu osebnemu zdravniku po napotnico.

V primeru neplodnosti je veliko boljša prognoza v kolikor je "kriv" moški, saj potrebujejo samo par zdravih spermijev izmed več deset milijonov, ki jih je navadno na voljo.

Pričakuj da bo vse skupaj trajalo vsaj 1 leto od začetka "zdravljenja" - na začetku čakaš na prvi pregled, potem pa je še ogromno nekih preiskav preden dejansko začnejo s postopkom.

Pred kratkim so odpravili omejitev pri starosti ženske - včasih je bila meja 43 let. Si pa še vedno omejen s 6 poskusi pri prvem otroku in 4 za drugega.

Načeloma če je s partnerico vse OK, je velika verjetnost da uspe že v prvo :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.219
714
113
Preberi...Morda te zadeva...ali pa tudi ne

 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.090
2.439
113
Spoštovani.



Z dekletom že dlje časa načrtujeva družino in sva se odločila, da bom opravil spermiogram. 9.6. sem imel pregled in danes sem dobil izvide, ki so mi podrli svet...Pri indikaciji za pregled semena je navedena neplodnost, morfologija semenčic pa pokaže, da je nepravilnih glav pri semenčic 99, normalna semenčica pa je zgolj ena... :(( Klical sem v Ljubljano kaj to pomeni, ampak žal ne delajo danes več in sem totalno sesut :( Ali se to lahko sploh še kako reši, ali lahko opustim misel na družino...? :(

Hvala za odgovor
Samo brez panike. Midva sva hodila mislim da 4 leta v MB, prestala kup pikanja z injekcijami, meni so delali tudi biopsijo. Vmes so praktično vsi pari, s katerimi sva se tam pogovarjala dobili otroke, samo nama nekako ni šlo, edino jajčece, ki se je oplodilo v štirih postopkih je odmrlo v 3 dneh.

Ko tudi Reljič ni več vedel kaj bi z nama (kar je res redko) nama je svetoval Češko. Tam sva potem v Reprofitu vzela darovan zarodek, 1 leto je bil zamrznjen. Danes je to čudovita 4 letna deklica.
 

lubenica

Zelenc'
20. jun 2022
3
11
3
Uf, ne morete verjeti kako ste mi olajšali dušo s temi odgovori. Jaz sem imel tale pregled za rutino in samoumevni so mi bili dobri rezultati. Ne pijem, ne kadim, športnik od glave do pet, popolnoma brez predelane hrane, sadje in zelenjava 5x na dan in potem me je tole čist pobilo na tla...itak so prve misli najbolj črne, ampak ste mi sedaj zelo polepšali dan :zaljubljen: Vam vsem privoščim, da se vam je dobro izteklo :) hvala vam še enkrat
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Pa tudi spermiogram se najbrž da popraviti... Saj vama bodo svetovali. :zmaga:
 
Spoštovani.



Z dekletom že dlje časa načrtujeva družino in sva se odločila, da bom opravil spermiogram. 9.6. sem imel pregled in danes sem dobil izvide, ki so mi podrli svet...Pri indikaciji za pregled semena je navedena neplodnost, morfologija semenčic pa pokaže, da je nepravilnih glav pri semenčic 99, normalna semenčica pa je zgolj ena... :(( Klical sem v Ljubljano kaj to pomeni, ampak žal ne delajo danes več in sem totalno sesut :( Ali se to lahko sploh še kako reši, ali lahko opustim misel na družino...? :(

Hvala za odgovor

kot so ti že drugi svetovali umetno oploditev kot možno opcijo. Začnita čim prej

jaz bi na tvojem mestu začel redno masturbirati v kolikor tega ne počenš...zakaj? enostavno s tem boš sam cikel od nastanka do izliva semenčič pospešil in mogoče lahko tudi na tak način izboljšaš njihovo kakovost. malo poglej tudi katera hrana blagodejno vpliva na njih (sadje itd)

kako si oblečen? oprijete hlače itd...nikar, čim širše, čim manj stisnjeno....kje se gibaš (služba itd? imaš morda opravka s hormosnkimi motilci (npr mehčalci plastike so taka zadeva..če delaš v avtomobilskem salonu veš kako diši nova plastika, tisto "dišanje" so tudi hormonski motilci, tisto tudi ni ravno okej

ogibaj se pijač, cigaretov itd, tisto zna bolj škoditi kot ne

kar pogumno pa poročat kakšen bo napredek
 
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc
Samo brez panike. Midva sva hodila mislim da 4 leta v MB, prestala kup pikanja z injekcijami, meni so delali tudi biopsijo. Vmes so praktično vsi pari, s katerimi sva se tam pogovarjala dobili otroke, samo nama nekako ni šlo, edino jajčece, ki se je oplodilo v štirih postopkih je odmrlo v 3 dneh.

Ko tudi Reljič ni več vedel kaj bi z nama (kar je res redko) nama je svetoval Češko. Tam sva potem v Reprofitu vzela darovan zarodek, 1 leto je bil zamrznjen. Danes je to čudovita 4 letna deklica.

iskrene čestitke tebi, tvoji in tvojemu 4 letnemu zakladu
 
Uf, ne morete verjeti kako ste mi olajšali dušo s temi odgovori. Jaz sem imel tale pregled za rutino in samoumevni so mi bili dobri rezultati. Ne pijem, ne kadim, športnik od glave do pet, popolnoma brez predelane hrane, sadje in zelenjava 5x na dan in potem me je tole čist pobilo na tla...itak so prve misli najbolj črne, ampak ste mi sedaj zelo polepšali dan :zaljubljen: Vam vsem privoščim, da se vam je dobro izteklo :) hvala vam še enkrat


tole bi jaz malo umiril...recimo kolesarski sedež ni ravno prijazen do bodočnosti tvojega potomstva
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ce Bog ne da, nimas kej. Zato imajo pa nekateri specialci po 10 in vec otrok. Glej z dobre strani.
 
Spoštovani.



Z dekletom že dlje časa načrtujeva družino in sva se odločila, da bom opravil spermiogram. 9.6. sem imel pregled in danes sem dobil izvide, ki so mi podrli svet...Pri indikaciji za pregled semena je navedena neplodnost, morfologija semenčic pa pokaže, da je nepravilnih glav pri semenčic 99, normalna semenčica pa je zgolj ena... :(( Klical sem v Ljubljano kaj to pomeni, ampak žal ne delajo danes več in sem totalno sesut :( Ali se to lahko sploh še kako reši, ali lahko opustim misel na družino...? :(

Hvala za odgovor

a maš indukcijo doma? pobegli valovi tud znajo kaj pomagat pri tvoji neplodnosti....
 
  • Haha
Reactions: Bakki33 in ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.587
1.220
113
Mal mesa pa pira zih ne bi skodil pomoje.... Sicer pa kot so napisali...dandanes je cudez ce ti v ene 4 letih ne rata, sploh ce je tezava pri moskem
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N