rezervacija preko www.expedia.at

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Pozdravljeni!

Glede na to, da se dosti piše, da rezervirate letalske karte preko omenjene strani sem jo malce preletel in našel zame zanimivo destinacijo ampak komplet s hotelom in transferji... Nemško sem pa bol bos in sem pač naklikal naprej, ja, naprej...
smile-1.gif


A je kdo delal kakšno takšno zadevco in mi zaupa postopek?
Ker drugače bom rezerviral na odklopu.... Je sicer nekaj evrov dražje, ampak vsaj zmenim se lahko
wink-1.gif
Sej dokler nič ne plačam in če nimajo moje kreditne me ne morejo bremeniti? Sicer piše rezervacija, ampak jaz jo razumem kot ponudbo in dokler je ne plačam ni potrena?

Hvala
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Pazi! Če si rezerviral je rezervacija obvezujoča in bodo denar tudi iztožili, če bo potrebno. Poglej, če je kje napisana rezervacijska številka.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Pazi! Če si rezerviral je rezervacija obvezujoča in bodo denar tudi iztožili, če bo potrebno. Poglej, če je kje napisana rezervacijska številka.

Hm.... imam dve številki: - Bearbeitungsnummer
-Vorgangsnummer

Nobene ne razumem kot rezervacijo..... ali pač?
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Vorgangsnummer je številka rezervacije.
Zahtevaj, da plačaš s kartico pa bo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
No če bo še kdo imel podobno "težavo"
smile-1.gif


Sem samo naklikal podatke na strani (brez kreditne, ker mi je ni zahtevalo) samo podatke o potnikih. Bilo je en teden pred odhodom. V treh dneh sem dobil "račun". Za plačilo preko banke je bilo premalo časa. Po pogovoru z njimi so rekli, da bom enostavno plačal na letališču pred odhodom. Sumljivo..... vsaj zame, glede na to, da nimajo nobene garancije, da bom sigurno šel kam (kreditne kartice ni...) Imena pa lahko naklikam tudi za katerega drugega
evil.gif


No na letališču sem plačal, odšel in sedaj tudi že prišel nazaj.
smile-1.gif
vse je štimalo v nulo!
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No če bo še kdo imel podobno "težavo"
smile-1.gif


Sem samo naklikal podatke na strani (brez kreditne, ker mi je ni zahtevalo) samo podatke o potnikih. Bilo je en teden pred odhodom. V treh dneh sem dobil "račun". Za plačilo preko banke je bilo premalo časa. Po pogovoru z njimi so rekli, da bom enostavno plačal na letališču pred odhodom. Sumljivo..... vsaj zame, glede na to, da nimajo nobene garancije, da bom sigurno šel kam (kreditne kartice ni...) Imena pa lahko naklikam tudi za katerega drugega
evil.gif


No na letališču sem plačal, odšel in sedaj tudi že prišel nazaj.
smile-1.gif
vse je štimalo v nulo!

Imajo garancijo saj si se zavezal s klikom na splošne pogoje in rezervacijo. V Avstriji je malo drugače kot pi nas, bi te v vsakem primeru našli, če ne bi šel.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No če bo še kdo imel podobno "težavo"
smile-1.gif


Sem samo naklikal podatke na strani (brez kreditne, ker mi je ni zahtevalo) samo podatke o potnikih. Bilo je en teden pred odhodom. V treh dneh sem dobil "račun". Za plačilo preko banke je bilo premalo časa. Po pogovoru z njimi so rekli, da bom enostavno plačal na letališču pred odhodom. Sumljivo..... vsaj zame, glede na to, da nimajo nobene garancije, da bom sigurno šel kam (kreditne kartice ni...) Imena pa lahko naklikam tudi za katerega drugega
evil.gif


No na letališču sem plačal, odšel in sedaj tudi že prišel nazaj.
smile-1.gif
vse je štimalo v nulo!

Imajo garancijo saj si se zavezal s klikom na splošne pogoje in rezervacijo. V Avstriji je malo drugače kot pi nas, bi te v vsakem primeru našli, če ne bi šel.

Recimo grem v knjižnico, naklikam tvoje podatke in ti rezerviram dopust v vrednosti 2 k eur. Ti se seveda ne odzoveš in kaj bodo potem? od tebe izterjali? Vem da je zakonodaja malce drugačna kot pri nas, vendar tale scenarij mi ne gre skozi....
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
No če bo še kdo imel podobno "težavo"
smile-1.gif


Sem samo naklikal podatke na strani (brez kreditne, ker mi je ni zahtevalo) samo podatke o potnikih. Bilo je en teden pred odhodom. V treh dneh sem dobil "račun". Za plačilo preko banke je bilo premalo časa. Po pogovoru z njimi so rekli, da bom enostavno plačal na letališču pred odhodom. Sumljivo..... vsaj zame, glede na to, da nimajo nobene garancije, da bom sigurno šel kam (kreditne kartice ni...) Imena pa lahko naklikam tudi za katerega drugega
evil.gif


No na letališču sem plačal, odšel in sedaj tudi že prišel nazaj.
smile-1.gif
vse je štimalo v nulo!

Imajo garancijo saj si se zavezal s klikom na splošne pogoje in rezervacijo. V Avstriji je malo drugače kot pi nas, bi te v vsakem primeru našli, če ne bi šel.

Recimo grem v knjižnico, naklikam tvoje podatke in ti rezerviram dopust v vrednosti 2 k eur. Ti se seveda ne odzoveš in kaj bodo potem? od tebe izterjali? Vem da je zakonodaja malce drugačna kot pri nas, vendar tale scenarij mi ne gre skozi....

Potem imam jaz problem in dokazovanje. Poznam pa primer ko je kolega plačal 330 EUR zaradi takšpne bedarije na drugi int. strani.