Revolut bančni račun

22. jul 2007
12.765
1.297
113
123
Jaz pri vsakodnevnem plačevanju uporabljam samo Revolut, čisto nič drugega. Primarni račun, kamor dobivam plači je NLB, potem si pa vsake toliko časa nakažem malo več denarja na Revolut, da imam za vsakodnevno porabo.

Do sedaj se mi že nikoli ni zgodilo, da ne bi mogel plačati, razen na avtocesti v Italiji. Potem pa sem že pred tremi meseci na Portugalsko na dopust. Strošek hotela cca. 4k EUR in je bila transakcija zavrnjena (Revolut kartica). Probam, plačati z isto kartico samo preko Apple Pay, zopet zavrnjeno.

Grem gledat razlog zavrnitve in piše "Transaction was deckined by location-based securiry". S tem, da sem imel telefon s seboj. Ko sem to funkcijo izklopil se normalno plačal. Potem sem to vklopil nazaj v nekje po Portugalskem brez problema plačeval. Od časa do časa pa spet zavrnitev, isti razlog. No potem sem pač to izklopil in je bil mir.

Potem za za foro včeraj v Italiji spet plačam cestnino z Revolut (ugasnjena zgoraj navedena funkcija) in sem lepo normalno plačal cestnino.
Kje to izklopiš, lahko kakšen printscreen.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V tem primeru ti zahtevajo dokumente, da dokažeš da transakcija ni sumljiva in ti odklenejo.
Kartico sem sam odklenil, plačilo je bilo pa zavrnjeno. In sicer preko interneta rezervacija kampa pri eni od večjih turističnih organizacij, potem pa še na lokaciji poskus končnega plačila s fizično kartico in prav tako zavrnjeno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Aja kartica ti ne dela ... Pa imaš staro predplačniško ali novo debetno kartico? Kdaj ti poteče kartica?
Samo konkretno plačilo ni šlo skozi. Drugače normalno plačujem in tudi kartico imam že novo. Preko interneta sem pa rezervacijo poskusil plačati z virtualno kartico. Revolut enostavno ni pustil plačati Valamarju, ki je eden od večjih lastnikov hotelov in kampov na Hrvaškem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vse sem probal. Virtualke imam MC, fizično pa Viso. Za Revolut je bila to sumljiva transakcija in konec.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
770
34
28
Delnic na revolutu, se še kar ne da prenesti na kakšnega drugega brokerja?

Kaj je potem najbolša rešitev? Prodaja, plačilo davka od dobička ter nakup istih na drugem brokerju?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Delnic na revolutu, se še kar ne da prenesti na kakšnega drugega brokerja?

Kaj je potem najbolša rešitev? Prodaja, plačilo davka od dobička ter nakup istih na drugem brokerju?
Delnice so na tvoje ime in priimek. Shranjene so v ZDA ter tudi zavarovane po ZDA pravilih.
Stake's US broker-dealer, DriveWealth, is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and the Securities Investor Protection Corporation (SIPC), which protects securities customers of its members up to $500,000 (including $250,000 for claims for cash).

En je prenesel, samo mimo Revolut aplikacije. Načeloma ti delnic ne drži Revolut ampak DriveWealth LLC. Tam kjer prenašaš moraš za obstoječega brokerja izbrati DriveWealth pa kao gre čez.

Pri kriptu pa lahko UK uporabniki prenesejo iz/v bitcoin. Pri nas bo verjetno na voljo po migraciji kripta iz UK v EU. Ko bo Revolut izdal kripto menjalnico bo potem vse možno kot pri normalnih kripto menjalnicah.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: nUUb in Capone