RENT A KAR

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
116
zravn komšije
V Ameriki (Miami).

Mi lahko kdo iz izkušenj svetzuje kako naj se zorganiziram za RK tam.
Kaj naj pazim, kaj moram imeti? Je zavaraovanje vključeno? Kako je s cestninami? Navigacija v avtu? ipd.
Katera firma je optimalna?....

Zraven me tudi zanima ali naj vstopnice za Cape Canaveral, Orlando (Diznilend),...kupim ze tukaj online ali se bolj splača dol...
Je hrana v restavracijah poceni ali ne? Kako je v grocery storih,...?


Hvala za pomoč.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Cestnine so pri Alamo Gold na Floridi vključene (Sun pass, E-toll in še ena, ki sem jo pozabil). Podobno kot pri nas ABC, imaš poseben pas in se ne ustavljaš. Navigacijo si izposodiš od kakšnega kolega in naložiš USA bazo, pri rentacar stane to približno 10$ na dan. Če vzameš pri Alamo Full size opcijo, lahko vzameš Chevy Impalo s 300HP, dokaj zabavno, bencin je pa 2x cenejši kot pri nas
smile-1.gif


Vstopnice kupi na blagajni, zelo redko dobiš online kaj ceneje.
Takoj, ko prideš na letališče, si najdi kakšnega od brezplačnih katalogov s kuponi, tam se najde marsikateri popust za vstopnine in hotele.

Restavracije so načeloma podobno poceni/drage kot pri nas, v trgovini je roba nekoliko dražja (Target, Publix.. kot pri nas Mercator in Spar).
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Sem v petek prišel iz Floride. Večino so ti povedali že predhodniki. Navigacija IGO+zemljevidi Navteq Q3.2012 sev.amerika/Kanada (hvala Janch-u) deluje odlično.sam sem imel avto rezerviran preko alamo.de standard paket zato sem moral doplačati še zavarovanje proti 3.osebi 136 USD.Zdaj bi šel verjetno na Gold paket.Drugače pa uporabi primerjalni iskalnik.
S punco sva bila nastanjena pri sorodnikih zato ti glede nastanitev ne morem dosti svetovati.
Je pa sedaj ugoden tečaj EUR/dolar tako da se splača marsikaj kupiti.
Želim ti lepo vreme kot sva ga imela midva.:)
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
116
zravn komšije
Mi lahko kdo pove, če je res ful mostnin plačat, da prideš do Key Westa? Koliko USD?
Kakšne so pa kaj cene za hotel, ki je recimo v drugi vrsti, pa da je čist?

lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Jaz sem bil lani, pa se ne spomnim da bi sploh bila kakšna mostnina.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Do Key Westa ni mostnin. Na celini imaš Sun Pass, ki ga plačaš naknadno s kreditno kartico (samodejna bremenitev preko kreditne, s kateri si najel avto, stane pa nekaj dolarjev), deluje kot naš bivši ABC, se ne ustavljaš.
Kaj misliš s tem hotelom 'v drugi vrsti'?