Renault clio IV poraba in izkusnje

bleki

Zelenc'
14. jan 2012
22
0
1
zivjo zanimamo se za nakup vozila clio IV in sicer 1.2 16v motor 74 konjev kaksa je kaj poraba na vsakodnevnih relacijah avtocesta pri hitrosti 130km/h so res ti motorji tako leni koncna hitrost po testih pise 165km max a je potem po avtocesti treba drzati skoraj poln plin potem poraba ni ravno najmanjsa

prosim za nasvet tisti ki imate kasen avto motor da se bomo pravilno odlocili za nakup..dizla pa nebi uzel ker imamo v roku 1leta do 2max manjse relacije odvisno od sluzbe ne mislimo pa menjavati vsako leto oz na dva nov avto

lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.752
-441
113
sicer ga nimam, ampak za 160kmh ne kupis cliota 1.2.

to je gajbica za po mestu, v stacuno, al pa pocasno voznjo po ac...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.629
6.352
113
Naša mati ga ima v clio 2 od 2004. Pa ga še ni uspela uničiti. To neki pove... Po drugi strani, ja mal je len. Da boš neki skakal pa prehiteval pozabi. Na 165kmh tudi. 130 se pa čisto OK pelje. Poraba 95% mesta pri naši mati, ki ni fen prestavljanja, je pa okoli 6,5. Po računalniku. Ne vem pa kaj to pomeni za klio 4.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
36.598
10.290
113
To je 10+ let star motor in verjetno ni niti mišljen vsak dan za na AC in 130 km/h.
Za to se kupi 2.0 gajba s 130+ KM, če že hočeš bencin (vem ja, alter vozniki pa to
evil.gif
)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.619
6.476
113
Za avtocesto tak motor definitivno ni pametna opcija

Sem naredil kakih 160 avtocestnih jurjev s cliotom 2 1.2 16v in nikakor ne priporočam. Da se recimo 120 na uro pa s tempomatom. Pri tej brzini je motor ravno v območju največjega navora, pa se niti ne matra toliko niti ni žejen (pil je dobrih 6 realnih). Ampak užitek pa to ni. Pa clio 4 je po tehničnih podatkih še precej bolj nepremičen.
 

B81

22. jul 2007
36.598
10.290
113
Pri 120 kmh ti je pil 6 litrov? To pa je skor neverjetno. Ima ja okoli 4000 rpm pri 120 kmh, če ne celo več..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.619
6.476
113
Jop, dobrih 6l, samo avtocestna vožnja. Najvišja poraba ever s tistim avtom je bila 6,5l.

Pri 120kmh ima 3500 - 3600 rpm, kar je točno območje največjega navora
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik bleki pravi:
zivjo zanimamo se za nakup vozila clio IV in sicer 1.2 16v motor 74 konjev kaksa je kaj poraba na vsakodnevnih relacijah avtocesta pri hitrosti 130km/h so res ti motorji tako leni koncna hitrost po testih pise 165km max a je potem po avtocesti treba drzati skoraj poln plin potem poraba ni ravno najmanjsa

prosim za nasvet tisti ki imate kasen avto motor da se bomo pravilno odlocili za nakup..dizla pa nebi uzel ker imamo v roku 1leta do 2max manjse relacije odvisno od sluzbe ne mislimo pa menjavati vsako leto oz na dva nov avto

lp

točno tega imamo pri hiši od konca 2012, poraba v povprečju, ker se vozimo bolj ali manj po mesti je 7 litrof, na AC vozim okoli 120, ima 55k km in ni bilo nobenih težav

žal pa za povprečje na AC težko rečem, ker kot sem napisal ga imamo za mesto
 

bleki

Zelenc'
14. jan 2012
22
0
1
clio 4 je bolj zaprt zaradi omejevanja emisij izpust plina za okolje in ima 16col platisca ter je malo tezji od clio 2 ali 3
zato sem napisal izkusnje me zanimajo predvsem za tega novega cliota poraba in izkusnje okoli tega
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.629
6.352
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
To je 10+ let star motor in verjetno ni niti mišljen vsak dan za na AC in 130 km/h.

To smo že jemali, da. Jaz sem imela enak clio letnik 2006, ampak samo 1.2 motor, 60konjev ali koliko. Pa naredila 30-35kkm/leto, več ali manj po AC, samo mi noben ni povedal da trpim. Meni je bilo čist kul...

Res pa ne vem povedat, kako to gre v kliu 4.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.424
9.757
113
40
MB
ima punca od novega, 2013, prevoženih 100k, mislim da števca porabe še ni resetirala, kaže pa 6,5l
grin1.gif


ironično da je v prvem letu naredila tretjino te kilometrine po AC, ne me vprašat kak ... avto je po moje na AC smrtno nevaren
smile-1.gif


ni to za na AC, pa še glasen je za popizdit pri teh hitrostih
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik bleki pravi:
clio 4 je bolj zaprt zaradi omejevanja emisij izpust plina za okolje in ima 16col platisca ter je malo tezji od clio 2 ali 3
zato sem napisal izkusnje me zanimajo predvsem za tega novega cliota poraba in izkusnje okoli tega

Za clio iv sem ti pisal...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik bleki pravi:
clio 4 je bolj zaprt zaradi omejevanja emisij izpust plina za okolje in ima 16col platisca ter je malo tezji od clio 2 ali 3
zato sem napisal izkusnje me zanimajo predvsem za tega novega cliota poraba in izkusnje okoli tega

Novi clio ima gume od 15" naprej.
wink-1.gif


Kot so ti že ostali napisali, ni ravno namenjen konstantnim vožnjam po AC, za to so drugi (večji avti), vendar se da tudi tam peljat bp.
Poraba od 5.5-7.5litrov pri mešani vožnji (mesto, magistralke, AC).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ima punca od novega, 2013, prevoženih 100k, mislim da števca porabe še ni resetirala, kaže pa 6,5l
grin1.gif


ironično da je v prvem letu naredila tretjino te kilometrine po AC, ne me vprašat kak ... avto je po moje na AC smrtno nevaren
smile-1.gif


ni to za na AC, pa še glasen je za popizdit pri teh hitrostih

smrtno nevaren za AC? ker? dobro da nisem vedel tega do sedaj
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.424
9.757
113
40
MB
ker je mrtev, ker nima navora, prehitevanje je podoben podvig kot sem ga nekoč doživljal z fiat uno-m
grin1.gif


je kr treba planirat pa zalet vzet
smile-1.gif
tak vem da ne boš priznal, ampak avto res ni za na AC
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ker je mrtev, ker nima navora, prehitevanje je podoben podvig kot sem ga nekoč doživljal z fiat uno-m
grin1.gif


je kr treba planirat pa zalet vzet
smile-1.gif
tak vem da ne boš priznal, ampak avto res ni za na AC

pač ne znaš vozit, kaj naj ti rečem drugega

normalno, da če daš gas pri 120, da avto ne poleti, ampak potrebuje malo več časa

jaz se z njim normalno vozim v LJ, hiša-parking LJ, ura 15 normalno, če ni zastojev, vožnja lepa konstantna

se vidi, da si še zelen na cesti in se ne znaš zliti s prometom

če na naši AC voziš lepo konstantno okoli 120, imaš minimalno kaj za prehitevat

če se pa zaganjaš, kot napeljuješ, potem pa gas bremza vožnja

tako da res ne vem, kaj naj ti "priznam", avto je udoben in se čisto lepo pelje in je narejen za normalno vožnjo

ko se je kupoval clio IV sem izrecno rekel, osnovni motor (niti v sanjah dizl), brez kakršnekoli turbine, ker se bomo normalni vozili

in priznam ti, celo na morje smo se 1x peljali z njim...

ko sem peljem po AC z drgumi avtomobili se čisto enako peljem, tudi ko prehitevam ne pohodim plina do daske, ker AC ima prehitevalni pas in ni bojazni, da bi ti kdo pripeljal nasproti...

---------------

alterašu sem pa glede na njegove želje odvsetoval 1.2, ker je pač bolj dinamičen
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
2
18
Zg. Gorenjska
Tudi jaz ga vozim v cliu 3, tudi avtocesta.. Za prehitevat pač ni, tukaj ni dileme, zato pa snecer ne prehiteva
smile-1.gif

Teram ga precej, poraba 6,5 več ne, pa ni važno kaj delam. Je pa verjetno 4ka težja...