Registracija za pol leta?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Pozdravljeni! Mene pa zanima, če imaš malo močnejšo kravo, 600 700 ali 1000 kubikov in pri zavarovanju nabiješ gor še kak AO plus in morda kasko znajo biti premije kar lepe, a v primeru če motor registriraš 1.7. in potem zavarovanje prekineš 1.10. ti je vrnjene 75% premije ali imajo pri motorih kakšne varovalke ker jih najbrž vsi odjavljajo čez zimo in jesen ali...? Tnx
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Par let zavarovalalnice dajejo dodatni 40% (do 50% za člane moto klubov) popust na nevračilo premije v primeru odjave motorja,
ko zračunaš to razliko in vsako leto nove tablico in prometno, te pride isto ali pa celo ceneje æe motorja ne odjavljaš, pridobivaš
na bonusu in nimaš dodatnih opravkov in letanja glede tega.... Kar je pa še najlepše, ko posije tisti januarski sonce in se segreje na 15°C zunaj, se brez skrbi usedeš na motor in odpelješ.... pa isto narediš še parkrat februarja, pa marca, pa aprila, pa oktobra...
cheer.gif


Če imaš 50% bonusa (da se ga sklonirat iz osebnega vozila) te pa pride tako zavarovanje AO in AO+ za cca 70kw okrog 180€ +/- letno... tako da se skoraj ne splača kratkoročno zavarovati...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz svojega niti pod razno ne odjavljam čez zimo. Kako pa naj se peljem 1.1. v Celje? Pa februarja v Piran? Oktober je še dolgo lep, greh je motor gledati v garaži...
No, zdaj pa res. Ko registriraš, dobiš popust na neodjavo. Da imaš celo leto zavarovanega (kaj pa drugo leto, boš peljal na tehničnega brez tablice? Kazni niso majhne..). V glavnem, jaz imam 50% bonifikacijo, razni popusti za neodjavo, stalnostni popust, velik paket... Že veliko let imam non-stop registriranega.