Registracija novega avta

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
No, novega v navednicah...
smile-1.gif


Štos pa je v tem, da je avto registriran še do marca naslednje leto... Zanima me, če je ob prepisu obvezna odjava vozila?

Mi lahko prejšnji lastnik avta pusti veljavni tehnični pregled? Kaj pa cestnino? Če že, samo tehničnega in cestnino v paketu? Ker je štos v tem, da mi tako ne bi bilo treba letos delati tehničnega...
smile-1.gif


Tablice pa lahko še vedno ostanejo na vozilu za novega lastnika, kajne?

Glede zavarovanja mi je stvar jasna: on bo s fotokopijo moje nove police dobil povrnjen ustrezen delež svojega zavarovanja...

Hvala vsem za pomoč...
cheer.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Odjava vozila ni obvezna. Z odjavo ti prodajalec vzeme cestnino in tablice.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Torej je edini način, da prodajalec dobi vrnjeno cestnino, odjava vozila? Ne more pa dobiti vrnjene cestnine tako, da bi tehnični še naprej veljal do marca 2011? Razumem prav?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Aha, tako je to
zmaga.gif


Super, potem bo pa najbolj enostavna odjava vozila in potem sklenitev zavarovanja in plačilo cestnine do datuma veljavnosti tehničnega
cheer.gif


Grem talat zvezdice vsem
cool-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Torej je edini način, da prodajalec dobi vrnjeno cestnino, odjava vozila? Ne more pa dobiti vrnjene cestnine tako, da bi tehnični še naprej veljal do marca 2011? Razumem prav?
Lahko pa se dogovorita, da mu jo kupec vrne ob kupnini za avto. Obračunava pa se sorazmerno.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Ja, to štekam
smile-1.gif


Možnosti so torej še:
a) prodajalec proda avto brez odjave vozila. Kupcu ostane veljaven tehnični pregled in plačana cestnina. Kupec plača zavarovanje do datuma veljavnosti tehničnega.
b) prodajalec proda avto in ga odjavi iz prometa, tako bo dobil povrnjeno cestnino. Kupcu pa še vedno ostane veljaven tehnični pregled in plača zavarovanje do datuma veljavnosti tehničnega.

To drži?
zmaga.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Pa pri odjavi se vrnejo še tablice in mora novi lastnik kupiti druge. Pri neodjavi pa le te ostanejo na avtu. Ne vem pa sedaj, če pri odjavi lahko tako deponiraš tablice, da jih dvigne novi lastnik? Če morda kdo ve, bi bila informacija dobrodošla.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
OK, hvala vsem za pomoč
zmaga.gif


Ja, pri odjavi se tablice deponirajo za max. 15 dni, potem gredo v uničenje. Če se že prej najde novi lastnik avta, lahko ostanejo njemu. Če prideta sklenit registracijo skupaj prodajalec in kupec pa v praksi tudi v primeru odjave ostanejo na vozilu (ne gredo v deponiranje), če kupec tako želi...
smile-1.gif