Reggio di Calabria

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Hello,

čez dobra dva tedna se za 10 dni odpravljam v Kalabrijo. Gremo z avtom, bivali bomo v obmorski hiši v bližini kraja Santa Marie del Cedro. Nisem ljubiteljica raznih organiziranih pohodov in prekomernih ogledovanj znamenitosti, bolj mi pašejo kakšne športne aktivnosti in uživanje v utripu mesta in narave, zato bi prosila za par nasvetov - kam iti, kaj pogledati, kje žurati, kje so najlepše plaže, lepe razgledne točke? Vožnje naj bo nekje do 150 km v eno smer. Cerkve in muzeji niso potrebni, večurni sprehodi po mestu pa tudi ne. Hvala za pomoč
smile-1.gif


Še zemljevid kje se nahaja Santa Maria del Cedro - točka A:
calabria.jpg


lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Na poti dol ali gor se ustavita na obali Amalfi. Iz vajinega kraja je ta obala sicer ene 200km preč.

Mogoče vaju zanima Matera, tle so snemali Gibsonov Pasijon.

Če vama ni predaleč (recimo ovinek na poti domov) pa še Trulliji.

To bom jaz pogledal enkrat, ko bom šel dol ... sicer pa plaže
nahrung002.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
tole je pa priklicalo nazaj spomine. . . . iz leta 1996
grin1.gif

tropea-from-the-beach.jpg


Tropea & okolica 10 dni, app. v bivšem nasadu pomaranč, prekrasne plaže, super hrana & vino, ni da ni. Eden boljših dopustov do sedaj
grin1.gif

folk pošten & prijazen, sploh ne moreš verjeti da si v Italiji
nahrung002.gif

jao, jao sem ti fouš
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kakšnih hudih športnih aktivnosti ne pričakuj, namreč Kalabrija pa res ni hudo znana po njih (je na Siciliji bolje). Drugače pa imaž blizu Marateo, Policastro.
Notranjost je sicer zanimiva, ampak spet težko kaj početi. Mogoče edino v narodnem parku La Silla, kjer dobiš občutek domačih krajev. Ampak ko se bil tam, sem drugi dan že šel dalje, čeprav so tam možnosti pohodništva. Kalabrijci so pač preleni, da bi znali ponuditi kaj več od odlične hrane in pijače. Drugače za videti pa je ohoho krajev, meni osebno sta najbolj palila Tropea in Stilo.

Obalo Amalfija pa je obvezno treba prevozit vsaj v eni smeri.
cheer.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Super, hvala za vse uporabne nasvete in predloge. Bom objavila slike, ko se vrnem. Če ima kdo še kak predlog, z besedo na dan. :=)))

lp