Računalnik ne dela

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Ob vklopu računalnika se sistem ne dvigne. Diski vrtijo,ventilatorji delajo, lučka na dvd enoti utripa, prav tako za disketno enoto, monitor se ne prižge.
Naj povem, da sem imel v zadnjem tednu že take težave vendar je ob pritisku tipke reset sistem potem normalno zagnal, le na hitro se je izpisalo kolikor sem utegnil prebrati nekaj kot bios error.
Ne pomaga niti odklop-vklop elektrike. Imate kakšno idejo kaj bi bilo narobe?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Odklopi vse, kar ni nujno potrebno za delovanje (disk, cd, disketnik). Če imaš možnost, probaj z drugim napajalnikom. Preveri tudi, če so na plošči napihnjeni kondenzatorji (če greš gledat na google pod slike in vpišeš napihnjeni kondenzatorji, je pod prvo sliko tisto, kar iščeš). To je relativno hiter in poceni popravek. Če ni nič od naštetega, poskusi resetirat bios (včasih pač pomaga). Poglej v navodila od matične plošče, večina plošč ima nekakšno stikalo (pin premakneš iz pozicije 1-2 na 2-3, pustiš nekaj časa, potem pa nazaj), če ne pa pomaga tudi, da računalnik izklopiš iz elektrike in vzameš ven baterijo na osnovni plošči. Isto počakaš par minut, potem pa nazaj.
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
En hiter test če je matična crknila je že da daš ali VGA ali spomin ali oboje ven, in če ne piska (seveda moraš imet buzzer), je matična šla.

Lahko je pa tudi napajalnik, tak primer sem že imel ta teden. Vse delalo, sam slike ni bilo. Matično že odpisal, zamenjal še napajalnik, in voila ... Delalo
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Sem resetiral bios in zadeva deluje
cheer.gif
. Matična je stara eno leto in kondezatorji zgledajo OK, je pa res, da mi napajalnik v zadnjem času nekaj minut po zagonu oddaja neke čudne zvoke, kot, da bi nekaj "šmelcalo". Mislim, da je res možno, da so težave zaradi napajalnika le simptome sem si drugače predstavljal. Ali dela, ali ne dela ne pa nekaj na pol.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.161
1.352
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Sem resetiral bios in zadeva deluje
cheer.gif
. Matična je stara eno leto in kondezatorji zgledajo OK, je pa res, da mi napajalnik v zadnjem času nekaj minut po zagonu oddaja neke čudne zvoke, kot, da bi nekaj "šmelcalo". Mislim, da je res možno, da so težave zaradi napajalnika le simptome sem si drugače predstavljal. Ali dela, ali ne dela ne pa nekaj na pol.

Čim prej menjaj napajalnik. Simptomov napajalnika je veliko... To da dela ali pa ne, je zelo redko
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.532
68
48
Kranj
Sem dal izračunat in imam čisto na meji. Sedaj vsaj vem zakaj mi comp ugasne, ko priklopim gor scanner.
 

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Nujno zamenjaj napajalnik. Če boš kupil novega, daj vzemi vsaj 20-25% močnejšega kot ti tam iz izračuna porabo in izogibaj se kakšnih no name cenenih zadev.