R. Clio l.2004 ne štarta

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Imamo Cliota dizel, letnik 2004. Malček si je izmislil, da noče zaberglat.

Daš kontakt, počakaš, da lučke ugasnejo, zavrtiš ključ in NIČ...
shocked-1.gif

Mi pokne film, vtaknem ključ in takoj zavrtim. Bergla nekaj sekund in ugasne.
rolleyes-1.gif


To delam nekaj časa, dokler se ne naveličam...
jezen.gif

Grem na telefon, pokličem razne znalce in mi nihče ne zna povedati kaj je narobe. Očitno nekaj okoli imobilizatorja.
17758-icon_confused.gif

Se usedem nazaj v avto, dam kontakt, počakam in zaberglam. Ker je mulo zagnal motor, sem ga odpeljal na domače parkirišče.

Je imel kdo podobne težave in kako je rešil problem? Berem forume in vsi pišejo o nekih težavah okrog imobilizatorja, rešitve pa nobene...

PSE HLP
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.765
3.621
113
Smo imeli enako težavo ja, samo da je bil bencinar 1.4 16V. Menjali so eno črno škatlo pod volanom, strošek je bil 90k sit.

Počakaj na lepše vreme, ali pa malce potolci po škatli, samo ne s kladivom da je ne razbiješ. Samo prej ali slej bo treba zamenjat.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.727
45
48
Če vergla, pa ni efekta, poglej/zamenjaj indikator mrtvega hoda (mislim, da se tako reče). Ta je na ohišju vztrajnika.
Akumulator je OK?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.765
3.621
113
Ne spomnim se točno ker je že več kot 10 let tega, ali so menjali "kovinski" ali "plastični" del, mislim da kovinskega, išči pod UCH unit. Če se prav spomnim je bolj ali manj direktno spodaj pod volanom, če bi nogo dal na sredino bi s kolenom direktno butnil vanj. Ne vem, mal poglej. Bili pa so enaki simptomi, pol ure si moral drkat, odklepat in zaklepat avto, da je lučka nad volanom nehala/začela pravilno ne/utripat. Potem je vžgal in delal brez problema, sicer pa ne.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.042
9.137
113
EU
Imobilizator ti onemogoči samo zaganjač?
Zaganjač (rele) preveži direktno na rele za kontakt ključa.
grims-1.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Mel isti problem... Dokler je rdeča lučka utripala ga nisi mogu nikakor zalaufat - ko je ugasnila (imobilizator) je pa zaverglu... Rešitev: nismo je našli in smo žvel s tem, da si kdaj pa kdaj mogu pač počakat določen čas predn si se odpelu
wink-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Vergla kakšno sekundo ali dve, potem neha. Približno toliko časa, ko drugače ugasnejo lučke. Samo če čakam, se ne zgodi nič...

Akumulator bi moral bit OK. So drugačni simptomi, če je aku fuč...

Moram spremljat lučko imobilizatorja. Se mi zdi, da je skozi gorela in ni ugasnila, niti utripala...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Probaj ga z maxibrilom vžgat (če ga lahko pripraviš do tega, da zavergla). Samo toliko, da vidiš, če motor zalaufa. Če bo laufal na maxibril, potem lahko z veliko verjetnostjo izključiš napake na motorju in elektriki okrog njega in gre zelo verjetno za težavo z imobilizatorjem, kot so že omenili. Kako to rešiti ... verjetno, da ni druge kot servis ali nekdo z original Renault Clip testerjem. Baje se da imobilizator izklopiti, s tem da na pooblaščencu tega ne bodo naredili (ne smejo).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Maxibril špricaš v airbox. Stara fora mehanikov za hitro "diagnostiko". Ampak če praviš, da je vžgal ... se opravičujem, sem spregledal ta del.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.452
1.382
113
No, včasih se je temu reklo eter, oz. štart sprej.

Mimogrede, njegova uporaba na hot-wire LMMjih je bila prepovedana. Kako je z današnjimi hot-film LMM pa se mi sanja ne.
 

B81

22. jul 2007
35.031
9.295
113
Imeli podobno zadevo, ob prodaji napisali, da ob asno ne trzne, ded rekel, ni problema...prisel, ni vzgal, je z metlo butnil v starter, ki je spodaj spredaj na sredini in je vzgal. Tako da pri nasem je bil starter, simptomi pa isti.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Priklopi na drug akumulator (kleme)

Če se zgodi da ne začne verglati, potem je nekaj s štarterjem ali maso
Če vergla ampak ne vžge ... potem pa je lahko več stvari

Senzor mrtve točke
Senzor odmične
Slaba masa/napetost na električni napeljavi (na injektorjih,..)
injektor/ji

...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.735
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Clio 2004 je že faza 2, ki ima vgrajen UCH. Pri okvari blokade motorja rdeča lučka pri kontaktu hitro utripa ali pa gori, avto pa ne vergla. Če avto vergla, a ne vžge, je napaka drugje. Cliote pred 2001 (faza 1) se da brez problema dekodirat (izključit blokado motorja), pri fazi 2 in kasnejših fazah pa je malo bolj komplicirano, ker je v večini primerov potrebno dodatno vgraditi emulator.
 

B81

22. jul 2007
35.031
9.295
113
Na spletu obstaja ena zadeva, ki se priklopi na motorni računalnik, sem gledal. Je to to?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj nista 2 senzorja ponavadi krivca za to? Eden na menjalniku in eden na odmični gredi? Nista baš neki denar...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.435
4.420
113
49
Na sončni strani ALP
Miško zopet ni želel odpeljati iz parkirišča. Tokrat je bil trmast bolj kot včeraj.
cry12bpy.gif

Razdrem varovalke v kabini, varovalke pri mašini, premrdam releje, konektorje pa NIČ...
crazy1.gif


Uskoči kolega z računalnikom, nekaj brska po tablici nakar lučka za blokado motorja ugasne.
In miško veselo zabergla. Na računalniku pa jasno nobene napake...
rolleyes-1.gif

Počasi in vztrajno mi najeda živce...
10.gif