Qtek 9090 - WM6 ROM Upgrade

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
OK, zdaj mam pa eno veliko tezavico. Imam dve bateriji. Danes zjutraj sem menjal baterijo in po menjavi baterije mi enostavno vec noce sprejet passworda za zagon. Password je 100% pravilen, ker ga imam istega ze par let. Kaj mi je storiti?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Če si rom updatal .... se je verjetno tudi pass resetiral pozkusi s privzetim
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Ja odpeljalo se mu je ko si menjal baterijo ... na xda developers je kar nekaj uporabnikov, ki imajo enake težave ...
kolikor sem uspel prebrati pomaga samo hard reset z N/y/y proceduro - karkoli že to je ...
Obstaja tudi neki patch, ki potem preprečuje izgubo passworda.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=328022

Malce še prebrskaj po forumu, če je kaka druga rešitev...
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ja, sem tudi jaz ze zadnjic nasel resitev tezave. Problem je, ko odstranis baterijo....potem pomaga le hard reset in ob bootu nastavitev n/y/y (da popuca registre, itd...). Sedaj sem si pac izklopil password...vendar to se vedno ne resi tezave ob menjavi baterije. Kljub temu se mu zmesa in mi neha delat GSM del. Pa sem tudi za to nasel "resitev". Procedura zamenjave baterije je taka:
-reset
-zamenjas baterijo
-vklop
-takoj po vklopu reset..in takoj po naslednjem vklopu se en reset...
in voilla...podatki ostanejo!!
smile-1.gif


Ni ravno prakticno...je pa boljse kot nic. Sem pa heavy user dveh baterij...ker ga uporabljam za telefon, navigacijo, dlancnik, obtezilnik papirja, pa se kaj...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, pa tile ROMi pašejo tudi na druge klone bp?
Ker enkrat sem nekaj gledal, pa sem potem raje pustil pri miru vse, ker je bilo kar nekaj omejitev.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ne vem. Sej v osnovi je ista stvar. Ne?

Te tezave ima marsikdo na netu. Bom zatezil malo na mikisoft...kako bi se to dalo resit..ce kako...pa ce je to bug v WM ali samo v tem romu.
 

frk

Zelenc'
23. mar 2008
2
0
1
mb
pozdravljeni,

potreboval bi malo pomoči. pred kratkim sem napreč kupil qteka 9090 in sedaj bi si ga rad nadgradil na WM6.
poskušal sem po napotkih xda-developers vendar mi nikakor ne uspe.

kaj bi lahko kdo napisal korak za korakom kako moram to naredit, pa če še ima mogoče kdo kaki dober ROM na zalogi, da prilepi file.

lp
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Če nimaš izkušenj s tem, raje ne počni tega. Imam dva, na enem imam WM6, na drugem WM2003SE. Za testiranje navigacij sta oba v redu, za kaj drugega pa ju ne uporabljam. Po daljši uporabi sem pri WM6 opazil samo malo boljše povezovanje z BT napravami, vendar moram kljub temu vedno ponovno nastavljati COM port. Pri WM2003SE se mi občasno resetira, kadar uporabljam MioMap, vendar tu po moje ni kriv OS, temveč MioMap.