Pustolovski park v Sloveniji

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Ima že kdo kakšne osebne izkušnje s temi pustolovskimi parki v Sloveniji? Predvsem me zanima za te na drevesih. Jih je kar nekaj, pa po opisu je kar težko izbrati, kam bi ta male zapeljal.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Kamp Menina
- veliko zip-linov, plezaš nad prikolicami in šotori (zanimiva izkušnja). Tudi varianta skakanja v jezero iz tarzanke (kopalke). Ta večji je bil tam že 2x. Užitek.

Bukovniško jezero
- ta zahtevne proge so zahtevne tudi za odrasle (malček pod 140 cm ne pride čez). Malčka uživala na polno.

Betnava
- srednja žalost. Z enim varovalom si ves čas pripet in ni možnosti "preskakovanja". Če kdo zmrzne, čakaš.... Najzahtevnejša proga ni delovala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Bil na Celjski koči in na Krvavcu.
Krvavec se mi je zdel bolj zahteven. Ali pa damo zato ker je bil prvi in sem potem na celjski ze vedel dolocene fore.
Moram probat se GEOSS. Otroci z odlicnim spricevalom do konca julija imajo misim da 20% popusta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Mojih 5c...

Menina je ok za manj zahtevne hitro si cez, je pa res da je zipkov pol okol jezera se in se otrokom zdi fajn....v menini je bilo meni se najbolj vsec ko sem plezal na smreko pa se pol dol vrgel :) ...bled nic extra, krvavec soliden...GEOSS pa meni top - je pa res da je tudi najbolj zahteven in imas potem za zadnji dve progi omejitve ( otroci ne bodo sli ) tako da praviloma enkrat na leto pade Geoss
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Tudi jaz sem bil na Vačah (geoss) in mi je bilo top. Ostalih ne poznam, tako da težko primerjam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Betnavo maribor so letos prenovili, dodali nekaj novih elementov.

geoss je super , za vse se nekaj najde, tezke so res tezke.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Vurberk se tudi splaca sprobat. Je narejen na 3 nivojih. Pa kar nekaj ima zanimivih dodatkov oz. Orodij na najtezjem nivoju. Je pq po moje najtezji za vecje otroke (najstnike) in odrasle.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Bil na Bledu in v Vačah (Geoss).

Bled je bolj tako tako, nič kaj pretresljivega, mogoče tudi za to, ker na prvi obisk smo opravili pa v Geossu. Ta mi je pa vrhunski, kar zahtevni poligoni, huda višina, skratka top. Res pa, da če greste z otroci, je sistem na Bledu malce bolj varen, ker ni nobenega pripenjenja vmes. V Vašah se moraš na vsakem drevesu odpet in zopet pripet, sicer je dvojno varovalo ampak vseeno se predvsem otrokom tudi hitro zgodi, da obe zajli odpne preden je eno že prepel. Na Bledu pa je sistem kjer si pripet od začetka do konca trase.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
GEOSS absolutno. Vrhunske proge, za otroke do ultra športnikov. Pa sredu hoste na hribu za poletje odlična lokacija. Če se ne motim sprejemajo samo gotovino, da se ne boš zafrknil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
GEOSS absolutno. Vrhunske proge, za otroke do ultra športnikov. Pa sredu hoste na hribu za poletje odlična lokacija. Če se ne motim sprejemajo samo gotovino, da se ne boš zafrknil.
Ce bi kdo rad nadaljeval odklop v naravi, imate blizu geossa https://www.enter-point.com/sl/izletniskakmetija-prlavric kjer lahko spite v avtodomu, glamping, sotoru, app....
Nisem se testiral, vem pa da je to sredi nicesar.
Najbrz se še z dimnimi signali sporazumevajo s sosedi. Upam da nimajo tako navitih cen kot turisticni kraji (100-300+ za app). Imam njihov bon ki sem ga pred dvemi.leti dobil na lokalni veselici...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Bled in maribor imata isti sistem..na bledu je pred leti ena dol padla (pozabla pripet), zato so šli v ta sistem, ko se zaponka vleče poleg od štarta do cilja..
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Bili včeraj v GEOSu. Zmanjkalo pasov in smo čakali okoli 1/2 ure, da so nas počasi začeli opremljati.
Proge zanimive, ne pretežke, kar nekaj spustov po jeklenici... Dve najtežji sta za otroke nad 15 let,
ostale pa je naš 11 letni tamau z lahkoto obdelal.

Preizkusili tudi ZIP Line Slovenija - BOVEC. 5 jeklenic 500-700m, skupaj okoli 3200m. Top hitrost tudi okoli 50-60 km/h.
Adrenalina polno, ko "letiš" 150-200m nad dolino Krnice med Kaninom in Rombonom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Mi smo tudi šli v GEOSS in lahko le pohvalim. Je bilo odlično. Ta mala dva uživala na polno.
Edina kritika je na to, da se naj bi obiskovalci sami odločili, če so sposobni za kakšno stezo. No, tako smo pri 12+ stezi čakali 20 minut, da je debilen tatko spravil dol 6 letno hčerkico, ki je na prvi postaji doživela histerični napad. Potem smo pa poslušali 20 minut prošenj in ne vem česa še, da jo je končno spravil tiste 3m dol. Jao ej.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Mi smo tudi šli v GEOSS in lahko le pohvalim. Je bilo odlično. Ta mala dva uživala na polno.
Edina kritika je na to, da se naj bi obiskovalci sami odločili, če so sposobni za kakšno stezo. No, tako smo pri 12+ stezi čakali 20 minut, da je debilen tatko spravil dol 6 letno hčerkico, ki je na prvi postaji doživela histerični napad. Potem smo pa poslušali 20 minut prošenj in ne vem česa še, da jo je končno spravil tiste 3m dol. Jao ej.
Mi smo tudi cakali na rdeci progi k so enega resevali iz veliiike visine. Nazaj ni mogu je slo samo naprej, histerija. Ampak froc ni kriv, ni sploh vedel verjetno da je tako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Seveda ni froc kriv. Krivi so starši-butlji, ker njihovi sončki so pa nadpovprečni. Potem jih pa taka zadeva postavi na realna tla.
No, verjamem da si je tisti tatko zapomnil poglede nas vseh. Upam, da ga bo spametovalo.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Mi smo tudi šli v GEOSS in lahko le pohvalim. Je bilo odlično. Ta mala dva uživala na polno.
Edina kritika je na to, da se naj bi obiskovalci sami odločili, če so sposobni za kakšno stezo. No, tako smo pri 12+ stezi čakali 20 minut, da je debilen tatko spravil dol 6 letno hčerkico, ki je na prvi postaji doživela histerični napad. Potem smo pa poslušali 20 minut prošenj in ne vem česa še, da jo je končno spravil tiste 3m dol. Jao ej.
Od katere starosti naprej so pa ti parki priporočljivi?
Naš 6-ko je kar adrenalinec. Velikokrat bolj kot jaz, ampak vseeno se mi ga zdi brez veze vleči nekam, kjer bo too much zanj ali pa bo morda vseeno oviral druge?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Od tiste starosti naprej ko ti zaupa in ko zna preklapljat karabin. Zaupa zato, da bo verjel ko mu boš dajal navodila in rekel, da se mu nič ne bo zgodilo ;) V enih so kar veliki ti karabini in jih otrok s težavo stisne. Načeloma pa vsaj nižje proge komot naredi, moji dve sta pri teh letih v MB prvi 2 progi obvladali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Od katere starosti naprej so pa ti parki priporočljivi?
Naš 6-ko je kar adrenalinec. Velikokrat bolj kot jaz, ampak vseeno se mi ga zdi brez veze vleči nekam, kjer bo too much zanj ali pa bo morda vseeno oviral druge?
Komot greste v GEOSS. So proge prav za njih. Sicer se pa strinjam z ribicija -o.