Pula - Mali Lošinj

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Bliža se čas dopustov, pa mal planiram.
Kot se zaenkrat obeta bo plan naslednji par dni v Puli, pol pa še kak teden na Lošinj.
Ko sem gledal koliko je iz Pule do Lošinja, mi googlemap vrglo, naj se v Puli zbašem na trajekt za Lošinj.
Problem je, ker te linije nikakor ne najdem, da bi vsaj okvirno videl koliko bi prišlo, pa kdaj bi prispeli na Lošinj, pa koliko časa bi trajalo vse skupaj, pa. . . .
Se komu sanja, če res sploh vozi trajekt na tej liniji?
Našel sem samo katamaransko povezavo, kar pa ne bo šlo, ker bom na Lošinju tudi rabil avto
grin1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Ni trajekta je samo katamaran ki pelje do Cresa in Lošinja. Sicer pa narediš tistih 20 km proti Reki pa imaš trajektno povezavo s Cresom. Valbiska al nekaj takega se imenuje kraj.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Ne poznam, do Lošinja imaš trajekt edino na J do Zadra, preko Silbe in Oliba.

Zate pride v poštev linija Brestova - Porozina, iz V obale Istre do Cresa in potem z avtom do Lošinja.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Brestova - Porozina, ja to poznam. tu sem šel po navadi čez.
Saj pravim, ko sem gledal, koliko časa bi/ bom porabil za to pot, mi je vrglo ven, naj se v Puli vkrcam na trajekt za Lošinj, pa sem mislil, da je kaka povezava, pa da ne vem. Ker kot tam ven vrže 2 urci in pol na ladji je ipak bolje kot tri urce in pol na razbeljeni cesti.
pa še za deco bi bilo bolje in lažje in bolj zanimivo. . .
grin1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.881
2.182
113
mnogo let nazaj je tam res vozil trajekt oz ena taka lušna ladjica Marina... kot otrok sem se velikokrat peljal na tej relaciji... lansko leto sem imel podobno idejo kot ti vendar linije nisem več našel
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.752
645
113
Ne vem če je letos še, lansko in pred lansko poletje je bila redna letalska linija ob obali. Pula - lošinj - zadar - ......
Cena mislim da je bila sitnica enih 150 al 200 kun
subvencija države. Pogle če je to še aktualno.

lp D
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Boste debatiral o pravopisu, al mi bo kdo povedal kako najlaže in najhiteje "da Pola a Lussinpiccolo"
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
gres v Verudo v marino in prosjacis vse jahtase in jadralce kdo te vzame s seboj preko kvarnerja.....
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Vsedi se v avto in boš v dobrih treh urah na Lošinju. Še dan izbereš med tednom zjutri, da se morebitnemu čakanju na trajekt izogneš in si zmagal. Druge variante verjetno sploh ni, če želiš imeti avto na Lošinju.
smile-1.gif


lp