PS4

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.950
9.633
113
nazadnje ko sem bral je PS4 zamrznjen..
enostavno so ugotovili da ni smisla prehitevat...PS3 je zdaj dodobra uveljavljen, iger je in bo dobrih grafično nadmočnih povsem zadosti še za par let naprej
wink-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sedanje igre še zdaj nemorajo "dat švicat" konzoli tok je dodelana, tako da 4ka bo pomoje okol 2015 nič kaj prej.

Bi pa znal presenetit mikro s kakim xbox720
smile-1.gif
(spet samo dodelane zadeve da ni ringa, BR player, kak morilski terabajt disk,
to pa je to)

Konzole majo dovolj lufta, oz. igre še zdaleč niso zakomplicirane toliko kolikor je delovna meja konzole.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Sedanje igre so enake kot pred stirimi leti in so namerno narejene (= omejene) tako, da se lahko delujejo na teh zastarelih konzolah (XBOX360, PS3 in prihajajocem novem Wiiju). Omejitev je ponavadi v stevilu slicic na sekundo (FPS; medtem ko jih ima ista igra na PC lahko poljubno, kolikor HW zmore, so na konzolah omejene na 30 in nizjo locljivost od FullHD). Kar ni nic cudnega, glede na to, da so tehnolosko ostale v letu 2007, racunalniki so pa sli naprej.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ampak tudi "omejena 2007" tehnologija ima po mojem mnenju čisto dovolj dobro grafiko za še par let, itak je igralnost isto kar naredi igro! Na živce mi grejo ljudje, ki si kupujejo najdražje kište vsako leto, da imajo nekaj frejmov na sekundo več kot sosed - ali pa se res toliko bolj uživa v špilu?!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Meni grejo na zivce ljudje, ki nocejo vec voziti volovske vprege. Ne samo, da je lazja kot BMW X5, tudi njivo lahko orjes z njo !
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Današnje "top" igre so postale itak nezanimive. Imajo isti problem kot filmi. Že res, da so efekti na nivoju pa grafika taka, da 2x poštudiraš če se hudič ki res ne odvija, ampak kar se tiče pa zgodbe so pa poraz.

Primer. wormsi, grafika nikakva, ampak še danes, če je na obisku par kolegov, veliko rajši igramo wormse kot pa kakšen COD. Še en primer: deluxe ski jump. Ma takšnih iger je ogromno.

Štos je v tem, da danes igre delajo iz ljudi samotarje in ti rata bedno biti v neki igri dober, ko pa se ne moreš nobene "pohvaliti".
Včasih pa je bil glih v tem štos, da smo se dobili kolegi na kup vsak svoje pivce, pa koji je jači =)
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Meni grejo na zivce ljudje, ki nocejo vec voziti volovske vprege. Ne samo, da je lazja kot BMW X5, tudi njivo lahko orjes z njo !
Primerjava pa ni ravno na mestu a?
crazy1.gif

Se pa strinjam z djpikyom... Kje so danes igre v katere res padeš noter zaradi igralnosti, zgodbe... Vse(no večina) gre na isto foro in pa kdo bo naredil boljšo grafiko...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Kaksna primerjava ? Jaz sem malkolmu razlozil zakaj so danasnje igre take, kot pac so (iz tehnicne plati), torej zakaj se pri konzolah ne naredi tako, da bi nekdo izdal igro za doloceno konzolo, ki res ne bi tekla gladko, ampak bi imela recimo samo 7.3 fps. Pri konzolah to pac ne gre, igre so namerno omejene in seveda vse delujejo normalno.

Ti si napisal nekaj, kar ni imelo nobene zveze z mojim odgovorom, o tem kako da so stiri leta stare konzole "dovolj dobre" in kaj da gre tebi na zivce. Ker ocitno tema ni sla vec naprej o PS4, spekulacijah o njenem izidu in razlogih za njen ne-izid kar zdaj, ampak o tem kaj se komu zdi fino ali pa kilavo, sem urno pristavil se sam svoj piskercek in napisal kaj se meni zdi dobro oz. slabo
smile-1.gif
Volovske vprege so top $h1t !
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.950
9.633
113
po nekih informacijah bi naj začeli s ps4 drug let , čeprav realno pred 2013 je ne bomo uzrli..sicer pa je to čez leto in pol, že.