Prtljažni kovčki in velike hitrosti

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Zanima me, kakšne so predpisane hitrosti s katerimi se še lahko pelješ z prtljažnim kovčkom.
Sam imam kovček Kappa 46l, vendar nikjer ne zasledim podatka o max. hitrosti katero dopušča...
Ali kdo kaj ve o tem?

Lp, Kadunc
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V samem kovčku piše max homologirana brzina - nalepka (za Givi, ki je sorodna firma je to 120km/h) ter teža.
Pa tudi v navodilih, ki si jih dobil poleg.

Vendar pa težav z višjo brzino od 120km/h ni. Nekako je kovček tudi za hrbtom voznika, tako da tudi ne dobi direktnega vetra.

Vsekakor pa verjetno ni pametno voziti z njim 200+.

Skratka kufer je narejen, da v mejah omejitve nima kaj biti, glede ostalega pa si itak v prekršku
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Ja 130km/h sem se že peljal in ni nobenega problema, več se pa ne upam...
Se pravi najbolje, da tako tudi ostane
rolleyes-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Imam givi 52. Stestiran tudi pri 200 in v njem 20kg. Ampak ni ravno najboljši občutek.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Imam Kappa zadevo in sicer 48l in sem tu in tam tudi peljal z njim 200km , seveda za kratek čas .... samo toliko da sem "preluftal" motor. V navodilih za montažo vse lepo piše, da se lahko z njim pelješ 120km/h, ter koliko lahko zadevo obremeniš. Verjetno se nisi zavzel. Edini prblem nastane, ko se želiš peljat prostoročno, potem pride do vibracij sprednjega kolesa, drgače pa seveda po omejitvah in nč bat!
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Stranski kufri in zadnji kufer, vse home made. Po AC tudi 160, nobenih problemov z vodljivostjo ali tresenjem krmila. Malo že tudi teža naredi svoje, da drži smer...
 
Nazadnje urejeno: