Prosim pomoč garmin 2457

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Nabavil sem garmina 2457 in sem mu ne vem kako izklopil satelite . vklopljena je simulacija GPS. Kako zopet vklopiti, da bo iskal satelite?
Hvala
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Hvala za odgovor, vendar tam kjer je oznsčens simulacija se je ne da izklopit - ne reagira, meni je siv in kljukica ostane ne glede kaj počnem. Tudi po iklopu naprave ( izklopi se sama, ročno ne gre) situacija ostane enaka. Še ena podrobnost, če kaj pomaga: naprava na zemljevidu kaže, da je v Ameriki, čeprav je naložen samo originalni evropski zemljevid.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti si vklopil simulacijo GPS ali slučajno Demo način?
Če si vklopil Demo potem ti preostane samo reset naprave ( ob vklopu držiš desni spodni kot zaslona in ko te vpraša, če želiš počistit vse podatke stisneš DA)
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
HVALA, imel si prav, vklopljen je bil demo. Čist nov uporabnik, nisem ločil med demo in simulacijo.Ko se srečamo, ti dolgujem sixpack.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
No sedaj boš vedel kako prepoznaš demo način ali gps simulacijo
wink-1.gif


Pri gps simulaciji imaš možnost le to vklopit ali izklopit.
Pri demo pa je kar nekaj gumbov neaktivnih, med njimi tudi ta za simulacijo kot si že ugotovil.

p.s.
Glede na to, da si napisal, da si čisto nov uporabnik bi ti svetoval tole:

Naredi kompletni backup naprave ( tudi mape .System ) tukaj si lahko pogledaš kako prikažeš skrite mape in kako nastaviš MTP na mass storage: wiki

Backup narediš na način kopiraj/prilepi in si shraniš nekam na varno na Pc. ( v backupu ne rabiš teh datotek: gmapprom.img in teh map: ASR, Sid ).

In najbolj pomemben del, ki ga velika večina nikoli ne naredi je pa v tem paketu, vendar za ta postopek rabiš SD kartico. Klik
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Še enkrat: HVALA. Res sem čisto nov- ampak samo za navigacijske naprave, drugače sem že krepko amortiziran. Jutri potujemo na Češko, tako da bom kopije vseh datotek naredil ko se vrnemo enkrat konec drugega tedna. Do takrat pa upam, da bo Garmin zdržal brez problemov, pa tudi vklapljal ne bom neznanih funkcij. SD kartico moram pa tudi še nabavit, Garmin ima mini, jaz pa imam za fotoaparat same normalne velikosti. Če mi pa kaj ne bo jasno - glede kopiranja - bom pa pač vprašal, če lahko na privat, da ne mučim ostalih obiskovalcev foruma.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če te bo kaj zanimalo samo vprašaj
wink-1.gif

Velja pa tudi tista SD iz telefona, če jo imaš, ker rabiš SD v nuviju samo toliko, da ti naredi backup potem jo lahko vzameš ven.

Glede na to, da pa so karte in dodatki stalno večji in če boš nabavljal SD za nuvija, vzami vsaj 8Gb SD in class 6 ali 10, se pozna, ko kopiraš podatke iz SD na Pc ali obratno
wink-1.gif
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Ne bo šlo. Telefon sicer imam, ampak takega brez kartice. Sem še tista generacija, ki ima telefon za telefoniranje, fotoaparat pa za slikanje, pa vsi aparati morajo imet mal večje črke in mal večje gumbe.
Bomo kopirali, ko se vrnem. Še eno vprašanje: a direktno iz garmina na PC s komanderjem pa ne gre?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.817
817
113
MB
Še jaz bi imel vprašanje, ampak za 2595 LMT.
Pri Backup nisem rabil iti v cockpit za videnje skrite mape, ampak je mapa bila vidna že z samo spremembo v Windows-ih. Je bilo to dovolj?
In pa, kaj jaz tudi moram narediti Backup regij, tako kot si svetoval @Buli. Če moram, bi te prosil za navodila.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@bula

S total commander lahko kopiraš, važno je da imaš identično kopijo datotek na Pc kot so na nuviju, če ti kdaj zašteka in nimaš več dostopa do njega potem po popravilu samo ta backup, daš nazaj gor in dela.

@luciano
Ponavadi brez da nastaviš na mass storage .System mapa ni vidna, če pa je je pa še toliko boljše
wink-1.gif

Backup regij ni obvezen ampak pride zelo prav, če ga imaš, ko naprimer naletiš na napako, da TMC antena ni priklopljena, čeprav jo imaš priklopljeno.
 

kreda

Zelenc'
13. jul 2014
8
0
1
Tudi jaz imam problem pri varnostni kopiji. Kupil sem nuvija 2547LMT. Z garmina sem skopiral datoteke na disk tako kot je opisano tukaj. Ko sem hotel narediti še backup regij se je zataknilo. Datoteke sem razpakiral na SD kartico, dal kartico v garmina in ga prižgal. Garmin se je kmalu resetiral in se ponovno zaganal. Potem sem ga normalno ugasnil in odstranil kartico (datoteke *.bin se nahajajo na kartici).
Ko sem garmina hotel ponovno prižgati ne reagira več. Naprava se ne prižge, niti računalnik ga več ne prepozna, ko ga priklopim preko USB kabla. Priklopil sem ga tudi na avtopolnilec ampak brez uspeha (naprava se ne prižge, tudi če držim gumb za vklop 20s oziroma 60s). Kaj še lahko naredim? Ali naj ga nesem nazaj v Leclerc (kupljen je bil v četrtek), da naj mi ga zamenjajo?

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
V tej temi so datoteke za backup nuvija 2457 ti si napisal, da imas 2547 to sta popolnoma razlicna modela.
Ce si uporabil paket iz te teme potem je edina resitev, da ga gres menjat.

Ko bos v trgovini pa jim povej, da si ga kupil za rojstnodnevno darilo in da ko ga je slavljenec hotel vklopit se naprava ni prizgala in tudi popolnjenju ne in da so ti prodali nedelujoco napravo.
 

kreda

Zelenc'
13. jul 2014
8
0
1
Hvala za hiter odgovor. Bom poizkusil. Bega pa me naslednje rar datoteka za backup regij, ki je podana na tej strani se imenuje "backup regij nuvi 2xx7.rar" in po imenu sodeč je primerna tako za model 2457 kot za model 2547. (razlika med njima je kolikor zastopim poleg velikosti zaslona še ta, da ima 2547 samo karto centralne evrope in ne celotno evropo).

Ravno tako naj bi datoteka naredila samo backup določenih datotek na sd kartico (ki so se tudi uspešno skopirale na kartico) in naj ne bi spreminjala naprave? Celo postopek backupa je potekal ok in naprava se je po resetu normalno prižgala in delovala, ko pa sem jo ugasnil in nato čez 1h priklopil z usb kablom na računalnik pa se ni več prižgala.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hvala za opozorilo, sem površno čital glede na pozno uro
redface-1.gif
in pravilno si ugotovil, da sta to modela iz iste serije oziroma, da je za njiju ista datoteka za skenirat in da ne bi smelo priti do napak.


Res je, ta datoteka samo skenira in ničesar ne vpisuje v samo napravo, tako, da zaradi skeniranja se naprava NE more poškodovat.

Si probal odstranit SD kartico iz naprave in napravo nato vklopit?
Baterija je bila čisto polna, ko si skeniral?

Probaj jo pustit na polnjenju kako uro in nato idi v kak temen prostor in poglej, če se bo ob robu zasvetil zaslon, ko boš stisnil gumb za vklop.
 

kreda

Zelenc'
13. jul 2014
8
0
1
Hvala še enkrat za pojasnilo. Sem se kar malo oddahnil
smile-1.gif
Torej je moralo crkniti nekaj v napravi (še zmeraj pa nisem prepričan, da bi si na novi napravi ponovno upal narediti backup regij?)

Napravo sem ravnokar nesel nazaj v Leclerc in jo bodo poslali na servis v Šenčur, da potrdijo, da je nedelujoča (v takem primeru mi jo bodo zamenjali oziroma vrnili denar). V 8 dneh me bodo obvestili kako in kaj.

Drugače pa sem napravo, po prvem vklopu (baterija je kazala polovično napolnjenost) izklopil in za ca. 7 ur preko USB kabla polnil na računalniku. Nato sem naredil backup datotek iz naprave in še potem backup regij po opisanem postopku. Po končanem backupu regij se je naprava restartala in normalno delovala. Potem sem jo ugasnil in odstranil SD kartico (če kartico pogledam v čitalcu na računalniku imam na njej v direktoriju Garmin 4 datoteke --> reg_139.bin, reg_140.bin, reg_34.bin in reg_41.bin).

Po ponovni priključitvi na računalnik se ni več prižgala, ravno tako ne na gumb za vklop ali pri priključitvi na avtopolnilec (poizkušal sem narediti tudi hard reset naprave, ampak se nikakor ni prižgala ali kakorkoli reagirala). Dodatno pa sem jo preko računalnika pustil priklopljeno še kakšne pol ure. Ko sem jo poizkusil prižigati nisem nikjer ob robu opazil, da bi zaslon kakorkoli zasvetil.

Sedaj moram počakati 1 teden in držati pesti, potem pa javim, če so jo zamenjali. A pa tisti postopek oz. skripta za backup regij je varna za ponovno uporabo na novi napravi?

Še enkrat hvala za ažurne odgovore.

Lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tista skripta je varna, ker do sedaj si 1 ki se mu nuvi več ne vklopi po skeniranju, kar pomeni, da je z napravo bilo nekaj narobe že v štartu, ko je šla iz tovarne.

Namreč to skeniranje je isto kot, če bi doma skeniral kak list, original ostane isti in nespremenjen.

Ne rabiš držat pesti, ker bodo napravo 100% zamenjali, do sedaj so zamenjali tudi naprave, ki niso bile več v garanciji, tako da boš zagotovo dobil novo, vprašanje je samo kako hitra bo pošta, če jo v ponedeljek pošljejo v Šenčur bi jo že v sredo ali najkasneje do petka moral imeti doma.

Drugače bi ti jo pa morali v Leclercu takoj zamenjat in ne pošiljat na servis, seveda pod pogojem, da si uveljavljal stvarno napako.

Ko dobiš novo napravo nam javi in ti bom naredil sveži paket s podrobnimi navodili od začetka do konca, tako da boš lahko 100000% da bo naprava potem še vedno delovala
wink-1.gif


p.s.
Prejšnji teden je imel kolega podoben primer, ko je kupil nuvi 3597 v Bigbangu.
Ko je nuvija odnesel iz trgovine ga je v avtu kar razpakiral, dal na šipo in nastavil ruto, še preden se je dobro začel peljat se je naprava izklopila in je ni več mogle vklopit.
Ker je bil še v garažni hiši od trgovine je šel takoj nazaj v trgovino in povedal kaj se je zgodilo in so mu napravo takoj zamenjali z novo in ta mu še sedaj normalno deluje.
 

kreda

Zelenc'
13. jul 2014
8
0
1
Napravo sem nesel v Leclerc v Ljubljani in rekel da se že takoj v štartu, ko sem jo vzel iz škatle sploh ne prižge. Gospa na informacijah je zapisala, da uveljavljam stvarno napako - aparat se ne prižge. Ko sem ji omenil, da naj jo zamenjajo za novo, je rekla da jo morajo najprej poslati na servis, kjer bodo potrdili, da ne deluje (lahko pa jo sam nesem na servis in potem njim dostavim dokazilo s servisa). Glede na to, da je bila kupljena 3 dni nazaj sem ugovarjal, da mi jo morajo v ca. 8 dneh od nakupa takoj zamenjati, če je pokvarjena. Odgovorila mi je, da pač oni v trgovini nimajo servisa in tega ne morejo preveriti. Torej sem jim jo pustil tam, da jo oni pošljejo na servis in v 8 dneh odgovorijo.

Hvala za vse odgovore in se slišimo, ko dobim novo napravo.

Lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.199
5.531
113
Nesel zadnjič en USB ključ......enako...pač nimajo servisa....pošlejo oni na servis....dobiš potrdilo oz nek "dobropis" s katerim izkazuješ da si predal zadevo njim na servis in ko dobiš po pošti da je prišlo iz servisa prideš po novo...

Mi je blo pa zanimivo.......ker računa z garancijo nisem našel so na INFO rekli da ni problema da lahko na Leclerk kartici vidijo in izdajo nadomestno garancijo...

Izpolnim spec. USB ključa na obrazec......in kobajagi ne najdejo tega klujča med izpiski...

Od tuge še zadnjič premečem papirje in uspem najdt garancijo za USB......najrajš bi jih
10.gif