Prometna v avtu

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Pozdravljeni
Zanima me ena stvar. Ali je res, če ti ukradejo avto skupaj z prometno, da ti zavarovalnica brez prometne ne izplača kraje (seveda če imaš avto zavarovan za primer kraje). Isto vprašanje za original zavarovalno polico? En avto namreč vozimo tri osebe in je vedno problem s prometno.
Kako je v primeru, če nimaš avta zavarovanega proti kraji...po moje je potem itak vseeno če ti še prometno ukradejo
Hvala

Hvala
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Nekaj se je govorilo, da so eni rešil zadevo tako, da je original prometna doma, v avtu pa kopija.
"Naj bi" tudi policaji to upoštevali ob kontroli (da je original doma, zaradi primera kraje)...
 
Nazadnje urejeno:

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.872
92
48
mb+ -20km
Dobro, da si dal "naj bi" pod narekovaje, ker tole ne bo držalo. Probaj pa poročaj, original moraš imeti v vozilu.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Zdravo,

Lahko je kopija. Samo mora biti notarsko overjena. Testna vozila imajo tako narejeno. Jaz imam v motorju tako narejeno pa še nisem naletel na težavo pri policajih.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Benko14 pravi:
Zdravo,

Lahko je kopija. Samo mora biti notarsko overjena. Testna vozila imajo tako narejeno. Jaz imam v motorju tako narejeno pa še nisem naletel na težavo pri policajih.

Pri naših policajih tudi jaz nisem imel problemov....pa si probal kdaj pri hrvaških ali avstrijskih?
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Dobro, da si dal "naj bi" pod narekovaje, ker tole ne bo držalo. Probaj pa poročaj, original moraš imeti v vozilu.
Dva voziva avto. V avti je čb kopija prometne (brez overitev.... S škarjami obrezana in vložena v ovitek) kar policaju tudi povem ob kontroli pred predajo prometne. Pa še ta je ”skrita” in ni v senčniku oz predalu pred sovoznikom.
Do sedaj mislim da 3x kontroliran (v 5 letih, nekoč sem bil v isti noči 3x), nikdar problemov (naši policaji).
 
Nazadnje urejeno:

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Jst ne bi tvegal s kopijo, če se voziš dosti po tujini. Ravno zadnjič sem naletel na enega zajebanega hrvaškega carinika, dobiš en dva tri kako opasno kazen. Po Sloveniji pa najbrž kopija velja, sploh če normalno razložiš zakaj ne voziš originala v avtu..
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Overjena kopija na EU in v Sloveniji še ni bilo problemov.

Je imel pa kolega barvno skopirano, obrezano in vloženo v ovitek. Je pri kontroli imel precej problemov, ker so mu očitali "ponarejanje".
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.905
113
EU
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Overjena kopija na EU in v Sloveniji še ni bilo problemov.

Je imel pa kolega barvno skopirano, obrezano in vloženo v ovitek. Je pri kontroli imel precej problemov, ker so mu očitali "ponarejanje".
Z navadno kopijo bi znal biti problem. Sem krajo registarske tablice (sprednje) pred leti prijavil policiji. Dali so mi potrdilo da lahko nekaj dni vozim brez ker se mogoče najde. So me opozorili naj si ne pišem na papir tablico in lepim na avto, ker se šteje kot ponarejanje.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mati ima kopijo, pa ji nikoli do sedaj, ob kontroli, niso težili kar se tega tiče. Pa nima overjene.
Mogoče, ker je bila samo kontrola in ne kakšen prekršek...

Edit: Logično, če greš v tujino, vzameš original s sabo...
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

rafko

Pripravnik
21. maj 2013
99
0
6
In kakšna je razlika, če je prometna v avtu? Itak če ti avto ukradejo si s prometno lahko samo obrišeš rit! Prijaviš krajo in to je to, prometna gor ali dol.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Prometno dovoljenje imam skupaj z vozniškim. V avtu je samo takrat, ko sem tudi sam v avtu.

Zakaj vraga bi bili papirji v avtu ves čas?
confused-1.gif

Da ne nsoiš še enga sranja s sabo. Vozniška je tanka kartica, gre v denarnico, prometna pa ... Poleg tega v nekaterih družinah avto uporablja več ljudi. Ona gre v službo, pusti avto v mestu, kjer ga pobere on. Kako pa prometno dostavit, če ni v avtu.

In ja, to, ali je prometna v avtu ali ne seveda nima nobenega vpliva na krajo avtomobila. Tisti, ki ga ukrade, ne ve, ali je v avtu ali ne in zato, ker je v avtu, tega nič lažje ne ukrade. Torej ni nobenega razloga, da bi zavarovalnica težila.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Prometno dovoljenje imam skupaj z vozniškim. V avtu je samo takrat, ko sem tudi sam v avtu.

Zakaj vraga bi bili papirji v avtu ves čas?
confused-1.gif

Imaš 4 voznike in dva avtomobila; občasno se kombinira tako, da se en pripelje in A v B, drugi nadaljuje iz B naprej z rezervnimi ključi...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Prometno dovoljenje imam skupaj z vozniškim. V avtu je samo takrat, ko sem tudi sam v avtu.

Zakaj vraga bi bili papirji v avtu ves čas?
confused-1.gif




Da ne nsoiš še enga sranja s sabo. Vozniška je tanka kartica, gre v denarnico, prometna pa ... Poleg tega v nekaterih družinah avto uporablja več ljudi. Ona gre v službo, pusti avto v mestu, kjer ga pobere on. Kako pa prometno dostavit, če ni v avtu.

In ja, to, ali je prometna v avtu ali ne seveda nima nobenega vpliva na krajo avtomobila. Tisti, ki ga ukrade, ne ve, ali je v avtu ali ne in zato, ker je v avtu, tega nič lažje ne ukrade. Torej ni nobenega razloga, da bi zavarovalnica težila.

x2 ... Edino zavarolno polico je dobro imeti doma, v avtu pa kopijo.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
In kakšna je razlika, če je prometna v avtu? Itak če ti avto ukradejo si s prometno lahko samo obrišeš rit! Prijaviš krajo in to je to, prometna gor ali dol.
Ti si lahko solze obrišeš s prometno ko boš jokal za svojim avtom, banda ki pa ima tvoj avto in prometno, pa ji prometna najbrž ne bo v napoti.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik rafko pravi:
In kakšna je razlika, če je prometna v avtu? Itak če ti avto ukradejo si s prometno lahko samo obrišeš rit! Prijaviš krajo in to je to, prometna gor ali dol.
Ti si lahko solze obrišeš s prometno ko boš jokal za svojim avtom, banda ki pa ima tvoj avto in prometno, pa ji prometna najbrž ne bo v napoti.


confused-1.gif