Prodaja vozila izločenega iz prometa

koxic

Zelenc'
25. feb 2012
5
0
1
Vozilu, registriranemu in zavarovanemu do junija letos, so policaji decembra lani pobrali tablice zaradi letnih gum. Avto bom zdaj težko spravil čez tehničnega (podvozje) ne da bi investiral vanj mnogo več, kot je vreden (letnik 98). Žal pa mi ga je dati v prešo, ker ima še dobro (zamenjano) mašino. Sam nimam časa niti prostora, da bi ga prodajal po delih, si pa mislim, da bi se komu splačalo ga odpeljati.
Zanima me, kakšen je najpametnejši postopek prodaje takšnega vozila, ali naj ga takoj odjavim iz prometa in čakam kupca? Ali lahko zahtevam povračilo zavarovanja od dneva, ko avto ni več registriran ali odjavljen?
Hvala!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Zavarovalno vsoto delno dobiš nazaj, prav tako cestnino z nekaj hakeljci (odvisno od dobe preostanka v mesecih)

Kot je markoman napisal, prodaš celega.

Plan B je znanemu mehaniku dati za pivo, da ti ga spravi skozi tehnični pregled, če smatraš da napake na podvozju niso usodne.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Vprašanje je koliko je za investirat v to podvozje...jaz imam tudi avto letnik dec.99 pa nimam nič težav..razen plini mi grejo glih za glih skozi.
Imam pa tudi jaz en evto ki je odjavljen s prometa...tehničnega naredi brez težav....čakam pa da se najde kak kupec ali pa kaj jaz vem kaj bo s tem avtom. Samo ne ga dat ciganom za staro železo....ker pri odjavi vozila s prometa si napisal kje bo avto stal..tako da v vsakem primeru naredi kupoprodajno ali pa darilno pogodbo ,da ti ne pride enkrat kdo pogledat pa vprašat kje je avto oziroma v katero lukjo si ga vrgel.
 

koxic

Zelenc'
25. feb 2012
5
0
1
Sem ga dvakrat že tako spravil, zdaj pa mehanik pravi, da ni več šans, ker so na tehničnih strožji zaradi zadnjih “škandalov“ plus ker nima tablic, tj. so ga odstranili policaji.

Zanima me, kaj naj glede cestnine in zavarovalnine storim zdaj? Ali naj najprej čakam na morebitnega kupca in takrat urejam te stvari?
 

koxic

Zelenc'
25. feb 2012
5
0
1
Nimam prostora, zato bi ga rad čimprej dal naprej. Torej ga moram na UE čimprej odjaviti iz prometa in ga potem poskušam prodati? Moram tudi v takem primeru prodajo opraviti na UE, enako, kot če bi prodajal registriran avto? Če je avto v voznem stanju, ali ga kupec lahko odpelje z začasno tablico, ali so kakšne restrikcije glede tega?
Nimam izkušenj s prodajo, vse avte sem kupil še registrirane, prejšni avto sem dal v odpis plus zdaj so novi predpisi ...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Prej, ko ga odjaviš, več boš dobil nazaj zavarovanja in cestnine. Vračilo se namreč računa od dneva odjave.
Ne vem, kaj si čakal od decembra.
 
Nazadnje urejeno:

koxic

Zelenc'
25. feb 2012
5
0
1
Tehtal stroške ponovne registracije ... Kje in kako se povrnejo zavarovanje in cestnina?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Zavarovalnino dobiš nazaj na zavarovalnici

Cestnino pa ti vrnejo na račun, ko vrneš tablice na upravni enoti dobiš potrdilo in potem čez čas še denar na račun...vsaj pred časom je bilo tako
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
166
63
Vse izveš na zavarovalnici, kjer zavaruješ avto. Ampak najbrž boš najprej moral skozi tehničnega, saj so ti bile tablice odvzete zaradi neizpravnosti vozila. A nisi znal imeti kakšnih verig v prtljažniku? No ali pa si imel gume že tako zlizane, da ti tudi to nebi pomagalo.
Pa še to... avto mora biti zavarovan neprekinjeno vsaj 11 mesecev in 1 dan, da preskočiš v naslednji premijski razred.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Od 1.7.2011 lahko vse urediš na okencu pri tehničnih pregledih, vračilo cestnine, zavarovanja, prijava, odjava, itd.
Če ti policaji odvzamejo tablice, menda dobiš kakšna navodila kako naprej z upravnim postopkom, oziroma kaj storiti? Nisem še imel takega primera, zato sprašujem.
 

koxic

Zelenc'
25. feb 2012
5
0
1
Izločen zaradi preveč zlizanega profila letne gume v zimski sezoni. Če bi uspel spraviti avto v treh dneh čez tehničnega (odprava razloga), bi tablice lahko prevzel na PP od koder je bila patrulja. V mojem primeru bi moral investirati mnogo več, kot zimske gume ...
Po treh dneh gredo tablice na UE.