Prodaja avta in zavarovalna polica

Nina

Zelenc'
16. okt 2007
8
0
1
Živjo,

upam, da mi bo znal kdo pomagati.
Oče je 3 tedne nazaj prodal avto, z zavarovanjem do junija 2011. S kupcem sta se zmenila, da mu le-ta pošlje kopijo nove zavarovalne police, kar je tudi zakonsko dolžan narediti v 8-ih dneh od prevzema avtomobila.

Oče kopije zavarovalne police ni nikoli prejel, kar pomeni, da:
- se bo kupec vozil do junija 2011 brez da bi plačal zavarovanje
- oče lahko pozabi na denar, ki bi ga moral dobiti nazaj od zavarovanja
- da pa sploh ne omenjam 50% bonifikacije, ki bi jo oče izgubil, če bi kupec povzročil nesrečo.
Ja, vem, oče je precej zaupljiv, ampak zdaj je, kar je...
Je pa vsaj podpisana kupoprodajna pogodba.

Na policiji so prijazno odgovorili, da nimajo s tem nič in ne morejo narediti nič. Na zavarovalnici podatkov ne dajejo.

A ve kdo med nami kako drugo rešitev? Seveda, brez agresije
smile-1.gif


Hvala in LP,

Nina
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Kupec je vrjetno že zavaroval avto, zdaj je samo vprašanje na kateri zavarovalnici je urejal papirje, pojdite na zavarovalnico (Triglav, Generali, Adratic) in se pozanimajte, če bi lahko dobil kopijo od tega in tega kupca,...
Mogoče sploh še ni dal narest nove prometne
Druga rešitev, zapeljite se osebno do kupca, klicanje, pošiljanje e-maila.
Recesija je huda.



 
Nazadnje urejeno:

Nina

Zelenc'
16. okt 2007
8
0
1
Masterr, hvala za odgovor, žal oče nima telefonske od kupca (1 dan po prodaji se je pokvaril telefon in so šle vse telefonske v nič
frown-1.gif
)
Emaila tudi nima, ja, preostane le še obisk na domu.

Narodnjak, imaš na ZS
wink-1.gif
Hvala
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Prevereno deluje (2 domači vozili in nekaj službenih). Recimo, če vnesem datum 18.08.2010, ko sem imel vozilo zavarovano pri AS mi prikaže pravilne podatke, prav tako ko vnesem datum 19.8.2010 odkadar imam zavarovano pri ZM tudi vse točno prikaže.

Probaj z drugim brskalnikom odpreti. Mogoče nisi dal presledka med oznako kraja in ostalimi črkami/številkami (("pravilen zapis" (to naj ne bi imelo vpliva na iskanje): LJ xx-xxx)) Lahko mi daš na ZS registrsko pa jaz probam in ti sporočim podatke, ti pa potrdi ali držijo ali ne
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Super zadeva, dela. Sem vpisal registrsko enega bedaka, ki me je par mesecev nazaj skoraj zrinil iz ceste, ko sem mu dal jasno vedet da mi grejo na qrac tisti, ki se mi nalepijo na rit avta...... pa je našlo zavarovalnico in pravi model avta
smile-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Eno vprašanje gleda prodaje avta.....mi imamo doma enega accenta letnik 96 (tam nekje) in ni več registriran...je pa avto vozen in posoben naredit tehnični brez težav......in kje je problem zdaj....včeraj mi pride en "bugar" in hoče kupit avto...hvala bogu hoče papirje in prepis...zdaj pa ne vem kaj in kako...a mi lahko nekdo napiše potek cele situacije da ne bo kaka štala po nepotrebnem.....aja...on bo avto kao zavaroval za 15 dni in tabljice menda tudi vzel za 15 dni...tehnični bi mu pa lahko jaz uredil preko enega znanca brez da se avto pelje na tehnični.

Vsaka pomoč je dobrodošla.
Hvala v naprej.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
moja agentka pravi, da najbolje da stopite po 15dneh od podpisa kupoprodajne pogodbe do upravne enote in razložite situacijo
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Tukaj si lahko pogledaš kje je zavarovano vozilo (v rubriko datum nesreče vpišeš današnji datum)
https://raz.zav-zdruzenje.si/infocenter/

ja, ampak kaže še vedno prejšnega lastnika...

Ti govoriš za avtorja te teme ane, potem takem sklepam, da je lastnik še prodajalec, karpomeni, da kupec sploh še ni dal narest novo prometno in zavarovanje.
V 15 dneh pa mora to urediti, torej pomoje UE rešuje take težave.
 
Nazadnje urejeno: