Problem z modemom Thompson

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Imam kabelski internet preko upc telemach (triera). Imam internetni in telefonski modem Thompson.
Težava je sledeča. Internet mi dela zelo počasi. Ko vgasnem modem iz napajanja torej izmaknem kabel, in nato priklopil kabel (štrom) nazaj se na modemu prižgejo vse lučke in povezava se ne vpostavi ampak samo gorijo vse lučke. Spet ga odklopim iz štroma in nazaj priklopim to lahko naredim tudi do 20× da potem končno na modemu začnejo lučke utripat normalno.

Imam občutek, da mi za to dela internet zelo počasi dela mi tudi z 10% plačane hitrosti ampak to samo download. Upload ima hitrost ko je potrebno. Sem klical tehnično pomoč pa mi je rekel da je tam kao vse vredu.

Paket imam:
10Mb/768 kbps

Speedtest pa je :
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 723.90Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.53Mb/s

Kaj bi to bilo

lp
 
Nazadnje urejeno:

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
pejt na modem (http://192.168.100.1/diagnostics_page.asp) in poglej kakšn signal imaš. Power Level - to je upstream, Received Signal Strength - to je downstream. Upstream je najbolje, da je med 40 in 55dBmV, downstream pa med 10 in - 10, 0 je pa idealno., ter kakšn je SNR, nad 30 je ok. Če kej v teh mejah naj ti tehniki pridejo uredit signal.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Imel sem podobno težavo, nakar je zadeva crknila in sem tudi pizdakal pa upcju zaradi modema... nakar sem ugotovil da je crknila mrežna kartica...
Vsekakor pokliči na telemach, pomoč uporabnikom, kjer te korak za korakom vodijo po diagnostiki in hitro ugotoviš kaj je narobe.
Pa čim uspešnejše reševanje težave...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Glede klica mislim diagnostiko na računalu... če si pa maher.. pa kar pojdi v nadzorno ploščo/device maneger.. pa malo pošari...
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ni z računalnikom nič narobe. Imam povezano vse skupaj preko serverja in potem dalje sharano na ostale računalnike. Sem pa klical na ups pa so mi rešli je blo en teden vredu zdaj pa spet majhne težave.