Problem Garmin NT 2008 in Adria Route hkrati.

MrAs

Pripravnik
8. avg 2007
33
0
6
Imam problem, da če naložim NT 2008 in Adria Route hkrati, pa je lahko v NT naložena slovenija, ali pa jo izpustim, v nobenem primeru nimam na voljo, da bi po sloveniji iskal po karti adria route, čeprav jo med mojimi kompleti zemljevidov prikaže.
Prav tako ne pomaga, če odkljukam NT2008, mi ga še vedno pokaže, adria route pa ne.
Ima kdo rešitev?
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Pomagalo bo, ce napises se na kateri napravi se ti to dogaja in katera verzija programa/firmware-a. Nuviji so imeli na veliko probleme s prikazom vec kart naenkrat in so zadeve resevali z updejti firmware-a recimo..
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Pri nuviju 200 se pojavlja podoben problem.
CN 2008 je naložena brez SLO, HR in BIH, pa ko je vklopljena karta CN 2008, ne najde mest, ki jih vpišeš ampak ti takoj ponudi ulice po vseh mestih. Če vpišeš ulico in hišno številko, ti najde iskano, vendar se lahko pojavi problem pri ulicah, ki se v več mestih pojavijo z enakim imenom. Enostavna rešitev je, da ko iščeš naslove v SLO, HR ali BIH izklopi CN 2008. Potem zadeva dela normalno. Zadnji firmware 3.60 napake na žalost ne odpravi. Na drugih Garminih tega problema nisem zaznal.
 
Nazadnje urejeno:

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Ta problem je imela ze kombinacija AR in Evropa v9 na vseh Nuvijih, naceloma je zadeva prikazovala obe kartografiji, vendar je bilo iskanje popolnoma nemogoce, routanje je pa tud zastekalo v najvec primerih. Z vsakim updejtom firmware-a je bilo receno da je ta napaka odpravljena, pa nikoli ni bila. Mogoce so jo zdaj ze, ali pa se vedno ne, ze dolgo nisem imel nobenega Nuvija v rokah
smile-1.gif
Edina resitev je bila izklapljanje ene kartografije ko je nisi uporabljal... Ampak to ocitno v primeru MrAs-a ne pomaga, kot pravi mu takisto ne deluje, ce izklopi Evropo 2008.. Mogoce bi res pomagal kak firmware update, ce izklopis Evropo, ampak jo se vedno kaze.
 

MrAs

Pripravnik
8. avg 2007
33
0
6
Problem imam na Nokiji z mobile XT 4.60, prav tako na dlančniku z WM6.
Tudi če v orodja->uredi moje podatke->Kompleti zemljevidov->mapsource odkljukam NT2008 ostaja še vedno v meniju kam.
Zanimivo da z verzijo CN v9 tega problema ni.
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
A celo v Mobile XT-ju se to dogaja.. Ali uporabljas Evropo, ki je bila "ukradena" iz Nuvija (format .img direktno) ali presneto iz racunalnika iz MapSource-a?
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja tudi na Mobile XT se dogaja enako. Ni važno na kak način namestiš karto, se dogaja enako.
To se dogaja v vsakem primeru, če je v CN 2008 vključena SLO ali je ni.
 

MrAs

Pripravnik
8. avg 2007
33
0
6
Uporabljam mapsource verzijo, ne ukradene.
Groza je zdaj to, poleg NT 2008 očitno ne moreš met nobene druge lokalne karte.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hm. Bom danes pogledal na svojem 760 še enkrat. Imam namreč izklopljeno integrirano karto NT 2008 (nisem odkljukal) in samo vklopljen AR 2.0, pa mi AR dela povsem normalno, tudi iskanje... Deluje pa tudi obratno ko se peljem v avstrijo pa menjam karti.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.714
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pri meni na 760ki sem problem rešil tako, ta pri izbiri države nisem izbral ponujene SLO, HR ali BiH iz menuja, ampak sem vedno začel s "Črkujte državo" in odtipkal državo.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Na 760 teh težav ni, vsaj ni jih z novim formwareom, s starim namreč nisem probal, normalno dela tudi z 660 pa z 350, edino pri 200-tki in Mobile XT, sem naletel na te težave.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Nevem no ?? Jaz male mape vržem v notranji spomin, CN Europe2008 pa na SD. In meni na 200-tki dela.
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja saj sem jaz enako naredil, pa če sta CN2008 in AR oba vklopljena, noče pravilno iskati.
Ko pa CN izklopim, pa dela BP iskanje po AR. Karte SLO sem iz CN 2008 izločil.
Firmware tazadnji 3.60.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.834
0
36
40
jst sm opazil da če je krečmo vpkloplena samo AR na nuviju ti najde rečmo cejsto " cesta v krapino" (sm si jo zmislu zdle) ...če mam pa še poleg AR še city navigator NT9 obklukanega mi pa ne najde te ceste, ampak morem napisat da iščem samo "krapina" pa mi pol vrže ven : " v (Krapina) cesta" pa je to to..

probite men tko dela
wink-1.gif
 

ivankov

Zelenc'
18. nov 2007
11
0
1
Meni na dlančniku z naloženim Garmin XT dela normalno CN2008 in AR 1.8 s tem, da ko ne rabim izklopim tiste karte katerih ne potrebujem.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.714
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
CN je zelo uporabna in dobra karta, ki v verziji 2008 odlično pokriva tudi Slovenijo (praktično enako kot AR). In tu nastane problem: Če imaš pri Garminu istočasno aktiviranih več kart, ki pokrivajo isto ozemlje, pride do opisanih problemov. To se zgodi tudi v primeru kombinacije AR+NT v9 oziroma AR+NT2008 v tem primeru je SLO pokrita dvakrat.

Jaz sem se temu izognil tako, da na napravo nisem prenesel cele AR, ampak sem izpustil SLO. Na napravi imam tako 2 datoteki z zemljevidi:
1)komplet NT2008 (1.4 GB)
2)AR (brez SLO) + SCG + BlueChartAtlantic (le Jadran) (160 MB).

Druga možnost je pa ta, da imaš na napravi "fizično" sicer vse zemljevide, jih pa zato v nastavitvah po potrebi vklapljaš in izklapljaš, da nikoli dva ali več zemljevidov ne pokriva isto področje.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.118
3.594
113
Marlbor
Opazil enak problem v kombinaciji:
Garmin iQue 3600
City Europe Navigator v8 + AdriaRoute 2.0

Imam vse naloženo na eno kartico, ko hočem v napravi poiskati določen naslov, mi ponuje iskanje samo po AR državah. Če na kartico naložim samo City Europe mi normalno ponudi države na City Europe kartah.

Do sedaj sem vedno tako naredil, da sem si na računalniku določil točke in prenesel v garmina in je normalno rutabilno, ali pa sem na eno SD kartico naložil samo City Europe, na drugi imam pa CityEurope+AR2.0, na prvi kartici sem si najprej kreiral pot, vmesne točke v Italiji ali Avstriji, potem pa jo ven potegnil in vtaknil drugo kartico, da je normalno rutabilno v kombinaciji vseh kart.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

glede modela ique:
O tem smo že pisali. S kurzorjem se prestaviš npr. v Avstrijo in daš iskanje...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.906
2.446
113
Citat:
Uporabnik ExB pravi:
A celo v Mobile XT-ju se to dogaja.. Ali uporabljas Evropo, ki je bila "ukradena" iz Nuvija (format .img direktno) ali presneto iz racunalnika iz MapSource-a?
Če prav razumem, lahko karto iz SD ja preneseš v Marsorce?
 

Podobne teme