Prižiganje in ugašanje ekrana S3... HTC

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.849
94
48
Hmmm, ne vem, ali gre za kakšno napako, bug ali kaj drugega.... Prej sem imel HTC, še vedno ga imam. Naenkrat se je, ko je bil ekran zaklenjen, začel ekran sam prižigati in ugašati.
Enako se je danes začelo dogajati z Samsungom S3. Zadnjič sem ga posodobil na 4.1.2 verzijo, par dni delal v redu, danes pa se je začelo. Sicer vse ostalo dela OK.

Ima še kdo podoben problem in kaj narediti? Je pri posodobitvi res treba telefon resetirati na tovarniške nastavitve, kot sem nekje zasledil?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Sam imam drug telefon in imam težave da se prižiga senzor za vklop luči, ko brskam po telefonu se senzor prižiga gor in dol-
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ne vem točno v čem je problem pri vama, ampak pri meni se to še ni zgodilo.Hard reset bo morda rešil zadevo. Seveda ne pozabita prenest vsega pomembnega iz telefona na pc.Pri androidu enostavno ne morem govorit o backupu... Jeba.

Senzor se ti prižiga ali zaslon? Načeloma nse ne vidi, ko senzor dela... Morda bo hard reset pomagal, morda ne.To pa je edino, kar lahko probaš doma, preden daš na servis, če bo treba.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.849
94
48
Ekran se prižiga... senzor za prepoznavanje obrazov imam izklopljen. Kot bi se neka aplikacija hotela zagnati.
Edino kar sem spremenil, je nastavitev zakasnitev zaslona s 30 na 15 sekund.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Od kdaj se pojavla težava?Kaj si nazadnje inštaliral.Si flešal kaj al se je začelo samo od sebe oz. od appsa? Tisto glede s 30s na 15s nima nobene veze.

@retro Morda bo že hard reset pomaga.

V temi od prestigio multiphone sem ti želel le dopovedat, da še priznane firme nimajo povsem OK delujočega androida, zato sem sumil, da bo prestigio težko tukaj enako dober oz. boljši. Tudi s tem nisem mislo tebi Netko karkoli slabega glede biznisa ali karkoli, samo si se pa res spusto v tvegan deal in ti želim čim bolj uspešno poslovanje.

Čas leti, vsepovsod se hiti, tempo je vedno bolj nor, kao konkurence je vedno več, kar pa ne pomeni, da je ta kvalitetna.Zato je še tolko težje dobro zadet, če se ne držiš res ustaljenih priznanih firm.Mobilni operacijski sistemi so že skoraj na nivoju windowsa XP , kar pa pomeni veliko izvorne kode in s tem povezanih številnejših errorjev, kateri so tudi težje odpravljivi.Microsoft/windowsi so začeli izgubljat proti zastojn linuxu. Če upoštevaš tablice kot PC, je največ pcjev prodal apple itd... Kakorkoli , šit
smile-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.849
94
48
Težava se pojavlja od včeraj... 4.1.2 verzijo androida sem posodobil nekaj dni nazaj... do včeraj je vse delalo brez problema.
Nikoli nisem fleshal, niti tega niti HTC-ja, na katerem se je pojavil enak problem, a ga imam zdaj že nekaj časa v predalu.

Začelo se je samo od sebe, kakšne 3 aplikacije sem instaliral še pred posodobitvijo androida, vse z google playa.

Hec je, da nekjakrat prižge in ugasne, potem je nekaj časa mir, pa spet začne... nima nekega določenega intervala... torej se to dogaja naključno.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Res čudno. Nimaš druge, kot da si shraniš slike,imenik in ostalo in narediš hard reset.Če nebo pomagalo, ti ostane samo še servis.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Meni se ne prižiga noben senzor na telefonu vendar sam telefon vklopi zidni senzor na hodniku ki nam avtomatsko prižiga luči, to isto se mi dogaja z tablico ki isto sproža nek signal ki sproži senzor in nam prižiga luči na hodniku.Rawr, jaz te popolnoma razumem da imaš svoje mnenje o Prestigiu vendar daj že enkrat razumi da jaz nisem --Netko-- ki prav tako sodeluje na forumih z temami o Prestigio, drugo pa je Android ki ima svoje muhe na tem, onem in tretjem, itd, telefonu , niti tako slaven Samsung S3 ni imun in ima mnogo hujše strojne probleme od baterij do slabih displejev do ugašanj displeja brez nadzora, do drugih tehničnih težav z samimi funkcijami, ali si kaj podobnega slišal za Prestigio?Navedi en sam večji problem ki ti je znan ali ediventiran na forumih me res zanima kaj ga muči.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Saj zato skepticizem do Prestigia, še top Android telefon ima očitno precej težav..
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vem da nisi Netko. Zgoraj sem samo dopisal nekaj za njega.

Senzor za luči je pa zdaj povsem druga zadeva.Problem v appu...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.849
94
48
V 12 urah se je baterija spraznila na 65%, torej bi nekako v dnevu in pol bila čisto prazna... prej je držala 4, 5 dni ob enaki uporabi.
Bom probal factory reset, če ne bo bolje, pa servis vabi.