Printer se naključno prižiga

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Imam multifunkcijsko napravo Canon (print, scan, copy, fax), priklopljena je preko wi-fi. V softwerskih nastavitvah na kompu imam naštimano, da se printer avtomatsko ugasne čez 15 minut ob neuporabi in avtomatsko prižge, če v kakšnem programu zaženem printanje. Do sedaj je vse delovalo OK, par dni pa se dogaja, da se printer naključno prižge, tudi če je komp ugasnjen.
Tel. kabel za fax ni priklopljen, nimam pa papirja v printerju in vsa vratca so zaprta. Je morda to vzrok, da preverja papir? Neke nastavitve so tudi na printerju, a tam nisem nič spreminjal od začetka, ko sem nastavil wifi geslo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kdo bi vedel, kaj se dogaja... Kaj pa če se zbuja zaradi pošiljanja vsemogoče date v in iz oblaka?

Če imaš bolj resen firewall, ga daj na ločen segment in mu zapri dostop do javnega interneta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če tvoj wifi router tako naprednih funkcionalnosti ne omogoča, nastavi IP iz tvojega lokalnega omrežja na printerju ročno (ne prek DHCPja) in mu ne nastavi default gatewayja... Na ta način printer ne bo mogel na internet, dostop v tvojem LANu pa bo deloval pravilno.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Meni se je en printer enkrat na teden sam zbudil da se je "spucal". Vsaj tako je bilo slišat... Pač ropotal je tam pol minute.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ma ne verjamem, da je to program za čiščenje. V softwaru ima moj printer številne opcije... med drugim tudi: čiščenje, globinsko čiščenje, poravnava tiskalne glave, preverjanje šob itd... Le zakaj bi še sam preverjal vse to? Prej pa ni.
Za hec bom pustil odprt pokrov (kjer papir meče ven) in nekaj listov v njem. Pa bom videl, ali mogoče preverja pomanjkanje papirja, ko je v off-u. .
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če gre za inkjet seveda lahko printer sam od sebe puca glave, ker tako porabi več črnila, kar tebe več stane :)

Pred 25imi leti sem tako naredil križ čez Epsonove inkjete, ker so ob vklopu pucali glave tako na dolgo, da si, če si printal malo tako vrgel stran pol barvne kartuše...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Če gre za inkjet seveda lahko printer sam od sebe puca glave, ker tako porabi več črnila, kar tebe več stane :)

Pred 25imi leti sem tako naredil križ čez Epsonove inkjete, ker so ob vklopu pucali glave tako na dolgo, da si, če si printal malo tako vrgel stran pol barvne kartuše...

Ja, je brizgalnik, vendar osem mesecev se mi to vklapljanje ni dogajalo. Mimogrede, printer je Canon, ne Epson.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Vem, da je canon, ampak cela industrija je lopovska... Updejti se danes gotovo delajo samodejno, in, skoraj vedno spreminjajo funkcionalnost na slabse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Canon nima take funkcije, imam identične 3, noben se ne vklaplja. Če je v mreži ga nekaj zbuja - čekiraj računalnike v mreži in modem - se ti kaj od tega resetira ponoči? Lahko ga kako neopravljeno delo zbuja. V skrajnem ga ponastavi na tovarniške nastavitve.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Če gre za inkjet seveda lahko printer sam od sebe puca glave, ker tako porabi več črnila, kar tebe več stane :)

Pred 25imi leti sem tako naredil križ čez Epsonove inkjete, ker so ob vklopu pucali glave tako na dolgo, da si, če si printal malo tako vrgel stran pol barvne kartuše...
5 ali 10ml črnila prodajajo za 30€ pa še tega po nepotrebnem uničujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony