Prikaz moje GPS sledi v Google Maps ali Earth?

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Torej, zadeva je sledeča:
S svojim GPS-om beležim sled, ki bi jo nato želel prikazati v Google Maps in/ali Earth - da bi si to recimo ciljna publika lahko ogledala preko interneta - preko browserja. V Geopedia.si to že nekaj časa s pridom koristim, ampak je omejena na Slovenijo.
V Googlovih produktih lahko sled lepo gledam s programom Google Earth lokalno, ampak to ni to, kar potrebujem. Želim zadevo narediti na podoben način kot v Geopediji - rabim pač prikaz tudi v tujini.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Mapsource -> GPX datoteka -> ITNConv (http://benichougps.blogspot.com/2005/10/itnconv-v1.html) -> KML datoteka -> uvoz v Google Maps
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
To je bilo pa hitro
smile-1.gif

Ni problem konverzija - GPSbabel mi to dela že dalj časa med raznimi formati (tudi zvedel zanj tu na forumu). Problem je v tem, da sem jaz kot kaže slep/glup in v Google Maps krako malo ne vem kje naj uvozim na strani maps.google.com.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Zdaj pa jaz ne vem več
uf-1.gif

Tisti tvoj program se mi sesuva kot za stavo.
Z GPSBabel sicer naredim .kml datoteko, ampak uvoženo v Google maps izgleda tako: KLIK
jaz bi pa rad da izgleda nekako tako: KLIK
Saj upload v Google maps sem preizkušal že pred časom, ampak dalje od zgornjega rezultata nikakor nisem prišel.
Hvala za pomoč
smile-1.gif


@ Hijacker - saj na tisti strani zadeve izgledajo tako, pa tudi moj vzorčni primerek je vzet s SloveniaBike, ampak jaz bi to rad skupaj spackal čisto posebej - hvala vseeno za namig (če ne bo druge, bom uporabil tudi to kot rešitev)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Žal ti ne bi znal pomagat. Bolj podrobno se še nikoli nisem ukvarjal s tem...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Malo obudim staro temo - kaj je sedaj najbolj primerno za "analizo" GPS sledi (recimo, da jo imam v KML datoteki)?

Tale Garmin izgleda obetavno, vendar je videti, da lahko le iz Garminov pošiljaš podatke?
Zgoraj omenjeni Run.GPS je videti zanimiv.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.962
3.079
113
Run gps je odličen za sledi seveda je izvoz v google earth enostaven tudi sam program ti naredi analizo poteka proge
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Tole sem že poskušal - pa mi pri vnosu GPX datoteke vedno javi, da je med prenosom prišlo do napake ali pa, da vseh dejavnosti ni mogoče obdelati (ali nekaj takega). Tudi v drugem primeru ni vidno ničesar.

Poskusil sem različne GPX datoteke, saj se nekatere kar razlikujejo, pa ni nobene razlike.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če uvoziš gpx datoteko, ki jo je naredila Garminova naprava, potem zadeva dela.

Očitno si pretvarjal in se je kaj izgubilo v gpxu..
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Super, hvala.
Bom tisto na začetku dal preko mojega zapisa ... da vidim, kaj ga jebe.

Ampak danes žal ne bo časa ... služba, šola, mulc, rekreacija
evil.gif