Prevoz športne opreme z letali

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Pozdravljeni!

Ker še nikoli nisem potoval z večjo količino sportne opreme z letalom me zanima kako je s tem. Sam imam plan v prihodnjih mesecih odleteti na Tajsko, s sboj pa vzeti mojo profesionalno potapljaško opremo (regulatorji, kompenzator, obleka, ...).
Zanima me, ali je res da je prevoz športne opreme v kovčku cenejši kot druga "običajna" prtlaga. Nekje sem celo prebral, da je prevoz sportne opreme pri nekaterih letalskih prevoznikih brezplačen.

Zanima me, če ima kdo od tukaj prisotnih kaj izkušenj s tem ..
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
hmm tudi to sem pomislil, toda nekako ne zaupam preveč tem stvarem. Potapljaška oprema stane cca 5 k EUR in tako kot tako, oziroma določene komponente, je težko nabaviti pri nas
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Cak... regulator, lajf in obleka (ker racunam, da utezi ne bos vlekel dol, in da bos vzel 3mm, ce ne shortyja
wink-1.gif
) - pa saj ni tolk tezko no... Kolk tega pa mislils vlect dol?

Ne pozabi, da resne letalske druzbe ponavadi pustijo do 32 kil na kos prtljage, tako da sem skoraj ziher da bos, ce imas dovolj velik kovcek, lahko notri stlacil?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
S kom letiš?

Načeloma če ohraniš vse v kufru stnadarnih mer, ne bo problema.

Primer: ko sem potoval brez kite deske, sem imel 2 kajta, harness, neopren in ostalo kramo v navadnem kufru in niti pisnejo ne. Takoj ko vidijo nekaj cez 70cm dolzine, pa hopla konoplja.

Seveda odvisno od letalske firme. Eni so ibr židi glede kil, drugje lahko tovoriš pol bajte, pa ni problema.

Saudi Airlines, Qatar, Emirates ipd. to nosi kolikor ti srce poželi.

Turkish, KLM, British ipd. Sranje.

LP,
PIC
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
@Evrofil

Stvar nanese tam okrok 50 kg vse skupaj... 8mm suha obleka, 3 jeklenke za trimix, plavute, regulatorji, kompenzator, uteži pa res nebom vlačil dol...

@PIC
Nimam še točno bookiranega, ampak najverjetneje bo Turkiš earline
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Uh, um, menda ne bos res jeklenk (no, "aluminijk", sklepam
wink-1.gif
) tud ce so trimix s seboj vlacil, saj ne gres na Mars. Pa 8mm suha? Na Tajsko? Kam in na koliko pa mislis it?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
je če je trimix potem verjetno tud na tajskem ne bo več grozno toplo na tisti globini
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
@Evrofil

Predviden potop je 85-110m odvisno od lokalnega divemasterja in njegovega plana. Planiranih je več potopov. Tukaj ne gre za open dive ampak cave diving, kar je nekaj povsem drugega, zato pa tudi suha 8mm obleka in "torpedo". Kar se tiče jeklenk je pa tako, da je najbolje če imaš svojo, tako si 99,9 % da veš kaj imaš. Nesigurnost v tehničnem potaplanju te lahko stane življenja.
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
I take it back, you're insane!
smile-1.gif


Veliko uspeha - in ja, za to pa definitivno vzemi svojo robo s seboj.
smile-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Pomoje boš težko našel brezplačen prevoz za opremo - plačaš toliko, kolikor si čez limit (pa seveda jeklenke morajo biti prazne
smile-1.gif
) ++
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik myking pravi:
@Evrofil

Predviden potop je 85-110m odvisno od lokalnega divemasterja in njegovega plana. Planiranih je več potopov. Tukaj ne gre za open dive ampak cave diving, kar je nekaj povsem drugega, zato pa tudi suha 8mm obleka in "torpedo". Kar se tiče jeklenk je pa tako, da je najbolje če imaš svojo, tako si 99,9 % da veš kaj imaš. Nesigurnost v tehničnem potaplanju te lahko stane življenja.

ko letim jaz na športne počitnice, vzamem karto preko agencije ki se dogovori (menda) al pa izbere takšnega ponudnika kjer je športna oprema všteta v ceno...gre pa za golf palce s torbo brez vozička...kaj jaz vem 10-15kg? Je kar velika vreča, pa polek nabašem še vse živo..nikoli noben kompliciral...res pa je da ne letim tako daleč...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Glede kil so kr natančni, prav tako glede mer kufra. Pa dodatno prtljago računajo po odsekih. Torej LJ-IST-XX, XX-IST-LJ plačaš štirikrat prtljago.

LP,
PIC
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska

preveri pri prevoznikih kako je s prevozom jeklenk, ker ga večina ga menda ne dovoli v potniškem prometu. no vsaj včasih je bilo tako.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113

V kolikor je jeklenka prazna, to ne spada pod nevarno blago. Nekateri prevozniki zahtevajo tudi, da je ventil z jeklenke odstranjen.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Golf torba ali smučke. Pa odpret morš in pokazat, tak da če maš desko za wake notri v golf torbi, ne bo free
smile-1.gif
.