prevoz občutljive robe z letalom

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ok, recimo kovček s studijsko opremo za fotografijo, tak soliden kovček, teža ca. 20kg. Se da to varno prevažat z letalom? Notri je pač občutljiva elektronika, žarnice itd., res je paket že do mene prišel po pošti, ampak vseeno me zanima, obstajajo kakšne breakable ali podobne nalepke, usluge, da ravnajo s tem bolj previdno?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
da se,ker ne vem s kom letiš ti svetujem da se obrneš direktno na prevoznika,konec koncev se na letalih prevažajo tudi ferrariji in ostala draga vozila
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
že pri navadni pošti lahko doplačaš za lepše ravnanje in dobiš gor nalepko.
tko, da se tudi pri svoji letaslki družbi obrni na njih, pa ti bodo točno znal povedat.
na kak foto forum si že pogledal kako drugi to rešujejo?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.564
85
48
Od križišča mal naprej na desno
Nalepke sicer obstajajo, (nujno jih nalimaj na paket) vendar se jaz na njih nebi preveč zanašal. Če bi rad robo brez poškodb spravil nekam jo predvsem dobro zaščiti. Vse ostalo je odvisno od sreče in razpoloženja letaliških delavcev.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Prtljaga, ki ti pripada kot potniku, se nikjer ne tretira kot občutljivo blago, tudi če to označiš z nalepkami in čim drugim.
Drugo je, če tak kovček pošlješ kot tovor, vendar pa to ni možno na enak način, kot da bi potoval s prtljago.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Dobro zapakiraj in zmoli en očenaš
tongue-1.gif
ostalo je odvisno od sreče. Sem v kufru prenašal že marsikaj marsikam, steklenim stvarem se sicer poskušam izognit, ampak od IT opreme sem imel pa v srajce in štumfe zavito že svašta. ... po tem pa vidiš, kako ti sredi naliva oni z vozičkom čaka pred avijonom in se praska, al bi začel nakladat, al bi še malo na dežju pustil vse skupaj... precej grozno, ko gledaš in ne moreš nič in samo študiraš, a si dobro zadrgnil vrečko v kateri so diski ali...

Pri pošiljanju z logistiko je druga zgodba, tam doplačaš za pazlivejše ravnanje, zavarovanje in (načeloma) pride paket v prvotnem stanju. Smo pošiljali že take zadeve, za katere nismo bili sigurni, da jih majstr ne bo razbil na poti do brnika (zmanjkalo časa za pravilno pakiranje
crazy1.gif
).