Preverjeno, romi

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Tega prispevka ne razumem. Drzava je dolzna priskrbeti vodo in elektriko za vsakega. Tudi sredi gozda? Na obcinski zemlji dalec odinfrastrukture?

Pozabite na druge vidike romov, zanima me samo ta voda itd.

Cemu pri gradnji elektro soglasje, ce pa je must be.
Zakaj bi pred leti moral v gradbeno vrisat in napisat, da bom imel dezebnico, ker vodovod ni bil dobolj zmogljiv?
Zakaj sem moral sam placat kopalnico, cistilno, ko pa mi mora drzava dat?
Celo zahteval so cistilno, ne pa pretocno greznico.

A zna kdo tole razlozit brez romske problematike iz drugih sfer.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
Ex Sosed je lani imel predračun za vodovod 21 jurjev.
Jaz plačujem vodo, pa je pol vzorcev neustreznih. Poleg tega pa voda smrdi vsaj po enem lahko pa tudi pod več stvareh hkrati (klor, fekalije...) Do sedaj sem vedno pil vodo s pipe, sedaj pa je ne morem več. Filter ki naj bi omrežje cele hise pol leta ščitil pred nesnago je bil v enem mesecu pod koritom zabit da je teklo kot bi šnopc kuhal.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Odraščal sem v danes popljuvanih rdečih časih - pa smo morali čisto vsi mulci biti pri pouku v OŠ. Osnovna šola je bila obvezna! Ali morda danes ni?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Tega prispevka ne razumem. Drzava je dolzna priskrbeti vodo in elektriko za vsakega. Tudi sredi gozda? Na obcinski zemlji dalec odinfrastrukture?

Sicer prispevka nisem gledal, samo to (kot opisuješ) bi bilo tipično slovensko.

Bolj nas nekdo je.. v glavo, bolj mu lezemo v rit in delamo usluge.

A niso Slovaki pogruntali nekaj okoli tega pred leti?
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Daj drugič še link: http://www.24ur.com/novice/slovenija/otroci-poleti-pijejo-kar-iz-luz.html

Spodnjemu sosedu je sigurno žal, da je kupil parcelo, plačal vse od gradbenega dovoljenja do prispevkov, da ima vodo.

Zdaj bi vse to dobil zastonj na osnovi kratenja človekovih pravic.

Aja, on ni cigan, no go.

BTW, prvi prispevek o ciganih, da nobeden ne kadi. So dobili kako direktivo? Škatla cigaret je 3,4€ 1,5l vode 30 ali koliko centov...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.408
2.719
113
v lokalni ostariji
so jim novinarji povedal da ne smejo kadit zaradi učinka v javnosti.

ampak res ne razumem.

če želiš gradit moraš si zrihtat vodo na parceli. če jo želiš met. moraš plačat. hmm a tukaj for free?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.642
10.120
113
Jaz to tako razumem, vsaj iz moje izkušnje. Do parcele ti občina zagotovi vodo, kao free (kao javno dobro), ampak priklop in delo (ter nato plačevanje vode) pa potem plačuješ. Ciganom očitno plača še to država.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Jaz to tako razumem, vsaj iz moje izkušnje. Do parcele ti občina zagotovi vodo, kao free (kao javno dobro), ampak priklop in delo (ter nato plačevanje vode) pa potem plačuješ. Ciganom očitno plača še to država.

do parcele v urbanem, zazidljivem območju.

ne pa na jasi sred gozda.

i njihov problem ni plačevanje naprej, ampak osnovni priklop. torej sred gozda postavim na državni parceli hišo in želim elektro in vodo priključek. plačal bom priklop, ampak tako kot ostali v občini, v urbanem okolju.
pozabimo, da nimam niti gradbenega.

in potem se vrnimo nazaj. zazidljiva parcela, gradbeno lahko, a s kapnico, ker vodovod ni dovolj zmogljiv. urbano naselje.

prvi bi imeli, a ni osnove. v drugem primeru si tam kjer bi naj gradil, pa ne gre, ker ni kapacitet.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.215
15.157
113
Prav zares. Kaj pa o ciganih poreče SSKJ?
grin1.gif


Citat:
cigàn -ána m (ȁ á) 1. pripadnik iz Indije priseljenega ljudstva, navadno brez stalnega bivališča: pravili so, da cigani kradejo otroke; ogrski cigani; tolpa ciganov; črn kot cigan; laže kot cigan ∙ ekspr. je tak cigan slabo oblečen; ekspr. pri nas je kot pri ciganih vse je v neredu; smeje se kot cigan belemu kruhu široko, na vsa usta 2. slabš. zvit, lahkomiseln ali malopriden človek: to ti je pravi cigan; še hujši cigan je, kot si ti; potepa se, cigan / kot psovka cigan ciganski ♪

Ter še malo o romih:

Citat:
ròm rôma m (ȍ ó) nižje pog. priprava iz lesa ali drugega materiala, ki obdaja sliko ali druge predmete; okvir: izdelovati rome; dati sliko v rom ∙ pog. ta je pa za v rom zelo je lepa ♪
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
A ta "odvetnica" (Klemenčič Zidar) je bila kdaj v teh krajih ali je kar iz pisarne podpisala in poslala v Strasbourg na Evropsko sodišče za človekove pravice in si dela REKLAMO ?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.367
5.519
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ex Sosed je lani imel predračun za vodovod 21 jurjev.
Jaz plačujem vodo, pa je pol vzorcev neustreznih. Poleg tega pa voda smrdi vsaj po enem lahko pa tudi pod več stvareh hkrati (klor, fekalije...) Do sedaj sem vedno pil vodo s pipe, sedaj pa je ne morem več. Filter ki naj bi omrežje cele hise pol leta ščitil pred nesnago je bil v enem mesecu pod koritom zabit da je teklo kot bi šnopc kuhal.

Še danes prenaketere hiše recimo v občini Žetale nimajo vodovoda. Vodo imajo večinoma urejeno preko goszdnih izvirov, ampak vseeno. Zakaj bi ciganom napeljeval vodo? Naj se znajdejo, kot se je mogel marsikateri Haložan. A so slednji mogoče kaj manj vredni?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.408
2.719
113
v lokalni ostariji
seveda so manj vredni. haložani so itak pjančki, kmetavzarji...

okvirji pa bi bili civilizirani, trudijo se živet, noben jih ne mara. pa še vode nimajo in so zato otroci diskriminirani v šoli;)