Preverjeni on-line booking portali

19. jul 2007
2.820
1.536
113
Ravno iščem hotele za september, in sem iskla preko metaiskalnikov in vidim da obstaja še kar drugega kot booking.com in da znajo biti tudi ugodni.

Do sedaj sem vedno rezerviral preko booking.com (več kot 10 × po vsej evropi) in vedno brez problemov, vedno dobil točno tisto kar je bilo rezervirano in točno pod pogoji, kot je bilo urejeno. Samo enkrat se mi je zgodilo, da nisem prespal v rezerviranem hotelu, ampak so me premestili v sosednjega z eno zvezdico več (sicer ne vem ali je bil problem booking.com ali hotel sam, ampak v 5 min je bilo vse urejeno, mogoče pa samo Nemci).

Videl sem na tripadvisorju da odsvetujejo amoma.com (itak je sumljivo poceni).

Skratka - kje na spletu preverjeno, varno in ugodno rezervirat hotel poleg booking.com.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz vedno pogledam nazadnje na trivago(com ali de), ker je iskalnik, ki zajame tudi booking. Sem že večkrat potem prek kakega manj znanega rezerviral, ker je bil pač najcenejši, ampak če ga trivago zajame se lahko kar zaneseš.
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
jaz vedno iščem prek best hotel offers (klik). To je iskalnik, ki išče prek večih portalov (booking.com, hostelbookers itd.), pa sem tud do zdej vedno našla odlične ponudbe, nikoli nobenih problemov ...
smile-1.gif
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Mi uporabljamo kombinacijo booking.com in tripadvisor in vedno vse špila.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
booking.com ima običajno najbolje opisane pogoje najema, za dejansko rezervacijo pa običajno uporabimo hotels.com (oz. .ie ali .de - del največje svetovne turistične agencije expedia), saj so na običajno enake cene kot na booking.com skoraj vedno na voljo kode za 10% popusta. Dodatno za primerjavo cen trivago.si
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No, sam vedno uporabljam Booking.com. Prakticno 100%, le enkrat se je v Maroku zalomilo, dober support pa tudi s statusom genius ali expert imas vcasih pooust. Portal je enostaven za uporabo na potovanjih, nima skritih stroskov in ne vem, zakaj bi menjal nekaj, kar deluje. Evro gor ali dol, navadil sem se ga.
Vendar je to samo moje skromno mnenje. LPM
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
skoraj vedno booking. sem pa tudi ze prek tripadvisorja, vedno brez problemov.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Danes popoldan sem preko Booking.com rezerviral hotel v Bolgariji. Booking.com sem uporabil prvič, zato tudi nimam izkušenj. Tam namreč piše da za potrditev rezervacije hotela potrebujejo številko kartice ( Master Card ), plačaš pa potem kasneje. Upošteval sem navodila in napisal št. kartice in CIV. Pred cca. 30 minutami pa sem dobil SMS da je bil nakup uspešen in znesek cene sobe v hotelu. Računal sem, da bom plačal na mestu samem in ne že v naprej. Zato sem poklical v klicni center v Koper in tip mi je povedal, da to še ne pomeni, da so bremenili moj račun, ampak samo to, da so poslali avtorizacijo.
Po mailu sem od Booking.com dobil samo potrditev rezervacije, računa nobenega. Torej kaj je sedaj res? Je ta prejeti SMS res samo avtorizacija,a li so mi dejansko že zaračunali?

Lp
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
To je samo avtorizacija oziroma nekako njihov garant. Plačal boš na licu mesta, lahko tudi z drugo kartico in se ta avtorizacija stornira. Če imaš zavarovanje odpovedi, se do dogovorjene zavarovalne premije prav tako vrne znesek.
Je pa seveda ta znesek, za katerega je bremenjen tvoj račun že del limita kartice.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Zaenkrat gre samo za rezervacijo sredstev, torej ta denar na kartici ni več na voljo.
Če si rezerviral brez možnosti odpovedi, ti bodo ta denar v času, ko boš bival (ali bi moral bivati), tudi vnovčili. Če si izbral z možnostjo odpovedi rezervacije, se ti sredstva v primeru odpovedi sprostijo.


@all: sam uporabljam hotel.de in/ali trivago. Samo enkrat se mi je zgodilo, da sem rezerviral prenočišče v manjšem gostišču v Nemčiji. Ko sem priše zvečer tja, sem ugotovil, da je zaprto. K sreči sem nato našel nekaj drugega.
Torej: za večje hotele je preverjeno OK, pri gostiščih pa pred rezervacijo vseeno pošljite mail.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Booking.com vedno, velikrat vzel hotel al pa b&b par ur predn sm prsu ke. Nikol nobenih problemov...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
To je samo avtorizacija oziroma nekako njihov garant. Plačal boš na licu mesta, lahko tudi z drugo kartico in se ta avtorizacija stornira. Če imaš zavarovanje odpovedi, se do dogovorjene zavarovalne premije prav tako vrne znesek.
Je pa seveda ta znesek, za katerega je bremenjen tvoj račun že del limita kartice.

Vidim, da račun dejansko zaenkrat še ni bil obremenjen. Osebno bi rad račun hotela plačal z gotovino, malce pa cvikam, da mi ne bodo kasneje bremenili račun še preko Master Card, saj imajo vse moje podatke.
 

rocky25

Pripravnik
14. dec 2010
49
0
6
Še portal Easytobook.com, preko njega sem že rezerviral in nobenih problemov. Še vedno prvi je pa Booking.com
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"malce pa cvikam, da mi ne bodo kasneje bremenili račun še preko Master Card, saj imajo vse moje podatke. "
Ta panika pa je čisto odveč: nikoli ti ne bodo bremenili računa, če ni drugače dogovorjeno oziroma je ob rezervaciji na portalu določen način plačila: na mestu samem, preko BA kartice ipd. Brez tvoje vednosti pa zagotovo bremenitve računa ne bo!
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@Fadil
Jaz sem si rezerviral hotel v Pragi preko booking.com in sem isto hotel placati z gotovino. Ko sem ob odhodu zelel placati, so mi v hotelu rekli, da mi bodo trgali kar s kartice. Verjetno je odvisno od hotela, kako ima zadeve urejene z booking.com

Tako da pomojem je najbolje da posljes en mejl v hotel in se pozanimas.
LP
 
Nazadnje urejeno: