Pretvornik grla za žarnice (večji->manjši)

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Torej.
grin1.gif


Med nakupom varčnih žarnic sem se med drugimi zagrebel za eno, ki je bila mišljena za pred bajto in pri kateri sem gledal le na porabo (9W v primerjavi z ostalimi, ki so bile 11W). No, doma sem ugotovil, da nima običajnega navoja, ampak tistega ozkega, kot npr. električni svečniki
tongue-1.gif


Zato me zanima, če kdo ve, če takšni pretvorniki ( v mislih imam nekaj takega, kar bi se privijačilo v grlo običajne žarnice, vanj pa ta žarnica s ta malim navojem) sploh obstajajo?
confused-1.gif


Za v kuhinjsko napo mislim da je prevelika, no lahko bi jo probal prišraufati v hladilnik
hysterical-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Točno, imaš prav, lažje bo zamenjati "fasungo"
zmaga.gif


Kako da se nisem sam spomnil
tongue-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Jaz sem tudi kupil varčno na ledike, za zamenjati sedanjo spot (tisto z reflektorčkom).
Doma ugotovim, da je obstoječe grlo navadno, novo pa manjše (E14).
Grla ne bom menjal, ker je točno spasano v obstoječe leseno ohišje.
Mislim sam narediti adapter.
Grlo z navojem stare žernice ločiti od stekla, notri vstaviti plastično grlo E14, zalotati žičke, in skupaj zaliti s kitom.
zmaga.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Res pa je, da za ta denar dobiš že ustrezno varčno žarnico E27 (razen če ne govorimo o LED žarnicah).
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Tiste "reflektorske" žarnice" (R65???) bi zamenjal s kakšnimi varčnimi.

Odvisno od oblike žarnice. Doma ima kar nekaj teh reflektorskih ohišij, ki so si med seboj podobna, ne pa tudi enaka. V ene gre varčevalna žarnica, kakršne deli naokoli Elektro, brez težav, v drugepa ne - ker se varčevalne žarnice takoj po navoju nemarno odebelijo in se zadane v ohišje, še predno jo lahko zavrtiš. Gredo pa v ta druga, ožja ohišja kakšne druge, manjše in ožje žarnice.

Pa žena pravi, da ne izgleda lepo. Mene spominja na topove iz Battlestar Galactice, in sem zadovoljen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Sem narobe napisal številko
MIslim da je prava R50 (ne morem preverit) in to je tista z ožjim "navojem" tako da E27 ne paše notri pa če...
Sem mal gledal "reklamo" in res videl da smo E27 ponujajo kot varčne