Covid-19 Prepoved uporabe pirotehnike

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
saj, glih še rabijo tam 2 kirurga, ki krpata raztrgane roke. se ti zdi to potrebno? ni dovolj covida v bolnicah?
Tisto kar trga roke je že tako prepovedano.
Home made eksplozivi ter uvožene močne petarde so pač nekaj povsem drugega, kot pirotehnika, ki se prodaja v naših štacunah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
tista dva kirurga sta itak tam.

ok, varnostni vidik. ampak to bi bila lahko vsako leto potem prepoved.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
jebeštrga pa pirotehnika, sem se nagaral z tem sranjem ko sem delal v trgovini pred 14 leti, tega prodali još pa še.
V glavnem problem če ukiženemu pa pijanemu vtrga prste pa ga je treba v bolnico vlačit.
Preveč resursov se porabi za to.
Pa dim lahko poškoduje naš obrambni sistem in virus lažje napade.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
jaz sem pa ravno v soboto dopoldan nakupil, kot zgleda ravno pred prepovedjo.
Meni je pa lepo, vsako leto s sinom spustiva par raket, kakšno fontano in male stvari, ki so predvsem barvni efekti.
Škoda da so prepovedali....

Bodo policaji lovili zlobne piromane
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Spet ne vidite gozda zaradi dreves, ampak to je človek že tukaj navajen. Jasno je, da pirotehnika kot taka poka, onesnažuje (pa vaša peč na "les" v katero tlačite vse kar pod roke pride, tudi, ampak pustimo), ne paše živalim in še kaj bi se našlo.

AMPAK

To se prepove v začetku leta ali najkasneje nekje jeseni. Zato, da firme, ki jim to prinaša večji del prodaje (ali celo večino v tem mesecu) NE naročajo in NE nabavljajo robe. Da imajo čas se organizirati drugače, itd. Ne moreš pa kot resna država (haha) to prepovedat tik pred polnočjo. Tu je bistvo problema, kar se mene tiče.

Druge del problema, o katerem pa lahko debatiramo do onemoglosti pa je ali je res potrebno prepovedat take stvari. Ker potem lahko prepovemo vse, vključno z zrakom, saj se bo vedno našla grupa ljudi, ki jih to moti in se jim zdi nesprejemljivo in neumno. Meni osebno so bili vedno lepi veliki ognjemeti, ki jih očitno ne bom nikoli več videl. Mali pa so bolj "meh". Sem tudi sam že kdaj nabavil kaj, predvsem za otroke, dokler nisem ugotovil, da so se skrili za bajto, kot sem baterijo prižgal. In po tistih nekaj sekundah študiral kam je šel ves denar (in naslednje jutro pobiral ostanke). In tako se je nehalo. Še vedno pa simbolno prižgemo tiste ročne kresničke (res smo badass) :)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj isto se bodo eni čudl ko bo po 23(25) decembru lock po zgledu na sosednje države.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Sej to je. Pomoje glave skup stlačjo, pa se vprašajo.... Ti Jelko, kaj čmo pa dons prepovedat, pa zine Jelko ti te petarde pa rakete mi grejo pa itak na živce, nč, napiš v odlok še to, bo Janez kr podpisu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
Spet ne vidite gozda zaradi dreves, ampak to je človek že tukaj navajen. Jasno je, da pirotehnika kot taka poka, onesnažuje (pa vaša peč na "les" v katero tlačite vse kar pod roke pride, tudi, ampak pustimo), ne paše živalim in še kaj bi se našlo.

AMPAK

To se prepove v začetku leta ali najkasneje nekje jeseni. Zato, da firme, ki jim to prinaša večji del prodaje (ali celo večino v tem mesecu) NE naročajo in NE nabavljajo robe. Da imajo čas se organizirati drugače, itd. Ne moreš pa kot resna država (haha) to prepovedat tik pred polnočjo. Tu je bistvo problema, kar se mene tiče.

Druge del problema, o katerem pa lahko debatiramo do onemoglosti pa je ali je res potrebno prepovedat take stvari. Ker potem lahko prepovemo vse, vključno z zrakom, saj se bo vedno našla grupa ljudi, ki jih to moti in se jim zdi nesprejemljivo in neumno. Meni osebno so bili vedno lepi veliki ognjemeti, ki jih očitno ne bom nikoli več videl. Mali pa so bolj "meh". Sem tudi sam že kdaj nabavil kaj, predvsem za otroke, dokler nisem ugotovil, da so se skrili za bajto, kot sem baterijo prižgal. In po tistih nekaj sekundah študiral kam je šel ves denar (in naslednje jutro pobiral ostanke). In tako se je nehalo. Še vedno pa simbolno prižgemo tiste ročne kresničke (res smo badass) :)

ceprav, vidim da prodaja je dovoljena. ocitno je prepovedana le uporaba.

kdo bo to nadziral pa tud vemo (nihce), upam da bo kdo tud kaksno raketo spustil, cist tko, za vzdusje in v znak nestrinjanja z butastim ukrepom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sokol

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ceprav, vidim da prodaja je dovoljena. ocitno je prepovedana le uporaba.

kdo bo to nadziral pa tud vemo (nihce), upam da bo kdo tud kaksno raketo spustil, cist tko, za vzdusje in v znak nestrinjanja z butastim ukrepom.
Kje pa je dovoljena prodaja? Danes v Merkuru in Jagru videl, da nimajo več v prodaji in obešeno obvestilo, da je v skladu z vladnim odlokom prodaja prepovedana.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.146
5.568
113
Naslov teme "Prepoved uporabe pirotehnike" je napačen.


Prepovedana je prodaja za fizične osebe v v fizičnih trgovinah (covid kao).

Kakor vidim so nekateri spletni trgovci tudi prekini prodajo, kar se seveda fail od ukrepa (pravno formalno ničen oz. neustaven).

Po tej logiki npr. mimovrste tudi ne sme prodajati zadev, ki jih je vlada z odloki prepovedala prodajati v fizičnih trgovinah, a jih.


Ter kako boš prepovedal uporabo na zasebnem zemljišču ?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Ter kako boš prepovedal uporabo na zasebnem zemljišču ?

Jaz tudi ne vidim razloga, da ne bi smeli uporabljati pirotehnike v svojih notranjih zaprtih prostorih.

Tam boš res redkokoga motil z prekomernim zvočnim onesnaževanjem in pm delci, edin sosedje se ti bodo verjetno malo pritožili...

Pirotehnika v vsako gospodinjstvo , vendar samo za notranjo uporabo!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zoprni ste s pokanjem in to tam nekje od osamosvojitve dalje, še bolj pa po balkanskih vojnah, če imate tako željo po pokanju - SV kliče!

Edino kar se strinjam, prepoved prodaje se ne dela v času prodaje, ko so polna skladišča, ampak bi s morala zgoditi že zdavnaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in p4pe