PREPIS ... itd

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Torej, pozdravljeni poznavalci zadev ....
Priznam, o tem nimam pojma saj tega že nekaj časa nisem počel, verjetno se pa je že kaj spremenilo. Torej, stvar je takšna, stoji pa takole:

Imam osebni avto, kateri je pisan na mene in imam -55 bonitete.
Kupil bi drugo vozilo, na katerega bi prenesel boniteto, "star" avto bi pa prepisal na ženo in ona bi ob prvi registraciji pač plačala polno (no, itaq bi jaz plačal
cool-1.gif
).

Torej zanima me, kakšen je postopek, kje to vse uredim in kakšni so stroški da izvedem manever, ki sem ga zgoraj opisal, upam, da razumljivo.
Za vaše cenjene odgovore, ki mi bodo v veliko pomoč se vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.844
4.354
113
Nič kaj dosti za ugotavljat...

Kupoprodajna pogodba MOŽ--> ŽENA, avto je treba na novo zavarovati, ker se zavarovanje ne prenese na novega lastnika.
kupiš nov avto, predložiš zavarovalnici kopijo prodajne pogodbe in kopijo zavarovanja bivšega avtomobila in tako lahko koristiš boniteto potem na novem vozilu...

Z darilno pogodbo se ne splača ukvarjat, ker te pride dražje kot pa prepis, ki stane cca 10€ +/-
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hvala za tvoj čas ....
Glej, morda se sliši smešno, ampak ne kapiram.

Zdaj če prav razumem, moram jaz OBA avta ponovno zavarovat, čeprav sem "star" avto uredil tehničnega in zavarovanje pred cca. 2 mesecema ?
Ženi pustim avto registriran, jaz vzamem samo zavarovanje in ona bo morala na polno zavarovat "stari" avto, jaz pa zavarovat nov avto z boniteto ?
To je malček noro, zato ne kapiram ... če sem za vozilo ta staro že pred dvema mesecema plačal zavarovanje.

Kupoprodajno pogodbo morava narest in odnest k notarju ali kako je to ?

Mah ta birokracija ... ufff ....
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Hvala za tvoj čas ....
Glej, morda se sliši smešno, ampak ne kapiram.

Zdaj če prav razumem, moram jaz OBA avta ponovno zavarovat, čeprav sem "star" avto uredil tehničnega in zavarovanje pred cca. 2 mesecema ?
Ženi pustim avto registriran, jaz vzamem samo zavarovanje in ona bo morala na polno zavarovat "stari" avto, jaz pa zavarovat nov avto z boniteto ?
To je malček noro, zato ne kapiram ... če sem za vozilo ta staro že pred dvema mesecema plačal zavarovanje.

Kupoprodajno pogodbo morava narest in odnest k notarju ali kako je to ?

Mah ta birokracija ... ufff ....

Čist enostavno je.
Najbolje bo, da pokličeš na zavarovalnico.

Če sem prov seznanje s strani zavarovalnice, mora potem tvoja žena doplačat do 100%. Ti od nje potrebuješ pogodbo in kupončke, od stare police dobiš nekaj nazaj, lahko pa direktno preusmeriš in doplačaš razliko. Pač tista razlika -55 do 100 procentov. Bonifikacija se lahko prenaša. Lahko ti štartaš od 100 % lahko pa ona ostane na pupustu -55. Lahko pa obratno. Zav.police 2x na novo.


http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=5&tip=2
AMZS - Tehnični pregledi in registracija vozila (obvezno in kasko zavarovanje, cestnina)



Lp
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Hvala za tvoj čas ....
Glej, morda se sliši smešno, ampak ne kapiram.

Zdaj če prav razumem, moram jaz OBA avta ponovno zavarovat, čeprav sem "star" avto uredil tehničnega in zavarovanje pred cca. 2 mesecema ?
Ženi pustim avto registriran, jaz vzamem samo zavarovanje in ona bo morala na polno zavarovat "stari" avto, jaz pa zavarovat nov avto z boniteto ?
To je malček noro, zato ne kapiram ... če sem za vozilo ta staro že pred dvema mesecema plačal zavarovanje.

Kupoprodajno pogodbo morava narest in odnest k notarju ali kako je to ?

Mah ta birokracija ... ufff ....

Ti dobiš preostanek zavarovalne premije vrnjen za star avto, žena pa plača zavarovanje do poteka registracije (za cca. 10 mesecev kot praviš). Eden izmed razlogov, zakaj mora sedaj žena spet urejat zavarovanje je ta, da je na stari polici zapisano tvoje ime (in ne od nove lastnice - tvoje žene). Pa stari avto si zavaroval z bonusom, žena pa verjetno ni upravičena take višine bonusa (predvidevam).

Itak nisi za nič prikrajšan, edino birokracije je malo več - ampak spet ni tako hudo. Moraš svojemu agentu malo popestriti dan, drugače samo lenari
evil.gif


Kupoprodajno pa overi na upravni enoti (cca. 1 EUR). Pri notarju bo dražje...